• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Submersből emers

Szia, elég ha párás környezetbe rakod, ha kezdi hozni az emers leveleket akkor már a párából is vissza lehet venni (Már ha jól értem a kérdést).
 
Zbacsi said:
Szia, elég ha párás környezetbe rakod, ha kezdi hozni az emers leveleket akkor már a párából is vissza lehet venni (Már ha jól értem a kérdést).

Szia!
Köszi, jól értetted a kérdést.
 
Lassabb, de járható út, ha nem pótlod az elpárolgó vizet, szépen kinő a vízből.
 
Szeretnék megtudni valamit. Ha butaság is, felteszem a kérdést mert foglalkoztat és tanácstalan vagyok. :bookworm:
A későbbiekben szeretnék olyan akváriumot, amiből bizonyos növények megmutatják majd emers arcukat / létüket is, de nem fára kötözött növényekről van szó, hanem egy vagy több olyan növényről, amely az akvárium aljzatában el van ültetve. A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy miután akkorára nő a növény, hogy eléri a vízfelszínt és fölé engedem, az arra készteti majd a teljes növényt, hogy a vízalatti leveleit idővel eldobja, a fenti átalakulás miatt? Ha butaságot kérdeztem, itt se vagyok :bag:
 
Csak a víz felszín feletti levelek fognak átalakulni. :)
Itt a Meskó! : )
Igen, azt tudom, de emiatt az átalakulás miatt van olyan növény, amely eldobálja az alsó leveleket, ha ültetve van.
Itt olvastam a fórumon, csak tudnám hogy hol és melyik volt az..
Kérdés, hogy ez a legtöbb növénynél így van -e, vagy csak annál, amire már nem emlékszem. (de keresem)
Továbbá az is érdekelne még, hogy ez az átalakult emers része a növénynek (legyen az egy kötözött vagy ültetett növény, mindegy) kér valami odafigyelést odakint a levegőn?
Úgy értem kell vele foglalkozni, vagy nem igényel törődést? (mittudomén spricnizni vízzel vagy ilyesmi)

Szerkesztve kis idő múlva: feladom, nem találom, hogy hol olvastam. Végeredményben úgyis kipróbálom idővel, csak gondoltam előtte megtudomálom, hogy is van ez.
 
Utoljára módosított:
Nekem a vízicsillag nem dobálta el, ludwigiát is láttam már kint nőni (nagyon szép), szóval csak próbálkozni kell. Majd az ambúliát akarom még kipróbálni, csak az legutóbb nem viselte jól a szárazra rakást.
Sprickolni szoktam akváriumvízzel, reggel és este, legalábbis ha eszembe jut. Nem hal bele, ha kimarad, magas ott a páratartalom.
 
@Meskó Köszi köszi. A Ludwigia miatt bevillant. :cool: Kipihent fejjel rögtön megtaláltam a topikot. A tóalmás topik az - Ludwigia glandulosa.
Szóval emiatt bizonytalanodtam el. Minden vágyam egy mesés sub/emers akvárium, de ha az az ára, hogy az ültetett növény, amely hetek/hónapok alatt nő 30-40cm-t azért, hogy elérje a felszínt, majd kikukucskál végre, és emiatt eldobálja az alsó leveleit, akkor felhagynék ezzel. Legfeljebb marad a kötözött növény a felszín közelében, mint ahogy azt már láttam itt oly sok akváriumban.
 
Úgy már megnéztem a kiválasztottakat. Sok segítséget nem ad azzal kapcsolatban, hogy ültetve mi történik idővel az alsóbb levelekkel. Szinte majd mindegyik növénnyel látni emers nevelést, de mind kisebb tálakban van. Akváriumban, főképp ültetve alig-alig. A Google pedig nyomába sem érhet egy tapasztalt kertészekkel rendelkező fórumnak. ;)
 
Akkor azt ajánlom, hogy ha van topikja az adott növénynek, akkor kérdezd meg ott, ha nincs, csinálj, persze rendes leírással együtt, hogy az alapok is meglegyenek. Aztán lehet kérdezni, hogy hogyan nő, és milyenre.
 
