• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sula-flat

Cs. Géza

Főkertész
Sziasztok!
Ismét rászántam magam egy napló elindítására. :)
Nem lehetett már tovább halogatni, mert az új projekt már elindult egy ideje.
Az előző scape https://akvakertesz.hu/threads/de-inkabb-garnelas.6653/ nem igazán úgy sikerült, mint ahogyan szerettem volna.
Mindenképp a garnélás irányt akarom volna folytatni. Régi kedvenceimet, a sulawesi garnikat -azon belül is a dennerliket- szeretném nap mint nap csodálni. :)

Technika az előd 60l-es akvából származik:
- szűrés: EHEIM 2315,
- világítás: 4x25W,
- táp: micro-macro 1-1ml,
- nagynyomású CO2, bár ez a későbbiekben valószínűleg nem lesz használva.

Akvárium egy 60x30x16, ami nagyon bejön. Ha újra kezdeném, csak ilyen medencéim lennének. :)

A scape már több mint egy hónapja fut, szóval próbálom magam utolérni.

Köszönöm, hogy benéztél. ;)
 
A vízhőfokot sikerül magasan tartani, ekkora vízfelület, és nyitott akvárium esetén?
Dennerle nano 30-hoz volt egy kis üveg hőmérőm, azt be is üzemeltem ebbe az akváriumba. Hiszen itt a hőmérséklet nagyon fontos tényező. Eszerint 27C van, vízcserekor leesik 26-ra. A felszínen 1-2 fokkal kevesebb, de az nem vészes. 300W-os belső fűtő dolgozik alatta egyébként. :)
Kb. 3 liter vizet pótolok hetenként.
 
Volt olyan növény, ami két nap alatt teljesen elfoszlott..és a többin és észrevehető a bomlás. :) A kapott növények EC 0,1%-os fürdőben voltak 10 percig. Lehet így is sok(k) volt nekik.
A redmoor iszonyúan elkezdte színezni a vizet és taknyosodott is.

Március 23.
IMG_0632.JPG IMG_0634.JPG
 
Szemfülesek észrevehették, hogy 25-én lakók is érkeztek. :)
2 sárga és 2 zöld? nyúl csiga - vagy Jár-jár, kinek hogy tetszik - és egy süncsiga is beköltözött. :) (a nyúlcsiga nevét nem direkt írtam romásan, predektiv szövegbevitel :whistle::ROFLMAO: )
Süncsiga azóta nagyon szimpatikus jószág. :) Tetszetős, kis méretű, eszi a barnaalgát és nem szaporodik. ;) Biztosan lesz belőle még.
Nyúlcsiga pedig régi kedvencem, ráadásul a feleségem is odáig van érte. ;)
IMG_0649.JPG IMG_0662.JPG
 
Az emers rész alul talajban van? Szépen virágoznak a ...? Ezek akváriumi növények?
Nem, csak belógattam őket a vízbe. :) Semmilyen táptalaj nincs egyébként az akvában.
Nem, ezeket a kinti dekor-kertből szedtem. Gondoltam megér egy próbát és nagyon jól bírják a körülményeket. Meglátjuk mi lesz belőlük.
Egyedül ami nem virágzik Bacopa, ő természetesen akváriumi. Rajta kívül 5 féle virágot tesztelek. :)
 
Utoljára módosított:
Mai vízcsere. Semmi extra nincs, Redmoor már nem taknyol, növények úgy látom kezdenek helyreállni. Emers részben a Bacopa gyönyörűen megerősödött, eddig a virágok is jól bírják, hajtanak. :)
Holnap érkezik 10db új lakó. Nagyon izgatottan várom őket. :happy::nailbiting:
IMG_0712.JPG IMG_0715.JPG
 
Utoljára módosított:
Kérdés: sulawesik estében milyen vízcsere mennyiség, gyakoriság ami nem "veszélyes" még nekik?
Heti 5 liter az lehet baj nekik?
Sajnos, már csak 6-an vannak. :( Ráadásul az elhullottak közt volt egy petés is. :cry:
8 közeli pH, 230TDS, 28C, mindenük megvan! :)
 
Rég jártam már erre. Vannak jó és rossz hírek is. Sajnos már csak két fő dennerli a létszám, többiek elhullottak. :(
Viszont nagyon remélem, hogy megtaláltam az okát: egy használt szűrőt vettem korábban, melynek szívó csatlakozója eloxált alu volt.
Növények szépen dúsulnak, néhány példány az időközben eladott 30-as nanoból van ideiglenesen telepítve.
Semmi táp, co2, csak a fény! :)

Néhány kép a mai vízcsere után.
IMG_0831.JPG IMG_0829.JPG IMG_0827.JPG
 
Sziasztok!
Költözés miatt eladó a komplett akvárium. :(
Talán egyszer még visszatérek. :)
Egyben szeretnék vele valakinek örömet okozni.
Részletekről érdeklődni privátban (képek sokat mondanak hozzáértőknek). 4-5 Sulawesi garnéla, 4 nyúlcsiga és egy süncsiga lakja jelenleg.
Ami nincs a képen: Aguili RO dupla 150GPD membránnal, ~30kg. Manten kő és egy 60L akva is van. Szűrő 2315 (belső fűtővel) tele Mátrix Trop-pal. 2x100ml Seachem Purigen.
Mondj egy árat, megbeszéljük. ;)
785E5DF2-2640-4537-9584-8992C7D78563.jpeg 3C457751-52CB-4554-89BF-CA0A47078CB2.jpeg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére