• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Erősen kétlem. A Roschach teszted, és a méret alapján én pajzscsigára tippelnék.
Nem szép az üvegen, de ártalmatlan algaevő. :)
Kisebb Helenák előszeretettel fogyasztják (ha nincs más)

Köszönöm. Rákerestem, valóban az lesz.
A talajból jöhetett, pedig sütőben hőkezeltem.
 
Petéket üvegről lekaparni és brakkvízbe tenni van esély arra, hogy kikeljenek?

Bár meg se tudom különböztetni, hogy széklet vagy pete, de ettől most tekintsünk el. :)
Szerintem kehetetlen ugy lekaparni oket, hogy ne menjenek tonkre. Szettornek.

Több esely Van, hogyha hagyod a csigákat hogy agyonpetezzenek mindent, es utana kiveszed oket, es magát az akvariumot (ami tele van petezve), azt elbrakkositod.

Eddig viszont nem nagyon szamolt be rola senki, hogy sikerült volna ezeket a csigákat szaporitani...
 
Szinte minden "algaevő" állatfajt kipróbáltam, amit itt a fórumon ajánlottatok, a black mollytól, a törpe szívóharcsáig (talán csak a torpedó márna maradt ki). A tapasztalatom az volt, hogy az algaevésben egyikre sem lehetett számítani, ellentétben mások tapasztalatával.
Fellelkesülve az elmúlt napokban felpörgő Süncsiga topic-on, és a nagyétkű süncsiga videón, felkínáltam az otthon lehetőségét 4 egyednek.
Árgus szemekkel néztem, hogy siklanak egyik levélről a másikra. Csiga mivoltukhoz képest, gyorsan. Aztán néztem, milyen csíkokat húznak a végtelen algamezőkön.
Semmilyet!
 
Utoljára módosított:
Szinte minden "algaevő" állatfajt kipróbáltam, amit itt a fórumon ajánlottatok, a black mollytól, a törpe szívóharcsáig (talán csak a torpedó márna maradt ki). A tapasztalatom az volt, hogy az algaevésben egyikre sem lehetett számítani, ellentétben mások tapasztalatával.
Fellelkesülve az elmúlt napokban felpörgő Süncsiga topic-on, és a nagyétkű süncsiga videón, felkínáltam az otthon lehetőségét 4 egyednek.
Árgus szemekkel néztem, hogy siklanak egyik levélről a másikra. Csiga mivoltukhoz képest, gyorsan. Aztán néztem, milyen csíkokat húznak a végtelen algamezőkön.
Semmilyet!
Annyi változás történt az elmúlt nap alatt, hogy már nem a leveleken kóricálnak, ahová leraktam őket, hanem mindnyájan a frontüvegről eszik a semmit. Köszönöm szépen a segítséget, de a frontüveggel én is megbirkóznék egy algakaparóval... :X3:
 
Utoljára módosított:
Ha ez megnyugtat, én ma hoztam a meglévő 3 mellé még 5-öt, és abból 3 most is az üvegen csücsül.
Azonban hidd el, idővel bebarangolják majd az egész akváriumot. Márpedig amerre járnak... ;)
View attachment 96499
Mondjuk, eddig sem voltam nagyon ideges, csak rögzítettem a látottakat.
Az elvem az, hogy amit elszúrok, azt ne más élőlényekkel próbáljam helyrehozatni. Ennek mégis ellentmond, hogy most éppen süniket kértem fel algairtásra. Lehet, hogy beruházok további egyedekre is, de csak az után, ha az én tartályomban is felfedezek legalább 1 centinyi "csigacsíkot".
 
Sziasztok.

Több éve tartok sün csigákat minden akváriumomban. Minimális elhullás mellett a házuk azért erősen rongálódik. Full ro, gh+ al visszasózva. Co2 nincs. A kérdésem az lenne, hogy tudok nekik adni valami ásványi anyagot amivel segítek nekik illetve újra tudják-e építeni a már sérült házukat?
 
Sziasztok.

Több éve tartok sün csigákat minden akváriumomban. Minimális elhullás mellett a házuk azért erősen rongálódik. Full ro, gh+ al visszasózva. Co2 nincs. A kérdésem az lenne, hogy tudok nekik adni valami ásványi anyagot amivel segítek nekik illetve újra tudják-e építeni a már sérült házukat?
A csigáknak ugyanúgy szükségük van ásványi anyagokra, mint a garnéláknak.
Én GlassGarten Mineral Junkies-t és Snow Flakes-et adok nekik, és nincs semmi gond.
 
