• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sütés, főzés (gasztro-tech)

nem rossz, de velemenyem (tapasztalatom szerint) a tejszin elviszi az izeket, en ezert szoktam - nem feltetlenul a fenti recept tekinteteben - vajjal dolgozni. Szerintem a sok maggi fix, tejszines stb. szoszok miatt maradt meg ez a rossz beidegzodes, hogy raboritjuk a 20%-os tejszint, 'oszt jo lesz az. felreertes ne essek nem elvitatni szeretnem a tejszin erdemeit, de az teny, hogy ugy eltolja az izeket mint ez a forum a feltott kepek szinvilagat... :):D
A kajához én 20%-os főzőtejszínt használok, kivéve a harcsa paprikás öntete, mert oda 30%-os zacskós habtejszín kell. Az igazi tejszín lágyítja az ízeket és krémesebbé lehet tenni vele az étel szaftját.
Ennél a kajánál nélkülözhetetlen, mert másképp a tojás menthetetlenül betúrósodik és pont ennek az elkerülése a feladat, ezen kívül tényleg hozzáad a dologhoz.
A kék csibe meg a többi hasonló marketinggel alátámasztott átverés nálam nem játszik, ehhez érdemben nem tudok hozzáfűzni semmit.
 
kekcsibe nyilvan nem jatszik normalis konyhaban en is fogom a fejem mikor latom, hogy pakoljak be a kosarba, de hogy visszakanyarodjak, nem ordongosseg a spagettirantotta elkerulese.

akkor meg egy tipp, hatha valaki kiprobalja igy is:

teszta kifoz, szalonna kozben lepirit (egy gerezd fokhagymaval kinaljatok meg a vegen - ne egjen meg), ha kesz elzarod, radobod a tesztat, osszeforgatod aztan a teszta jo kis kemenyitos fozovizebol raksz egy merokanallal bele, ettol szepen kifenyesedik majd. az elozoleg borrsal, keveske reszelt parmezannal es tojassal kikevert egyveleget raboritod es kezded el vadul osszeforgatni. itt mar lenyegeben percek ota nem megy a tuzhely, igy a kicsapodas elkerulheto, de meg mindig annyira forro, hogy a tojast szepen hokezeli a szalonna zsirja a fozoviz es a meleg teszta.

na, hetvegen megcsinalom ujra... :D
 
Utoljára módosított:
Annyi csalás van a dologban, hogy bár tejszínnel és nem vajjal készült, de egy kevés szerecsendiót azért raktam bele.
Hát én is tejszínt írtam eredetileg...
@Nutsr kollega ötletét a szerecsendióval én is jónak érzem. Apropopó: hogy sikerült? Ízlett a családnak?
Pénteken vacsira én is ezt terveztem, erre amikor a lányommal hazaérünk a mérésből a feleségem egy akkora adag rakott tésztával várt minket, hogy egy kisebb rescape-es buli résztvevőinek is elég lett volna, így garnéla ment a fagyóba, én meg valamikor máskor fogom kipróbálni a szerecsendiós verziót.
 
Hát én is tejszínt írtam eredetileg...
@Nutsr kollega ötletét a szerecsendióval én is jónak érzem. Apropopó: hogy sikerült? Ízlett a családnak?
Pénteken vacsira én is ezt terveztem, erre amikor a lányommal hazaérünk a mérésből a feleségem egy akkora adag rakott tésztával várt minket, hogy egy kisebb rescape-es buli résztvevőinek is elég lett volna, így garnéla ment a fagyóba, én meg valamikor máskor fogom kipróbálni a szerecsendiós verziót.

Hát mondjuk úgy, hogy Lackó fiam kivételével mindenki jóllakott. :D
Ő nem igazán van oda ezért az ízvilágért, de hát nem lehet minden nap rántott camembertet, meg paradicsomlevest enni. :p
 
Ők meg miféle szerzetek? Pávaszemes, páncélos tengeri nyulak? :unsure:😁 Biztos rettenet alapműveletlen vagyok, de még sosem láttam ilyet..
Squilla mantis, a magyar nevet nem talaltuk. Mi sem lattunk meg ilyet korabban, garnelaert mentunk a piacra, de ahogy meglattuk ezeket, ki szerettuk volna probalni. Persze van sima garnéla is ;)
 
Mai vacsi alapanyag, reggel piacoztunk egyet ;) Olasz youtube video alapjan talan menni fog az elokeszitese is. :D
View attachment 80782
Ha végére értetek a konyhapénznek, szívesen adok kölcsön, vagy akár támogatlak is titeket egy havi szerény összeggel. Esetleg gyertek el vacsorára a pároddal, szívesen látunk az asszonnyal. Ismeritek a járást hozzánk...
Csak kérlek, ne egyetek ilyen lótetűket. ...vagy mik ezek...? :(
 
Ha végére értetek a konyhapénznek, szívesen adok kölcsön, vagy akár támogatlak is titeket egy havi szerény összeggel. Esetleg gyertek el vacsorára a pároddal, szívesen látunk az asszonnyal. Ismeritek a járást hozzánk...
Csak kérlek, ne egyetek ilyen lótetűket. ...vagy mik ezek...? :(
Ezek valamilyen garnelak, nem volt tul jo izuk, legalabbis nem a mi izlesunknek. De kiprobaltuk. :) Volt B opcio is, keszult minestrone leves helyi alapanyagokbol, az eleg jol sikerult. ;)
IMG_20190909_213521.jpg
 
Back
Oldal tetejére