• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Sziasztok!
Kollégám 2 hete üzemeltet egy halakkal túltelepített belső szűrős nano akváriumot. Indításkor 3 süncsiga is került a vízbe. Tegnap mind a három elpusztult.
Annyit tudtam javasolni, hogy takarítsa ki a szűrőt, és cseréljen minden nap egy kis vizet.
Ami meglepett mindkettőnket, hogy a halaknak semmi bajuk. Ti tudtok erre írni valamit? (Azon felül, hogy a nano mindig nehéz, belső szűrővel pláne, túltelepítve meg aztán főleg.)
 
Sziasztok!
Kollégám 2 hete üzemeltet egy halakkal túltelepített belső szűrős nano akváriumot. Indításkor 3 süncsiga is került a vízbe. Tegnap mind a három elpusztult.
Annyit tudtam javasolni, hogy takarítsa ki a szűrőt, és cseréljen minden nap egy kis vizet.
Ami meglepett mindkettőnket, hogy a halaknak semmi bajuk. Ti tudtok erre írni valamit? (Azon felül, hogy a nano mindig nehéz, belső szűrővel pláne, túltelepítve meg aztán főleg.)
Gyerek akváriumában rendszeresen elpusztulnak a süncsigák. Szintén túl van népesedve guppikkal. De mivel a gyerek tápozza nem is mertem felhozni, mert akármi lehet vele/benne. 50% vízcsere van ott is hetente.
 
Gyerek akváriumában rendszeresen elpusztulnak a süncsigák. Szintén túl van népesedve guppikkal. De mivel a gyerek tápozza nem is mertem felhozni, mert akármi lehet vele/benne. 50% vízcsere van ott is hetente.
Akkor a tiszta vizet szeretik. Köszi a gyors választ!
 
Akkor a tiszta vizet szeretik. Köszi a gyors választ!
Nálam 10-ből 3 ,maradt meg. A süncsiga olyan mint az Oto. Néhány meg szokott maradni, de soha nem tudni, hogy amelyik nem, az miért ment el? ( a PRL CRS garnélák köszönik jól vannak ugyanabban az akváriumban - ergo a víz elég tiszta )
 
Nálam mindegyik elhullott, és közben szépen elmállott a házuk, szóval max. szerinted hülyeség, nálam mást mutat a tapasztalat. Meg egyébként is, óvatosan a hülyeség bekiabálásával...

Jelzem nem 5-10 darabról beszélünk, egyszer beleraktam 50-et, és közben is olyan 30 darabot innen-onnan, az összesen kb. 80 csiga...
 
Nálam mindegyik elhullott, és közben szépen elmállott a házuk, szóval max. szerinted hülyeség, nálam mást mutat a tapasztalat. Meg egyébként is, óvatosan a hülyeség bekiabálásával...

Jelzem nem 5-10 darabról beszélünk, egyszer beleraktam 50-et, és közben is olyan 30 darabot innen-onnan, az összesen kb. 80 csiga...
A lágyvíz szerintem sem optimális nekik....
Biztosan más paraméterek is befolyásolják az állapotukat persze. Én 2018-ban vettem 12 db-t, lágyvizes, seiryu köves akvában voltak, szinte mind túlélte az első évet.
Átkerültek a nagyba, ahol nincs szikla, kövek, az is lágyvizes, ott nem érzik annyira jól magukat, a házuk sem olyan szép.
 
Nálam mindegyik elhullott, és közben szépen elmállott a házuk, szóval max. szerinted hülyeség, nálam mást mutat a tapasztalat. Meg egyébként is, óvatosan a hülyeség bekiabálásával...

Jelzem nem 5-10 darabról beszélünk, egyszer beleraktam 50-et, és közben is olyan 30 darabot innen-onnan, az összesen kb. 80 csiga...
8Gh/4Kh már elég lehet nekik?
 
A helena támadás margójára: tegnap az egyik süni pont egy homokba fúródott, ormánykilógató helena mellett kavart egy csomó időn keresztül. A helena rá sem bagózott, pedig készenlétben álltam. Nem tudom, mitől függ, hogy bekóstolja-e, de egyelőre megúsztam. Kiszedném a helenát mert egy 20as nano elvan nélküle simán, de azóta eltűnt....
 
Gondolkodóba estem én is. 700l-ben van némi fekete ecset, és zöld pont feleslegem :) Átolvastam a topikot, meggyőző érvek szólnak mellette, de még van egy félelmem, a peték. Mennyire kemények? Van esetleg valami élőlény ami képes, és szereti elfogyasztani? Régen voltak zebra csigáim, az maga volt a rémálom. Sehogy nem lehetett a petéket nyomtalanul eltávolítani. Nem szeretnék ugyanebbe a hibába mégegyszer beleesni.
 
Gondolkodóba estem én is. 700l-ben van némi fekete ecset, és zöld pont feleslegem :) Átolvastam a topikot, meggyőző érvek szólnak mellette, de még van egy félelmem, a peték. Mennyire kemények? Van esetleg valami élőlény ami képes, és szereti elfogyasztani? Régen voltak zebra csigáim, az maga volt a rémálom. Sehogy nem lehetett a petéket nyomtalanul eltávolítani. Nem szeretnék ugyanebbe a hibába mégegyszer beleesni.

Szia!

Szerintem aranyos, és hasznos csigák ezek. Én ajánlom őket!
Nálam közel egy éve tart tisztán 3 darab egy 90 kiteres akáriumot, közben szép 1,5cm-es példánnyá nőtték ki magukat.
Ráadásul nálam Helenák mellett élnek békésen egymás mellett, bár ahogy hallom ez nem mindenkinek jön össze.
Azonban a félelmed valós. Ha csak nem sikerül csak hím példányokat venned a mázli, vagy a varázslatos szemed okán, akkor bizony fognak tojni.
Méghozzá szép 1-1,5mm-es petéket egyszere akár nagy számban is. De valójában ezeket az üvegről gond nélkül el lehet távolítani egy kis kapirgálással, a dekorról meg idővel magától (és a CO2-től) is lekopik.
Persze ha a makulátlan dekor a célod, akkor nem ők a te algaevőid! :rolleyes:
Arról hogy bármi fogyasztaná a feltapadt petéket nem igazán tudok, de szerintem erre ne igen számíts...
 
Back
Oldal tetejére