• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Stones of roads

Képek tényleg elég ratyik, de a lényeget lehet látni.... Növekednek a növények, alga szinte nincs és garnélák szaporodnak.... mi kell még?
 
Képek tényleg elég ratyik, de a lényeget lehet látni.... Növekednek a növények, alga szinte nincs és garnélák szaporodnak.... mi kell még?
Ez az, igazi semmittevős hobby lenne ez, ha így csinálnánk. Lehet, hogy sokan ezért nem ezt az irányt választják? Pedig az alkotás lehetősége is adott, egyszer, aztán hónapokig semmit nem kell csinálni..:).
 
Ez az, igazi semmittevős hobby lenne ez, ha így csinálnánk. Lehet, hogy sokan ezért nem ezt az irányt választják? Pedig az alkotás lehetősége is adott, egyszer, aztán hónapokig semmit nem kell csinálni..:).

Nyomj bele egy jó nagy adag Macro-t. Attól lesz még több alga, hogy ne unatkozzál.... Utána H2O2-vel szedd le az algát.... Ha pár garnéla kinyúlik ettől, sebaj, gondolom már úgyis unalmasak, mehetsz venni másfajtát :) Ha már a boltban vagy, vegyél egy szűrőt, mintha az sem lenne benne. Egy chihiros doctor is jól mutatna elöl, bal oldalt.

Adjak még ötleteket, ha unatkozol? :)
 
Utoljára módosított:
Nyomj bele egy jó nagy adag Macro-t. Attól lesz még több alga, hogy ne unatkozzál.... Utána H2O2-vel szedd le az algát.... Ha pár garnéla kinyúlik ettől, sebaj, gondolom már úgyis unalmasak, mehetsz venni másfajtát :) Ha már a boltban vagy, vegyél egy szűrőt, mintha az sem lenne benne. Egy chihiros doctor is jól mutatna elöl, bal oldalt.

Adjak még ötleteket, ha unatkozol? :)
Köszi, a másik kettő akvárium kitölti a szabadidőmet (jah, olyan nincs is:rolleyes:):D szerencsére sok alga ott sincs:cool:
 
Még megvan az akvárium, még... Az utóbbi hónapban voltak történések az akvárium életében. A planáriák eléggé megsokasodtak, ezért harcba kezdtem.
Elsőként biológiai fegyvert próbáltam bevetni, 4 boraras urophtalmoides került bele, sajnos bennük csalódnom kellett. A planáriát meg sem kóstolták, viszont kagylósrák ellen profik.
Második lépés szintén biológiai fegyver bevetése volt, Corydoras habrosus-ok formájában. Ők már vélhetően fogyasztották a planáriát, mivel egyre kevesebbet láttam belőlük.
Azonban nem halaszthattam tovább a vegyszeres kezelés, mivel a planáriák megszállták a garnélákat...:mad:
Szombaton megkapta az első adag No Planaria-t az akvárium. Természetesen tettem bele egy kis vízforgatót, levegőztetéssel (ilyen volt itthon oxigénellátás céljából).
Vasárnap a második adagot is beletettem. Ma jön az utolsó adag vegyszer, holnap pedig egy kis vízcsere. Kíváncsian várom mi lesz:nailbiting:
Ha túléli a rendszer ezt a beavatkozást, akkor csinálok majd egy képet is róla, mert egyébként nagyon szépen alakult a kis kert, és szépen gyarapodtak a garnélák is.:)
 
Beállt már a földbe az akváriumod?
Az nem, ellenben én igen.:sick: Kedden délután bekönyökölt az influenza, de még este megcsináltam a vízcserét. Halak garnélák jól vannak, növényeken semmi elváltozás. Planáriát nem látok, csigák kifeküdtek (2 napig bírták, hólyag, postakürt). Ideiglenesen visszadobtam egy limnobiumot (múltkor leszedtem őket, mert legyökereztek a talajba hatalmas bojtos gyökérzettel...).
Már én is jó lvagyok, és ennek örömére csináltam képet is, ami most sem jó, de azért mutatom. (Érdekes, hogy ez egy fényképezőgéppel készült - mondjuk abból is egy egyszerű, kompakt géppel (Canon ixus 160) - de nem csinál jobb képet, mint egy mai telefon. Legalábbis akváriumról nem tud jobbat(vagy én nem tudok jobbat:ROFLMAO:).)
IMG_0623.JPG
IMG_0625.JPG
 

Attachments

  • IMG_0627.JPG
    IMG_0627.JPG
    227.7 KB · Megtekintések: 1
Itt tényleg nem történt katasztrófa. Még?

Ezek a kék garnélák érzékenyebbek mint mondjuk RCS vagy CRS?
 
Utoljára módosított:
Itt tényleg nem történt katasztrófa. Még?

Ezek a kék garnélák érzékenyebbek mint mondjuk RCS vagy CRS?
Ugye még egy ammóniabumm előfordulhat a bedöglött lényektől... de talán nem lesz. Most 3 napos a kezelés után.
Strapabíró fickók, mint az RC-k. CRS-em még nem volt.
 
Tévedtem. A két habrosus eldobta magát. Az egyiknek még voltak életjelei amikor délután ránéztem, de csak erőlködött, próbált felúszni a felszínig, aztán visszaesett az aljzatra.
Hogy mi lelte őket, arról halvány lila sincs. Nem hiszem, hogy ammónia, mert a garnélák és az uro-k vígan voltak.
Talán sok volt még a vegyszer a vízben (csak kb. 40-50% vizet cseréltem, azt is használttal...tds >360 volt)!?
A biztonság kedvéért cseréltem ma este is.
 