Shrimp King mineral van itthon. Akkor gyakrabban fogok adni nekik. Mondjuk a seregnyi tangerine tiger mellett nem tudom mi jut nekik belőle
Az Ohoyamatsumiban is tangerine sereg van, de láttam, ahogy a sünci komótosan utat tört magának és majszolt belőle.
De az is jó, ha mielőtt lefekszel, bedobsz egyet, csak ne oda, ahová a garniknak szoktad bedobni, mert akkor megint ők eszik meg a javát.
Mondjuk az átellenes soarokba, vagy középütt valahová.
 
Az Ohoyamatsumiban is tangerine sereg van, de láttam, ahogy a sünci komótosan utat tört magának és majszolt belőle.
De az is jó, ha mielőtt lefekszel, bedobsz egyet, csak ne oda, ahová a garniknak szoktad bedobni, mert akkor megint ők eszik meg a javát.
Mondjuk az átellenes soarokba, vagy középütt valahová.
Körül nézek valami állandó dolog után. Talán a shirakuranak volt régen valamilyen ásványi anyaga ami állandóan bennt lehet.
 
Sziasztok!
Baj van a csigáimmal. :( A házukon, az új rész fakó, alig van valami színe. A régi részek (ahogy bekerültek az akváriumba), szép határozott fekete / okker csíkokkal rendelkeznek továbbra is. Az új részeken viszont szinte alig látszik a csík.
Mi lehet a bajuk? Fessek rá csíkokat? :rolleyes:
 
Sziasztok!
Baj van a csigáimmal. :( A házukon, az új rész fakó, alig van valami színe. A régi részek (ahogy bekerültek az akváriumba), szép határozott fekete / okker csíkokkal rendelkeznek továbbra is. Az új részeken viszont szinte alig látszik a csík.
Mi lehet a bajuk? Fessek rá csíkokat? :rolleyes:
Akril festékem van, azt tudok adni süni-pingáláshoz.
De szerintem kálciumhiány miatt olyan a házuk, amilyen. Már nem emlékszem, RO-zol?
A lényeg, hogy nekik is szükségük van ásványi anyagokat tartalmazó tápra.
Ha olyat adsz, amit a garnéláknak is szoktak, az teljesen jó. Pl.: GG Mineral Junkies, szépia darabka lesúlyozva (tudod, az, amit madarak kalickájába szoktak függeszteni). Az utóbbit szinte mindenhol lehet kapni.
 
Akril festékem van, azt tudok adni süni-pingáláshoz.
De szerintem kálciumhiány miatt olyan a házuk, amilyen. Már nem emlékszem, RO-zol?
A lényeg, hogy nekik is szükségük van ásványi anyagokat tartalmazó tápra.
Ha olyat adsz, amit a garnéláknak is szoktak, az teljesen jó. Pl.: GG Mineral Junkies, szépia darabka lesúlyozva (tudod, az, amit madarak kalickájába szoktak függeszteni). Az utóbbit szinte mindenhol lehet kapni.
Nem RO-zok. A pesti csapvíz kemény, mint a beton. Mindent vastagon belepett már a vízkő (4 éves az akvárium). Végtelen mennyiségű alga és a garniknak adott kaja a rendelkezésükre áll, de csak az algát eszik (gondolom), mert a többi kajához hozzá sem nyúlnak. A házuk tulajdonképpen szépen épül, csak nem normális színű. Eredetileg ecset evésre szántam őket, de az sem kell nekik. De valamit csak esznek, mert három még biztosan életben van. Csak a házukon vettem észre ma az eltérést.
Esetleg találkozott-e már valaki ilyennel?
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a süncsiguszoknak visszanőnek a tüskéi? Tegnap voltam a GA-ban, nem figyeltem és sikerült olyanokat elhozni, amiknek már letört az összes...
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a süncsiguszoknak visszanőnek a tüskéi? Tegnap voltam a GA-ban, nem figyeltem és sikerült olyanokat elhozni, amiknek már letört az összes...
Szia!
Szerintem nem nőnek vissza a tüskék. Nálam is csorbák már évek óta.
(Pedig kemény csapvízemben van bőven kalcium, magnézium):)
 
Szia!
Szerintem nem nőnek vissza a tüskék. Nálam is csorbák már évek óta.
(Pedig kemény csapvízemben van bőven kalcium, magnézium):)
Na igen, gondoltam, hogy a ház épp aktuális szakaszával épülnek. De a remény hal meg utoljára. Legközelebb jobban figyelek.😉
 
Back
Oldal tetejére