• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Submersből emers

Akkor ez egy általános kérdés. : P Én azt mondom, próbáld meg. Nyilván nem kell az összes szálat kell kiemelned emersre. Ahogy fentebb írtam, nálam 3 szál poly van kint, egyelőre jól tűrik, ahhoz képest, hogy mennyire random módon csináltam meg. Rebalnál eldobálta, nálam (még) nem. Lehet, hogy el fogja dobni, lehet, hogy metszőollóval kell majd irtanom szegény. Szerintem pont olyan ez, mint a sima növényezésnél, 1-1 apró körülmény eltérése miatt teljesen máshogy viselkednek a növények az adott helyen.
Megjegyzés: Én most a Hottonia palustris-ba szerelmesedtem bele, nagyon tetszetős és egyszerű az embers része. Lehet, hogy nem is emersnek számít, mert csak a virágzó része mászik ki a vízből, ha jól látom, de igazán tetszetős. :D
Szép növény, megnéztem. Nem hallottam eddig még róla.
Pont az lenne a célom (idővel), hogy a háttér szekcióba olyan növények legyenek ültetve, amelyek meglepnek majd virágokkal. Ezért volt fontos a fenti kérdés, hogy van -e értelme, vagy sem. Nem akarok sűrű növényzetet nevelni a felszín felett, csak néhány virágzó szálat szeretnék ebből, és abból is. Ez még a jövő, hiszen még fedél is van az akváriumon. Ráadásul nem 120literben gondolkozom.
 
Üdv!
Na ugye!?
Pont ezt szeretném én is megtudni, mert a következő akváriumnál (óriás növényes), már megvan a fejemben, hogy kb.mit is akarok, de ez tartalmazza a növények víz alatti és feletti létüket is. Viszont, ha ez az emers lét a rovására megy a vízalatti pompának, akkor nem sok értelmét látom, és másképp képzelem el a következő összképet. Saját magamat szívatnám azzal, ha belevágnék és hónapok múlva kiderül, hogy zsákutca az egész, ami egyenlő egy újabb növényvesztéssel, ergo csalódással.
Nem zsákutca. Vannak/voltak itt akváriumok jelentős emers részekkel. Aki most hirtelen eszembe jutott, Ő @outside_agency kolléga, szépen munkálkodott ilyen téren (60f, Tribute to James Findley), de vannak többen is akik ilyen téren is mozognak. Érdemes elolvasni a naplókat, hátha írnak ilyen megfigyeléseket (is).
 
Anubiast akarok levegőre szoktatni, de bármit csinálok vele, amint kiveszem a vízből 2 órán belül elfehéredik a levél, majd még kettőn belül ki is szárad. Hiába spriccelem be meg celofánozom le a tartály tetejét amibe átrakom, nem marad meg. Ötlet?
 
Anubiast akarok levegőre szoktatni, de bármit csinálok vele, amint kiveszem a vízből 2 órán belül elfehéredik a levél, majd még kettőn belül ki is szárad. Hiába spriccelem be meg celofánozom le a tartály tetejét amibe átrakom, nem marad meg. Ötlet?
Nemrég indítottam egy wabit, a petit nana submers levelei szép lassan elkopnak és megjelentek a még kisebb emers levelek. Akkorák mint egy borsszem. Képeket később berakok.
 
Back
Oldal tetejére