Szeretnék megtudni valamit. Ha butaság is, felteszem a kérdést mert foglalkoztat és tanácstalan vagyok. :bookworm:
A későbbiekben szeretnék olyan akváriumot, amiből bizonyos növények megmutatják majd emers arcukat / létüket is, de nem fára kötözött növényekről van szó, hanem egy vagy több olyan növényről, amely az akvárium aljzatában el van ültetve. A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy miután akkorára nő a növény, hogy eléri a vízfelszínt és fölé engedem, az arra készteti majd a teljes növényt, hogy a vízalatti leveleit idővel eldobja, a fenti átalakulás miatt? Ha butaságot kérdeztem, itt se vagyok :bag:
Nekem a vízicsillag nem dobálta el, ludwigiát is láttam már kint nőni (nagyon szép), szóval csak próbálkozni kell. Majd az ambúliát akarom még kipróbálni, csak az legutóbb nem viselte jól a szárazra rakást.
Sprickolni szoktam akváriumvízzel, reggel és este, legalábbis ha eszembe jut. Nem hal bele, ha kimarad, magas ott a páratartalom.
Jó a kérdés. Én alapból nem is gondolkoztam ilyesmin, de...
Az NPT akváriumomból pont a vízicsillag (H. polysperma) kinőtt már több hete. És a napokban véltem felfedezni, hogy a víz alatti levelek elsárgultak, és eldobálja... Ha jobban belegondolok, logikus lehet, hogy a növény a könnyebb utat választva a víz alatti leveleit, amik amúgy is nehezebben érnek el bizonyos tápanyagokat, eldobja, gondolom, ha már elég nagy az emers rész!?
Vagy nem jó az elméletem?
Ha nem is minden növény tesz így, a vízicsillagnál én ezt tapasztaltam.
 
Jó a kérdés. Én alapból nem is gondolkoztam ilyesmin, de...
Az NPT akváriumomból pont a vízicsillag (H. polysperma) kinőtt már több hete. És a napokban véltem felfedezni, hogy a víz alatti levelek elsárgultak, és eldobálja... Ha jobban belegondolok, logikus lehet, hogy a növény a könnyebb utat választva a víz alatti leveleit, amik amúgy is nehezebben érnek el bizonyos tápanyagokat, eldobja, gondolom, ha már elég nagy az emers rész!?
Vagy nem jó az elméletem?
Ha nem is minden növény tesz így, a vízicsillagnál én ezt tapasztaltam.
Na bakker, kinyírni készülök az egyik legszebben növő növényemet? :'D Sírok. De jó tudni. Még jó, hogy csak 3 szálat engedtem ki. :ROFLMAO: Akkor a többiek maradnak a víz alatt, ezt a hármat meg megnézzük, hogyan viselkedik végül. :unsure: Pedig már kötözőrácsot készültem venni nekik.
 
Na bakker, kinyírni készülök az egyik legszebben növő növényemet? :'D Sírok. De jó tudni. Még jó, hogy csak 3 szálat engedtem ki. :ROFLMAO: Akkor a többiek maradnak a víz alatt, ezt a hármat meg megnézzük, hogyan viselkedik végül. :unsure: Pedig már kötözőrácsot készültem venni nekik.
Ne temesd. Előfordulhat még, hogy más baja volt. (?) Most megszívattam, visszavágtam, így se emers, se submers levél...:ROFLMAO:
Annyi észrevétel még, hogy a HM is kint volt emersben pár hétig, szépen hozta a kerek leveleket, de a víz alattiakat megtartotta.
 
Akkor azt ajánlom, hogy ha van topikja az adott növénynek, akkor kérdezd meg ott, ha nincs, csinálj, persze rendes leírással együtt, hogy az alapok is meglegyenek. Aztán lehet kérdezni, hogy hogyan nő, és milyenre.
Most gondolj bele abba, hogy egy teljesen kezdő ember meg akar tudni valamit általánosságban a növényekről. Ez legyen a fenti kérdés, miszerint a víz alatt ültetett növények, a felszín elérésekor, emers üzemmódba kapcsolások után, hajlamosak -e eldobálni az alsó leveleiket? Hol keresnéd? Adott növények topikjában, avagy itt?
Én végigtúrtam a növényeket, nem találtam igazán választ a kérdésemre, ezért tettem fel itt. Beírhatnám én több mint egy tucat növény topikjába ezt a kérdést, de szerintem pont ez a megfelelő hely számára.
 
