• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Stones of roads

Ahhoz képest, hogy szinte nem csinálsz vele semmit, nem olyan gáz...

Garnélákkal minden oké?
 
Utoljára módosított:
A vízpótláson kívül nem kap más törődést... de mit is csinálnék vele?o_O A köveket nem fogom fogkefézni. A stemeket meg lehetne nyírni, mert kezdik árnyékolni az előteret is (Stau-n látszik).
Szép számban vannak a garnélák, jól érzik magukat.(y) Ahogy letoltam a frontüvegről az algát, mind odagyűltek vacsizni...
Jah és láthatóan a kövekből sem "szivárgott" semmi olaj, fagyálló, stb.;)
 
Ezt az akváriumot akár sikernek is lehetne elkönyvelni, vagy tévedek?

Alga fronton minden oké?

Szűrő továbbra sincs benne ha jól látom (minek lenne?), vízcsere milyen sűrűn van?
Köszi az érdeklődést. Alga egy ponton van, a frontüvegnél, a fajtája talán cérna? tapadós, csipesszel könnyen kijön egyben. Eddig egyszer szedtem ki (fél év alatt?). Vízcsere nem volt a planária irtás óta, csak pótoltam az elpárolgott vizet. Hűtés nem volt, garnéla még van pár darab, de jelentősen visszaesett a számuk (talán nincs kaja!?). Felszíni hártyának nyoma sincs. A növények rendesen kinőttek a vízből: Hm, Bacopa, Palustris, Pogostemon helferi ... gondolkodtam, hogy kicsit megnyírom, rendbe szedem, de olyan jó látni azt a tökéletes nyugalmat és természetes egyensúlyt, ami benne van! Nekem teljes siker ez az NPT, így, hogy nem csak stemekkel volt tele ültetve, is szépen felülteljesítette a várakozásaimat.(y)
A 30 literes kocka újraindítása is valószínűleg ilyen módszerrel fog megtörténni (ecset-problémát kiiktatva).
 
Nekem teljes siker ez az NPT, így, hogy nem csak stemekkel volt tele ültetve, is szépen felülteljesítette a várakozásaimat.(y)

Örülök, hogy összejött a dolog, minden komolyabb probléma nélkül. Vigyázz, mert függőséget okoz, és hamarosan azt veszed észre, hogy az ilyen akváriumaid szaporodnak :).
Mivel halak sincsenek és kicsi az akvárium, garnéláknak néha lehetne tolni némi forrázott zöldséget, vagy tápot. Ráadásul ez a növényeknek "lassú leadású" tápként szolgálhatna.
Előbb-utóbb lehet, hogy lesz növény fronton némi szelekció, főleg, ha nem ritkítod. Amelyiknek a körülmények a legjobbak, szép lassan egyeduralkodóvá válhatnak.

Vized itt is elég átlátszónak néz ki, de azért a purigénezett akváriumodon látszik, hogy sokkal átlátszóbb.

Nálam sincs túl sok munka az ilyen akváriumokkal, viszont nemrég fedeztem fel egy jó módszert az üveg tisztítására: akvárium leereszt és szivacs + kevés ecet. Gyorsan leszedi a vízkövet és ha van, a biofilmet az üvegről, és ha egy pici ecet a vízbe megy a szivacsról, az sem katasztrófa.
 
Utoljára módosított:
Örülök, hogy összejött a dolog, minden komolyabb probléma nélkül. Vigyázz, mert függőséget okoz, és hamarosan azt veszed észre, hogy az ilyen akváriumaid szaporodnak :).
Mivel halak sincsenek és kicsi az akvárium, garnéláknak néha lehetne tolni némi forrázott zöldséget, vagy tápot. Ráadásul ez a növényeknek "lassú leadású" tápként szolgálhatna.
Előbb-utóbb lehet, hogy lesz növény fronton némi szelekció, főleg, ha nem ritkítod. Amelyiknek a körülmények a legjobbak, szép lassan egyeduralkodóvá válhatnak.

Vized itt is elég átlátszónak néz ki, de azért a purigénezett akváriumodon látszik, hogy sokkal átlátszóbb.

Nálam sincs túl sok munka az ilyen akváriumokkal, viszont nemrég fedeztem fel egy jó módszert az üveg tisztítására: akvárium leereszt és szivacs + kevés ecet. Gyorsan leszedi a vízkövet és ha van, a biofilmet az üvegről, és ha egy pici ecet a vízbe megy a szivacsról, az sem katasztrófa.
Az igaz, hogy ezek az NPT-k nem kérnek sokat, ha több akvárium nem is lesz, de lassan átállok a meglévőknél erre a rendszerre.
A garnéláknak elkezdtem adni heti 1-2-szer tápot, de ismét egyből megjelentek a pajzscsigák, planáriák... hal nélkül nem 100% a rendszer, kell a több faj, kell a természetes szelekció.
A növények helferi és stau egész jól reagált a szűkülő helyre, felnőtt a vízfelszínig. De egy kis ritkítást mindenképp beiktatok. A tóban látom ennek jelentőségét. A najas guadalupensis teljesen ellepte a 200 litert. Szép, egészséges, alga nincs, a víz kristálytiszta, de másnak nem hagyott teret.:)
 
Az igaz, hogy ezek az NPT-k nem kérnek sokat, ha több akvárium nem is lesz, de lassan átállok a meglévőknél erre a rendszerre.
A garnéláknak elkezdtem adni heti 1-2-szer tápot, de ismét egyből megjelentek a pajzscsigák, planáriák... hal nélkül nem 100% a rendszer, kell a több faj, kell a természetes szelekció.
A növények helferi és stau egész jól reagált a szűkülő helyre, felnőtt a vízfelszínig. De egy kis ritkítást mindenképp beiktatok. A tóban látom ennek jelentőségét. A najas guadalupensis teljesen ellepte a 200 litert. Szép, egészséges, alga nincs, a víz kristálytiszta, de másnak nem hagyott teret.:)

Én is kénytelen voltam berakni pár nagyobb Endler Guppy ivadékot a 15 literes akváriumomba, mivel a kagylósrákok (vagy mik...) nagyon elszaporodtak. Halak mindenképpen jók egy ilyen rendszerben, csak ugye a 30 literes limit..
 
Csináltam egy karbantartást (bő 1 év után...), megnyírtam a növényeket víz felett és alatt egyaránt.
DSC_2900.JPG
A fissidens hatalmas lett, és a brevipes is szépen gyarapodott. A gyep meg valami fantasztikus, sehol máshol nincs ilyen gyepem!
 
Csináltam egy karbantartást (bő 1 év után...), megnyírtam a növényeket víz felett és alatt egyaránt.
A fissidens hatalmas lett, és a brevipes is szépen gyarapodott. A gyep meg valami fantasztikus, sehol máshol nincs ilyen gyepem!

Ha jól látom, itt sem történt katasztrófa az 1 év alatt. Így unalmas :).
 
Ha jól látom, itt sem történt katasztrófa az 1 év alatt. Így unalmas :).

Már nincs meg, két hete elbontottam, mert tényleg unalmas volt. Nem csináltam vele semmit. Alga nem volt, csak a mészkiválás(?). Két évet ment, jól sikerült összeállítás volt. A másik akvával több gondom volt (Leves-kocka földesen újraindítva, de már ez sincs).
 
Back
Oldal tetejére