• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Striped Hillside

Az amanokért nagy kár! Szörnyű látvány, én is átéltem hasonlót, tudom.
Red Sakurát akár 2 tucattal is vihetsz bármikor, a munkahelyi kockában úgy szaporodnak, mint a nyulak!
A fád vágási felületét ügyesen sikerült elrejtened. Talán a kettő találkozásához tehetnél pár mini anubiast vagy bucét, úgy az átmenet sem lenne látható.
Hogy élveznék a coryk ezt a hatalmas homokozót! Szólj, ha meggondolod magad.;)
Köszi, a coryk maradjanak csak nálad. homokozzanak csak ott. [emoji3]
Amúgy még szokom a képet, szinte minden nap ha van erőm, akkor matatok hol itt, hol ott... ha közeledek a készhez, jelezni fogom. jöhet minden észrevétel. RC-d ha van felesleges, lehet, hogy hoznék egyszer, majd lebeszéljük.
 
Szia! Bár nem biztos, hogy releváns a tapasztalatom, de azért leírom, hátha segít. Szerintem ekkora akvárium méretnél még tízszeres megforgatás körül sem elég a külső szűrő önmagában. Pontosan most így hirtelen nem látom ,hogy mekkora is az akváriumod, de a szűrőből feltételezem, hogy nagyjából egy méretkategória az enyémmel. Én alapvetően a skimmerrel oldom meg a plusz vízforgatást. Viszont a folyamatos üzemelés nagyon nem vált be, egyrészt kihajtja a CO2-t a vízből (a teljesítményt levéve is), másrészt ugye ez is kedvez az ecsetnek. :/ Nekem fura módon a következő dolog vált be: 2 óránként 5 percre kapcsol be a skimmer, ha ennél többet megy az sem jó, ha kevesebbet, az sem, csak így limezöld nálam a DC. Nem tudom és nem értem, miért számít ennyit 2 óránként 5 perc, de ez nekem nagyon bevált, sokat filóztam és bosszankodtam én is ezen a flow dolgon. Plusz az is fura ezzel kapcsolatban, hogy nagyon markáns változást nem igazán látok a bubik eloszlásában. Én a helyedben ehhez az elrendezéshez a jobb első sarokba raknék egy skimmert, nekem is ugyanígy van, csak az egész elforgatva.
Köszi a tippeket és, hogy megosztottad a tapasztalatod.
Egy skimmer mindenképpen tervben van és én is jobb előre tenném. lehet karácsony előtt még beszerzem.
Viszont az most a legnehezebb az ecsettel, hogy nem látom a változást. valamit változtatok de nem tudom, nem látom, hogy sikerült-e.
bahh... néha elkeserítenek ezek a dolgok.

Valahol olvastam, hogy az ecset nem bírja, ha megváltoztatjuk a flow irányát.
Lehet ezt is ki fogom próbálni.
 
Köszi, a coryk maradjanak csak nálad. homokozzanak csak ott. [emoji3]
Amúgy még szokom a képet, szinte minden nap ha van erőm, akkor matatok hol itt, hol ott... ha közeledek a készhez, jelezni fogom. jöhet minden észrevétel. RC-d ha van felesleges, lehet, hogy hoznék egyszer, majd lebeszéljük.

Bármikor.(y)
Szólj, mikor jönnél és akkor hozok bentről annyi redet, amennyi csak kell!
Meg akkor nézhetsz a lányodnak csajos játékokat is az itthoni készletből!:love:
 
Köszi a tippeket és, hogy megosztottad a tapasztalatod.
Egy skimmer mindenképpen tervben van és én is jobb előre tenném. lehet karácsony előtt még beszerzem.
Viszont az most a legnehezebb az ecsettel, hogy nem látom a változást. valamit változtatok de nem tudom, nem látom, hogy sikerült-e.
bahh... néha elkeserítenek ezek a dolgok.