Ne temesd. Előfordulhat még, hogy más baja volt. (?) Most megszívattam, visszavágtam, így se emers, se submers levél...:ROFLMAO:
Annyi észrevétel még, hogy a HM is kint volt emersben pár hétig, szépen hozta a kerek leveleket, de a víz alattiakat megtartotta.
Az én észrevételem, hogy a szárazon lecsípett levélnél kopasz marad a szár, de a vízben lecsípettnél oldalhajtás nő. Legalábbis nálam. :D Nem akarom temetni, mert tényleg jól néz ki, csak én bele sem gondoltam, hogy eldobálhatja őket. Főleg, hogy eddig nem tette.
Most gondolj bele abba, hogy egy teljesen kezdő ember meg akar tudni valamit általánosságban a növényekről. Ez legyen a fenti kérdés, miszerint a víz alatt ültetett növények, a felszín elérésekor, emers üzemmódba kapcsolások után, hajlamosak -e eldobálni az alsó leveleiket? Hol keresnéd? Adott növények topikjában, avagy itt?
Én végigtúrtam a növényeket, nem találtam igazán választ a kérdésemre, ezért tettem fel itt. Beírhatnám én több mint egy tucat növény topikjába ezt a kérdést, de szerintem pont ez a megfelelő hely számára.
Is-is? :D Ha általános a kérdés, hogy "eldobálja-e a leveleit az emerse nevelt növény", akkor itt kérdezném és keresném. Na de ha én egy konkrét növényfajtára vagyok kíváncsi, akkor előbb arra a növényre keresek rá. ;) Ha van külön topikja a ludwigiának, ahol össze van szedve, hogy mik az igényei, aztán írnak emberkék, hogy náluk hogyan viselkedik, simán elmerülhet a kérdés, hogy hogyan viselkedik félig víz alatt, félig víz felett. Azért írtam, hogy nyiss neki topikot, ha nincs, mert lehet, hogy maga a növény neve vonzaná oda a tartóit, és simán lehet, hogy ezt a topikot nem olvassa az illető.
 
Jó a kérdés. Én alapból nem is gondolkoztam ilyesmin, de...
Az NPT akváriumomból pont a vízicsillag (H. polysperma) kinőtt már több hete. És a napokban véltem felfedezni, hogy a víz alatti levelek elsárgultak, és eldobálja... Ha jobban belegondolok, logikus lehet, hogy a növény a könnyebb utat választva a víz alatti leveleit, amik amúgy is nehezebben érnek el bizonyos tápanyagokat, eldobja, gondolom, ha már elég nagy az emers rész!?
Vagy nem jó az elméletem?
Ha nem is minden növény tesz így, a vízicsillagnál én ezt tapasztaltam.
Üdv!
Na ugye!?
Pont ezt szeretném én is megtudni, mert a következő akváriumnál (óriás növényes), már megvan a fejemben, hogy kb.mit is akarok, de ez tartalmazza a növények víz alatti és feletti létüket is. Viszont, ha ez az emers lét a rovására megy a vízalatti pompának, akkor nem sok értelmét látom, és másképp képzelem el a következő összképet. Saját magamat szívatnám azzal, ha belevágnék és hónapok múlva kiderül, hogy zsákutca az egész, ami egyenlő egy újabb növényvesztéssel, ergo csalódással.
 
Az összes virágzó növényre vonatkozik a kérdés, ami feldobhat egy sub/emers akváriumot, kezdve a Sessiliflorától, a Bacopákon át, az Echinodorusokon keresztül, a Leanderig :)
 
Az összes virágzó növényre vonatkozik a kérdés, ami feldobhat egy sub/emers akváriumot, kezdve a Sessiliflorától, a Bacopákon át, az Echinodorusokon keresztül, a Leanderig :)
Akkor ez egy általános kérdés. : P Én azt mondom, próbáld meg. Nyilván nem kell az összes szálat kell kiemelned emersre. Ahogy fentebb írtam, nálam 3 szál poly van kint, egyelőre jól tűrik, ahhoz képest, hogy mennyire random módon csináltam meg. Rebalnál eldobálta, nálam (még) nem. Lehet, hogy el fogja dobni, lehet, hogy metszőollóval kell majd irtanom szegény. Szerintem pont olyan ez, mint a sima növényezésnél, 1-1 apró körülmény eltérése miatt teljesen máshogy viselkednek a növények az adott helyen.
Megjegyzés: Én most a Hottonia palustris-ba szerelmesedtem bele, nagyon tetszetős és egyszerű az embers része. Lehet, hogy nem is emersnek számít, mert csak a virágzó része mászik ki a vízből, ha jól látom, de igazán tetszetős. :D
 
Back
Oldal tetejére