• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Egyre inkább szeretnék újra süncsigát, de félek megint elpotyognak az RO+GH+ és CO2 kombótól. :(
 
Sziasztok, végigolvastam de sehol nem találtam infót arról, hogy ezek kimásznak az akváriumból ha az nincs lefedve? Vagy bátran tartható nyitott akvában?
 
Sziasztok, végigolvastam de sehol nem találtam infót arról, hogy ezek kimásznak az akváriumból ha az nincs lefedve? Vagy bátran tartható nyitott akvában?
Szerintem a többség nyitott akvában tartja élövilágát! én nem tapasztaltam ezekröl hogy szöknének! ha jól érzik magukat nem hinném hogy menekülnének!
 
Szerintem a többség nyitott akvában tartja élövilágát! én nem tapasztaltam ezekröl hogy szöknének! ha jól érzik magukat nem hinném hogy menekülnének!
Köszi, ez megnyugtató :)
Már csak azt kellene megtudnom, hogy Debrecen környékén honnan tudok beszerezni párat...
 
Nálam már többször felmásztak a peremig, de mindig lebuknak és visszanyomom őket a vízbe.
Menekülnek?:bored:
 
Egyre inkább szeretnék újra süncsigát, de félek megint elpotyognak az RO+GH+ és CO2 kombótól.

Nálam a co2-s akváriumban van 2 Süncsiga. Azért mertem betenni, mert ha a Hólyagcsigáknak nincs bajuk, akkor nekik se lesz.

A víz pH értékénél figyeljünk arra, hogy inkább magasabb legyen, mint alacsonyabbak, mert savas hatásra a ház erősen roncsolódhat.
Vízparaméterek:
Hőmérséklet: 20-28 °C, pH: 7.0-8.5, gH: >8

Hoznék a halasba is de ha nem kompatibilisek egymással akkor kerülném a dolgot. Halak listája: kínai paradicsom hal, gurámi, páncélos harcsa, anci, aranyhalak.

Békés, csapatban élő állat.
Olyan élőlényekkel és halakkal tartsuk együtt, amelyek nem okoznak bennük sérülést.

Sziasztok, végigolvastam de sehol nem találtam infót arról, hogy ezek kimásznak az akváriumból ha az nincs lefedve? Vagy bátran tartható nyitott akvában?

Medencénk zártságára ügyeljünk, mert hajlamos lehet a megszökésre.
 
Még most tervezem, hogy szerzek belőle párat, nekem nincs tapasztalatom hogy menekülnek-e.:)
A 30-asból még nem tapasztaltam szökést, ott vígan nyalogatják az üveget. A 25-ös bettásból viszont szőrén-szálán eltűnt az összes (5-7 darab, már nem emlékszem pontosan). Nem a hal volt a ludas, szerencsére békésebb egyedről van szó, viszont a vízminőséggel voltak problémák. A fura, hogy amikor költöztünk, ki lett suvickolva a lakás, és nem találtam üres sünházakat. o_O
Mindent összevetve, ha nincs ok a szökésre, nem hiszem, hogy nagyon tartani kell tőle. Persze előfordulhatnak balesetek.
 
Amazonia és CO2 mellett magas pHban nem is reménykedhetek.

Azért nem értem a dolgot egyébként, mert a GAs fiúk high-tech akvákban CO2-vel vígan használják a süniket... És ott sem lehet extra magas pH...
 
Amazonia és CO2 mellett magas pHban nem is reménykedhetek.

Azért nem értem a dolgot egyébként, mert a GAs fiúk high-tech akvákban CO2-vel vígan használják a süniket... És ott sem lehet extra magas pH...
Nálam sincs bajuk. PH 5-6.5-ig CO2-vel KH adagolás előtt sem volt bajuk. Ráadásul van köztük óriás 1.5 - 2 centis is, tehát nőnek.
 
Nálam vannak marékszámra ilyen csigák (meg Neritina fajok is). Egy részük hazai boltokból, de a jó része külföldi webshopokból. Ennek két oka van: 1) nem lehetett akkor itthon kapni vagy csak nagyon sokára;
2) volt, de nagyon picik.
Tapasztalatom alapján a kb. lencse méretű példányok nagyon könnyen lefordulnak, igen nehezen veszik a több órás beszoktatás ellenére az új vízparamétereket. pH 8,2-8,5, gh/kh: 22-26 - csapvíz. CO2-ről nem tudok beszámolni, mert nem használok.
Nálam nem másznak ki, még a vízfelszín fölé sem (igaz minden akváriumom rendelkezik tetővel). Eddig algán kívül nem láttam őket mást is enni. Az érdekükben valamennyivel túltápozok, hogy barna és zöld pont alga mindig legyen nekik. Néha sikerül eltalálni, hogy enni is eleget tudjanak, de ne nagyon látszódjon az üvegen.
Amit viszont már többször megfigyeltem: ásványi anyagot fogyasztanak (montmorillonit-ot kapnak kéthetente).
Halak nálam nem bántják őket, igaz nem is hatalmas példányokkal élnek együtt. Pl. endlerek lecsipegetik a házaikról az algát, ha könnyen hozzáférhető helyre másznak.
 
Nálam sincs bajuk. PH 5-6.5-ig CO2-vel KH adagolás előtt sem volt bajuk. Ráadásul van köztük óriás 1.5 - 2 centis is, tehát nőnek.
Elhoztam 10-et melóból hazafelé az aquafaunából tegnap teszt jelleggel...

Ma reggel nézem, az egyik háza totál sérült, szerintem az ki fog fingani. És nem én törtem össze. :D Val.szeg így halászták már ki.
 
Back
Oldal tetejére