Valahol olvastam, hogy az ecset nem bírja, ha megváltoztatjuk a flow irányát.
Lehet ezt is ki fogom próbálni.
Ha változtatsz is valamin, várj legalább egy hetet, mielőtt megint babrálsz, mindennek idő kell, hogy reagáljon rá. Ha túl sok dolgot változtatsz meg rövid időn belül, nem fogod tudni, hogy mi hozta meg a változást, és ha ne adj isten rosszabb lesz a helyzet, be fogsz pánikolni, mert nem tudod mit rontottál el. Az akvarisztika türelemjáték. ;)
A carbo elhagyása nem okozhatott nagy problémát, inkább csak kiegészítője a rendszernek, nem létszükséglet.
 
Ha változtatsz is valamin, várj legalább egy hetet, mielőtt megint babrálsz, mindennek idő kell, hogy reagáljon rá. Ha túl sok dolgot változtatsz meg rövid időn belül, nem fogod tudni, hogy mi hozta meg a változást, és ha ne adj isten rosszabb lesz a helyzet, be fogsz pánikolni, mert nem tudod mit rontottál el. Az akvarisztika türelemjáték. ;)
A carbo elhagyása nem okozhatott nagy problémát, inkább csak kiegészítője a rendszernek, nem létszükséglet.
Igen, igyekszem tartani az 1 hetes időszakokat, ami rendszert illeti. Amivel babrálok az általában annyi, hogy a lilly útját egyengetem, a magas növényeket megmetszem, hogy a flow útjában ne legyen semmi. Helyileg ecsetelem az ecseteket, ma este jön 10 amano, bízom bennük. Illetve otokat akarok még hozni, hogy ők is dolgozzanak.
 
Egy problémát szeretnék nektek bemutatni és kérném a segítségeteket, hogy merre induljak?
A helyzet az, hogy megy a co2 rendszer, a dc szép zöld, de a bubik szétoszlásával elégedetlen vagyok, továbbá megjelent az ecsetalga, szinte mindenhol, elég hirtelen.
Ha a nagyobb áramlású részen volna csak, akkor nem volnék meglepve. De most az alsó köveken is van.
Gyanakszom, hogy a co2 eloszlása nem egyenletes. A lilly bal hátul van, a szívóág bal elöl. A diffúzor jobb hátul lent. A víz meg is fordul, hozza előre a bubikat, de a jobb oldali harmadban, az aki közepéig szépen felszállnak a felszínhez.
Érdemes volna-e áthelyezni valamit valahova, vagy egy powerhead-el meg kéne tolni a vizet jobbfelől, hogy rendes flow legyen?
Plusz info...Sajnos pont most fogytam ki az excelből egy hete, hétvégén lesz újra. Okozhat-e ekkora ecsetbummot a folyékony szénforrás hiánya?
Légyszi aki tud mondjon véleményt. [emoji847]View attachment 68015

Szia!

Meg kellene próbálni egy reduktorral beoldani a co2-t, vagy a szűrő nyomó ágát ketté osztani, mert szerintem is a flow-val van a baj. Egyébként a diffúzort is érdemes gyakran takarítani, ahogy látom amúgy sem nagy darab, hamar koszos lesz.

Az ecsetet meg carbózd le, mert akkor látos, hogy terjed e tovább. Az magától nem múlik el. Egyébként nekem tetszik az akva, bár a dekorhomokot elegyengetném.
 
Szia!

Meg kellene próbálni egy reduktorral beoldani a co2-t, vagy a szűrő nyomó ágát ketté osztani, mert szerintem is a flow-val van a baj. Egyébként a diffúzort is érdemes gyakran takarítani, ahogy látom amúgy sem nagy darab, hamar koszos lesz.

Az ecsetet meg carbózd le, mert akkor látos, hogy terjed e tovább. Az magától nem múlik el. Egyébként nekem tetszik az akva, bár a dekorhomokot elegyengetném.

Akarom mondani reaktor! Reaktort próbálj ki!
 
Akarom mondani reaktor! Reaktort próbálj ki!

