• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Még soha nem volt csiguszom. Olvastam pár helyen, hogy fedni kell az akváriumot, mert szökhetnek. Ez igaz? Én egy full nyitott akit indítok nemsokára. Ezek szerint tegyek le a csigákról?

Nekem másfél év alatt 1 db mászott ki, de az is akkor, mikor a szokásosnál magasabban állt a víz. Egyébként nálam nem szoktak ezzel próbálkozni.
 
Még soha nem volt csiguszom. Olvastam pár helyen, hogy fedni kell az akváriumot, mert szökhetnek. Ez igaz? Én egy full nyitott akit indítok nemsokára. Ezek szerint tegyek le a csigákról?
Néhányszor kiültek már az akvárium szélére, de az üvegen kívül még nem találtam egyet sem. Szóval előfordulhat, hogy kimásznak, de nem hagyják el tömegesen az akváriumot, ha nincs nagy gond a vízzel.
 
Sziasztok!
Volt 5 db süncsigám, aztán egyik napról a másikra mindegyik feldobta a talpát! Legalábbis napok óta nem mozognak.
Lehet, hogy megfáztak? Április közepén ahogy jött a jó idő, kikapcsoltam a fűtőt (lehet, hogy korai volt), így a víz 1 fokkal lehűlt, jelenleg 22 fokos.
 
Sziasztok!
Volt 5 db süncsigám, aztán egyik napról a másikra mindegyik feldobta a talpát! Legalábbis napok óta nem mozognak.
Lehet, hogy megfáztak? Április közepén ahogy jött a jó idő, kikapcsoltam a fűtőt (lehet, hogy korai volt), így a víz 1 fokkal lehűlt, jelenleg 22 fokos.

Szia, attól szerintem nem lehetett, nálam 21-24 fok között vannak és kutya bajuk ...
 
Sziasztok!
Volt 5 db süncsigám, aztán egyik napról a másikra mindegyik feldobta a talpát! Legalábbis napok óta nem mozognak.
Lehet, hogy megfáztak? Április közepén ahogy jött a jó idő, kikapcsoltam a fűtőt (lehet, hogy korai volt), így a víz 1 fokkal lehűlt, jelenleg 22 fokos.

pH? CO2?

Nálam az alacsony pH miatt hajlamosak elpotyogni. :(
 
Miből tudom, hogy biztosan elpusztultak? Kb. 1 hete nincs mozgás. Még nem mertem kihalászni őket...

Tegyél egy fél literes műanyag pohárba az akvárium vizéből és tedd be a csigát is.
Ha egy óra múlva is ugyanúgy lesz akkor döglött.
Sanszos, hogy már az, egy hétig nemigen maradnak egy helyben ...
 
Sziasztok!
Továbbra is küzdök a süncsigák tartásával.
Pár hónapja egyszerre elhullott 4 db. Aztán vettem 3 db-ot, azok is.
Nem volt különösebb változás az akváriumban. A Purigenben maradt klórra gyanakodtam.
Most ismét megpróbáltam 3 db-ot. Berakom őket, szépen elindulnak, reggelre mindegyik felfordult!
Áttettem őket csapvízbe, újra elindultak... Lehet, hogy sokáig voltak csapvízben a kereskedésben és nem tudnak átállni a vizemre?
Mértem azért egyet. pH 7.0. TDS vízcsere után 130-140 ppm, vízcsere előtt 170-180 ppm, szóval semmi szélsőséges. EI szerint tápozok, heti 30-40% vízcserével.
A csapvíz sem kemény amúgy, csak szikes. TDS 150 ppm körüli. Előfurdulhat, hogy a karbonát keménység különbsége nem tetszik nekik, ugyanis csak GH+-szal sózok vissza, de ez eddig bevált. Manten kövek és La Plata homok is van az akvában, szóval azt nem lehet mondani, hogy nincs só a vízben...
 
Szerencsére fél nap csapvízben és újra magukhoz tértek. Egyelőre az akvában is aktívak.
Talán túlságosan is :)
IMG_20190829_164322 másolat.jpg
Ide hogy ment fel? :)
 
Vettem 30 süncsigát és 4 helenát nem bántották őket 2 évig. Születtek kis helenák is. Egy helena nem tud elbánni egy Süncsigával. 2 év után egyszer csak azt látom 4 helena támad 1 sünt és felfalják. Majd 1 nap múlva megint és megint. Itt meguntam és kivettem a Squadot.

Előtte csapatban játszottam konzolon Fortnitet-ot és COD-ot. Lehet összefüggés? Ott is négyen mentünk. Ráláttak a TV-re az akvából.
;).
 
Back
Oldal tetejére