• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

A minik is hasonlóan esznek? vagy ők nem esznek annyi élő növényt?
A minik sokkal szolidabbnak tünnek. Eleve annyi kicsik, hogy nem is esznek annyit igy nem is tudnak akkora kárt okozni.
Mig a nagyok átrágják a növény szárát, addig a kicsik a leveleknek csak a szélet legelik.
Nagyrészt a mulmban turkálva látom oket, vagy a felszin kozelében biofilmet nyalogatva.

A növények valószinüleg sokkal gyorsabban nönek, mint amekkora sebességgel a mini-tylok azokat roncsolják.


Szerintem mondjuk sok mindennek a fuggvénye, hogy mennyire hajlamosak a növenyek ragcsalasara. Eleve tobb tucat tylo-faj létezik, és szerintem az is befolyásolo tény, hogy mennyire szoktak az akvariumhoz.

A nagy tyloim europai tenyeszetböl szarmaznak, mindig is akvariumban voltak, mig a minik -mint sajnos utolag kiderult- vadon fogottak. Emiatt lehetnek valogatosabbak - tehat elképzelhetönek találom, hogy egy 2. Generacios minitylo ugyanugy rájár a növenyre, mint az én mostani nagy-tyloim.
 
Tylomelania sp minikel az a probléma merült fel, hogy felborulnak, de nem tudnak vissza fordulni. Így akár napokat is fejjel lefelé töltenének. Egy elpusztult emiatt vagy amiatt, hogy egy kavicsot beszipantot véletlen. Egy másik szintén felborulva volt, róla még nem jelentem ki, hogy nem él. Eddig játéknak gondoltam, de most már aggódom szegényekért. A víz gh, kh 10, ph 7,5-8 a hőmérséklet pedig 29 °C. Van bent szépia csont, enni tudnak algát, garnélák miatt bacter ae-t is használok lehet azt is tudják hasznosítani, jelenleg 3 különböző levél is van bent (cattapa, eperfalevél, cseresznye levél) és tetra wafer mix-el is próbálkoztam. A csigák 1,5-2 centiméteresek. Valamit én csináltam rosszul, vagy ez betegség náluk, ha igen akkor miként gyógyítható?

Előre is köszönöm mindenkinek.
 
Üdv!
Kinek milyen talaj van az akváriumban Tylok alatt? Le kéne cserélnem a manaball talajom,mert már nagyon régi.
Tettem JBL Sansibar dark homokot,össze vissza rájuk ragadt,úgy nézett ki mintha utálnák, most kicseréltem égetett agyag golyókra, a nagyobb csigák nem szívesen mennek rá. Melyik ideális számukra? Tegyem vissza a homokot? Majd megszokják?
Köszi a választ.
 
Üdv!
Kinek milyen talaj van az akváriumban Tylok alatt? Le kéne cserélnem a manaball talajom,mert már nagyon régi.
Tettem JBL Sansibar dark homokot,össze vissza rájuk ragadt,úgy nézett ki mintha utálnák, most kicseréltem égetett agyag golyókra, a nagyobb csigák nem szívesen mennek rá. Melyik ideális számukra? Tegyem vissza a homokot? Majd megszokják?
Köszi a választ.
finom homok nálam sem tetszett a csigáknak. legalább 1mm szemcseméret körüli lenne jó, vagy nagyobb. feketéből a Dennerle quartz gravel szerintem már jó lehet. de tyloval még nem próbáltam :)
de nyilván a még nagyobb kavics jobb lenne.
 
Back
Oldal tetejére