• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Elhoztam 10-et melóból hazafelé az aquafaunából tegnap teszt jelleggel...

Ma reggel nézem, az egyik háza totál sérült, szerintem az ki fog fingani. És nem én törtem össze. :D Val.szeg így halászták már ki.
Tedd be egy üveg csapvízbe valami algás cuccal, hogy ne haljon éhen, hátha a kemény vízben "begyógyul". :D Az onnan hozott csiguszokkal nem volt eddig gondom, mondjuk mostanában már csak egyedi mintákra vadászok, amik általában a leghátsó sarokban tanyáznak. Még nem küldtek el a fenébe. :whistle:
 
Múltkor vettem 10 db-ot. Külön hozattam a helyi halasnál. 4 db rendes méretű volt kb 1 cm+ a többi csak borsószem. A picik 3-4 nap alatt mind kifordultak a házból és kampeca. A 4 nagyobb azóta is remekül van ( kb 3 hete ). Tapasztalat - kicsit nem szabad elhozni!
 
A picik 3-4 nap alatt mind kifordultak a házból és kampeca. A 4 nagyobb azóta is remekül van ( kb 3 hete ). Tapasztalat - kicsit nem szabad elhozni!
Osszel a GA-ban vettunk kb. 10 peldanyt, direkt a legkisebbeket kertuk, tenyleg nagyon picik voltak, de csigahoz kepest aktivan csusztak az uvegen es szepek voltak a tuskeik is. Mondtak a sracok, hogy hiaba pici, ugyanaz az ara mint a normal meretnek. :D Nagy reszuk meg eletben van. Ezeknel mi ugy vettuk eszre, semmi koze a meretnek az eletben maradashoz, inkabb szallitmanyok kozott lehet elteres, vagy nem teljesen optimalis vizparameterek. Ha az nem jo, a nagy is ugyanugy kampeca.
 
Csak tippelek, de nem lehet, hogy nagyon érzékeny valamilyen vízparaméterre? Pl a PH-ban már nem bírja a 0.9 fokos eltérést? Minden boltban 7-es a ph (szintén tipp) mivel a vásárlók 80%-a csapvizezik. És akiknek otthon más van annak fél napig kellene beszoktatnia, de ehelyett csak behajítja.

Mint fentebb írtam, nekem volt olyan, hogy már a zacskóban is csak gurultak. Pedig az egészséges ott is feltapad és mászik. Leginkább azt láttam, hogy egy tök üres akváriumban (nem GA) az üvegen kolbászolnak, mit esznek ezek 2 hete? Semmit. Végkimerülés és a hirtelen stressz már csak a végső rúgás.
 
Először van süncsigám,kezdésnek vettem 3-at ,30 literes akváriumba, nem tudtam mennyire hely igényesek. Úgy látom elvannak, ezért később még veszek kettőt legalább. Az egyik az első pillanattól fogva takarít,azóta sem állt le, viszont a másik kettő teljesen össze van nőve. Már a haza úton rácuppant a másikra és azóta sem száll le róla, így az sem tud rendesen mozogni. Pár napja vannak nálam, ha később sem változik, kénytelen leszek megválni tőle.
 
Először van süncsigám,kezdésnek vettem 3-at ,30 literes akváriumba, nem tudtam mennyire hely igényesek. Úgy látom elvannak, ezért később még veszek kettőt legalább. Az egyik az első pillanattól fogva takarít,azóta sem állt le, viszont a másik kettő teljesen össze van nőve. Már a haza úton rácuppant a másikra és azóta sem száll le róla, így az sem tud rendesen mozogni. Pár napja vannak nálam, ha később sem változik, kénytelen leszek megválni tőle.
Ne válj meg tőle csak végre csajhoz jutott. :D Egy hét és abba hagyja. Nekem van, hogy négyen vannak összenőve egy hétig.
 