Tévedtem. A két habrosus eldobta magát. Az egyiknek még voltak életjelei amikor délután ránéztem, de csak erőlködött, próbált felúszni a felszínig, aztán visszaesett az aljzatra.
Hogy mi lelte őket, arról halvány lila sincs. Nem hiszem, hogy ammónia, mert a garnélák és az uro-k vígan voltak.
Talán sok volt még a vegyszer a vízben (csak kb. 40-50% vizet cseréltem, azt is használttal...tds >360 volt)!?
A biztonság kedvéért cseréltem ma este is.

:( Remélhetőleg itt megáll a dolog... sűrűbb vízcsere ilyenkor sosem árthat.
 
Tegnap kiszedtem a 3 uro-t is, áttettem őket a többi közé (aztán pár órával később egy amano az egyiket elkapta...:vamp: lehet, hogy megnyomtam a hálóval az áthelyezéskor...(n)), így most már ismét halmentes az akvárium, elő is jöttek a kisebb garnélák is. :) Már csak az etetéssel kell óvatosnak lenni, hogy a planáriák ne jöjjenek vissza.
Garnélából elhullást, kimászást nem láttam.
 
Érdekes jelenség ütötte fel a fejét. Nem tudom, hogy a NO Planaria számlájára írható-e, vagy más okból kifolyólag, de a köveken az alga mintha megégett volna, illetve egy-két felső riccardia csomó. Majd csinálok róla képet is, és mint érdekesség felteszem. Egyébként más téren minden rendben van, palustris és hm emers létre törekszik, garnélák élnek és virulnak.:)
 
Az érdeklődésre való tekintettel egy kis helyzetjelentés.
A képek továbbra sem minőségik, de a fent említett jelenség azért látható, hogy riccardia régi részei fehérek, a friss hajtások már sötétek. És a stau és a pogostemon helferi egy két levelén is mintha látnék ilyet, de azok azóta már sokat nőttek. És a köveken az algaréteg is világoszöld, majdnem sárga lett...
DSC_5268.JPG

Vizet már kellene pótolnom, de a növények már átálltak az emers létre: rotala, palustris, Hm, Hydrocotyle tripartita. A gyógyszerezés utáni nagyobb vízcsere miatt bekerült felszíni hártya itt magától kezd eltűnni, nem csinálok vele semmit.DSC_5267.JPG
Majd levakarom az üveget, és hozok normális képet is. Ígérem.:)
 
Visszaolvasva látom, hogy helyenként 15 cm az összes talaj magasság. Ezt hogyan érted el? Raktál a föld alá valamit, ami kitölti a teret?
Ugye a klasszikus ajánlás az a kb 3 + 3 cm körül van... Ha túl sok a föld alatta, az okozhat problémákat. Ahol kő van, az alá is raktál talajt? Kövek alatt jobb, ha nincs föld.
Szerintem hagyd meg az emers irányba induló növényeket. főleg, ha túl sok a föld a kavicsréteg alatt. Ezeknek a gyökerei segíthetnek problémák megelőzésében.

Minden esetre az, hogy a garnélák is megvannak és a növények is nőnek a jó irányba mutat.
 
Visszaolvasva látom, hogy helyenként 15 cm az összes talaj magasság. Ezt hogyan érted el? Raktál a föld alá valamit, ami kitölti a teret?
Ugye a klasszikus ajánlás az a kb 3 + 3 cm körül van... Ha túl sok a föld alatta, az okozhat problémákat. Ahol kő van, az alá is raktál talajt? Kövek alatt jobb, ha nincs föld.
Szerintem hagyd meg az emers irányba induló növényeket. főleg, ha túl sok a föld a kavicsréteg alatt. Ezeknek a gyökerei segíthetnek problémák megelőzésében.

Minden esetre az, hogy a garnélák is megvannak és a növények is nőnek a jó irányba mutat.
Az első kérdésre tudom a választ, a másodikra nem:confused:.
Ahol 15 cm magas a talajszint (bal hátul a kő mögött, a Hm abba van ültetve), ott van egy 10 cm-es polisztirol emelés, és óvatos 2 cm föld + 2-3cm kavics, a széleken is. Vastag földréteg sehol nincs. Viszont a jobb oldali kő alatt mi van, azt már nem tudom, lehet, hogy került alá föld, de az egy érdekes állású kő, kb. 3x3 cm-es talpa van, és felfelé szélesedik, ezért ha van is alatt föld, az nem sok.(y)

Az emers növényeket hagyom, csak kicsit rátöltök, mert nagyon elpárolgott, valószínűleg a benne hagyott fűtő miatt. Ezt a halak miatt raktam bele, 21 fokon tartom a vizet, de miután a halak kikerültek, nem vettem ki.
 
Jó a kérdés, este megnézem.:LOL: Valójában ez az akva nincs szem előtt, és van hogy hetente egyszer nézek rá...
 
Utoljára módosított:
Checkkoltam. Minden rendben.:) Frontüvegről majd letolom az algát, kiveszem a fűtőt, teszek fölé egy rendes lámpát, és akkor csinálok képet is.;)
 
Back
Oldal tetejére