Köszi Nytrone!
Jó ötlet a reaktor is, bár ebben a témakörben mikor olvasgattam, sok negatívumot írtak. Az alapelv szerint hatékonyabbnak tartom mint a diffúzorost, állítólag tökéletes a co2 beoldása. Viszont ha beépítem, akkor bypass-al is jelentősen csökken a szűrési teljesítmény. Többen így is kifogásolhatónak tartják a OASE Biomaster 600-ast egy 180-as akvához, ha a reaktor meg mégjobban visszafolytja nem tudom mi lesz a vége. Egy biztos, az ecset nem szereti ha nincs nagy flow...de nem okozna -e más gondot?
Amúgy a diffúzor takarítással nincs gond, az ADA superge egy csodaszer. :) hetente megpucolom.
A homokot elegyengettem... a képen úgymaradt, mert megforgatom rendszeresen, hogy ne fülledjen be. ;)
 
Szerintem ha minden más patent akkor nem lesz gond. Mondjuk én skimmer helyett még egy külsőt löknék rá, az szerintem meg is oldaná a bajod. Ezt neked kell eldöntened majd úgyis a végén. Egyébként ha reaktorozol akkor esőztetővel tudsz javítani az áramlásodon is.
 
Na hát jó hírem van srácok.
Az ecset visszaszorulóban van. Szerdán hoztam 20 amanot. Nagyon félénkek még, de hatalmas munkát végeznek.
Az excellel kezelt területekről egy éjszaka alatt lepucolták az összes halott ecsetalgát.
A növények szépek, a ludwigia veszettül nő, a blyxákat is már osztanom kellett. A @bobekdr -tól kapott maradék pamacs hemianthusok is jól vannak legalul. A rotalák is nőnek, de azért ők kicsit óvatosak. Az nekem már elég, hogy nem kopaszodnak, szép élénkek.
Azt hiszem ezt a csatát lassan megnyerem, de a háborúnak még nincs vége. [emoji41]
Megjött a hét elején egy chihiros doki, már üzemben van. Bízom benne, hogy ha kialakul az egyensúly akkor ő is kicsit besegít a fenntartásban.
 
Sok változás történt megint.
Jöttek új növények, talán egy kis plusz szín pozitívan hat majd az összképre.
4 pici tő Alternanthera reinickii piroslik már. Várom, hogy picit megnőjenek. Nigro javaslatára bekerültek hátra Myriophyllum tuberculatumok. Fantasztikus és egyedi színük van.
Végleg megszabadultam a dekorhomoktól mert csak a gond volt vele. Az előteret így teleültettem Hemianthus-al.
Algafronton szerencsére rend van. ecset van még helyenként, de folyamatosan irtom. Emellett zöld alga is van, de az talán természetes hatást ad...
Sajnos behurcolt kis csigákból rengeteg van és nem tudom a helenák kordában tudják-e tartani... 5465eb6ea55445dc4932b655efba7604.jpg82c469c341ed061ff65d0816ad2079d3.jpg
 
Ég és föld így az előző latványhoz képest!
Anno nálam még ennyit sem bírt a jbl dekorhomok, Te is életed egyik legjobb döntését hoztad, hogy lecserélted!(y)(y)(y)
Hátul döntened kellene, kétféle elég lenne, így túl nagy a kavalkád.
A bal fát meg befuttatnám mohával, így túl sötét.
 
Ég és föld így az előző latványhoz képest!
Anno nálam még ennyit sem bírt a jbl dekorhomok, Te is életed egyik legjobb döntését hoztad, hogy lecserélted!(y)(y)(y)
Hátul döntened kellene, kétféle elég lenne, így túl nagy a kavalkád.
A bal fát meg befuttatnám mohával, így túl sötét.
köszi a gondolatokat.
A hátsó sorban gondolkodok, mert nagyon szeretem a ludwigiát is és a myriophyllum is nagy szerelem lett... ha valakinek mennie kell, akkor az előbbi lesz, mert borzasztó, hogy hetente metszem és ültetem újra a ludwigiát... szép, de olyan gyorsan nő, hogy borzalom. bár ennek örülök, mert azt jelzi, hogy rendben van a víz. A kis borzaska sokkal visszafogottabb.
 
Back
Oldal tetejére