Nálam postakürt csigából van néha egy kupacnyi egyben, rengetegen, kicsik, nagyok. Teljesen normális magatartás. Én is hármat vettem harmincasba süncsigából, négy neon meg két törperazbóra mellett két hét alatt úgy kipucolták az akváriumot, mintha akkor töltöttem volna fel először vízzel; ami eléggé nagy szó, mert kvázi ablakban van az akvárium. Felhúzom a redőnyt, és nincs szükségem világításra, 5-6 óra napfényt kap reggeltől délig. És ennek ellenére lepucoltak mindent. Ha nem kellene utánuk tojást takarítanom, tucatjával venném őket a többi három akvába is! :D
 
Először van süncsigám,kezdésnek vettem 3-at ,30 literes akváriumba, nem tudtam mennyire hely igényesek. Úgy látom elvannak, ezért később még veszek kettőt legalább. Az egyik az első pillanattól fogva takarít,azóta sem állt le, viszont a másik kettő teljesen össze van nőve. Már a haza úton rácuppant a másikra és azóta sem száll le róla, így az sem tud rendesen mozogni. Pár napja vannak nálam, ha később sem változik, kénytelen leszek megválni tőle.
Ej, nehogy már azt vesd a sünik szemére, hogy olyanok, amilyennek az Isten megteremtette őket, @argobalogtibi .
Ennyire nem uralhatjuk az akvárium flóráját és faunáját.
 
Van valakinek valami tuti tippje a peték eltávolítására? Nálam jól érezhetik magukat, mert folyton telerakják a köveket, a fát, az üveget, az anubiasok törzset, szóval mindent. :eek:
 
Van valakinek valami tuti tippje a peték eltávolítására? Nálam jól érezhetik magukat, mert folyton telerakják a köveket, a fát, az üveget, az anubiasok törzset, szóval mindent. :eek:
Fogkefe, algakaparó, köröm. Más megoldás nincs, amivel kifejezetten ezeket célozhatod. Nézd a pozitív oldalát. Ezzel eltávolítod azt az algát is, amit otthagytak. :p
 
Van valakinek valami tuti tippje a peték eltávolítására? Nálam jól érezhetik magukat, mert folyton telerakják a köveket, a fát, az üveget, az anubiasok törzset, szóval mindent. :eek:
Lehetséges lenne, hogy ezek a peték mozognak? Merthogy IAPLC fotózás végett letakarítottam az üveget 1205550. Kb 30 petét távolítottam el és 2 óra múlva újra rajta volt a 30. Kizárt, hogy annyi idő alatt újat raktak le. Azt a módszert találtam ki, hogy algakaparóval lentről felhúzom vízszint fölé, mivel olyan ravaszak, hogy lehet őket tologatni, de a fenének se esnek le. Vízszint felett viszont nem zavarnak. De visszamásztak 20-30cm-t is. Egyszer beállítok egy kamerát esküszöm.

Más, próbálta már valaki tenyészteni ezeket a petéket? Áttenni valami sósabb vízbe?
 
Lehetséges lenne, hogy ezek a peték mozognak? Merthogy IAPLC fotózás végett letakarítottam az üveget 1205550. Kb 30 petét távolítottam el és 2 óra múlva újra rajta volt a 30. Kizárt, hogy annyi idő alatt újat raktak le. Azt a módszert találtam ki, hogy algakaparóval lentről felhúzom vízszint fölé, mivel olyan ravaszak, hogy lehet őket tologatni, de a fenének se esnek le. Vízszint felett viszont nem zavarnak. De visszamásztak 20-30cm-t is. Egyszer beállítok egy kamerát esküszöm.

Más, próbálta már valaki tenyészteni ezeket a petéket? Áttenni valami sósabb vízbe?
Nekem volt már olyan elképzelésem, hogy egy követ berakok várok egy pár napot ha össze petézek és utána egy olyan vízbe átrakni mint amiben az amanokat szokták szaporítani, de a megvalósításig nem jutottam még. :D
 
Még soha nem volt csiguszom. Olvastam pár helyen, hogy fedni kell az akváriumot, mert szökhetnek. Ez igaz? Én egy full nyitott akit indítok nemsokára. Ezek szerint tegyek le a csigákról?
 
Back
Oldal tetejére