• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Stones of roads

Semmi világmegváltás.... garnéláknak indult, átgondolt (ezzel már fél napig legóztam:p) köves berendezéssel, el natural vonalon, amolyan kísérleti dolog, de nagy reményeket fűzök hozzá. Halat nem tervezek bele, főleg azért, mert ebbe a méretbe max garnéla, vagy @kopikon156 után szabadon: uborka mehet. Az üveg is tőle van (ezúton is köszönet érte), és mivel uborka nélkül kaptam, úgy gondoltam, garnélákat teszek bele.:) Az akvárium méreteit nem tudom, valahol kb. 30x20x25 körül lehet, vagy inkább 20x30x25, mert vett egy 90°-os fordulatot az üveg, és így mélyebb, mint szélesebb.
A kövek használt bazaltok. Merész a húzás, mert nem akváriumban voltak használva, hanem útburkolatban... ott jól vizsgáztak, itt majd kiderül.:)
A táptalaj kerti föld (homok) + virágföld, rajta pedig 3-4 cm vastagon 1-4 mm-es kavics. Terepszintek 2 és 15 cm között változnak.
Növények részben már teljesítettek ilyen körülmények között, részben pedig kísérleti alanyok: rotala, palustris, hm, myrio, mc, parvula, micro és crypto, pogostemon helferi, stau, és hirsuta, jah meg mohák.
Fényrásegítést kapnak, 0,5m smd 8520-assal kb. 50%-ra dimmelve.
Szűrés nincs, fűtés nincs, hűtés nincs. Tápozás (külön) nincs. CO2 (külön) nincs.

Pörgős naplóra ne számítsatok, időnként jelentkezek illetve eseménykor (pl. algabumm:LOL:) jelentkezek.
Persze majd képeket még hozok az elkészült állapotról.;)
 
Háát, sok sikert.
Én egyszer próbálkoztam virágfölddel akváriumban, de hullottak a garnélák, ezért beszüntettem az ilyen irányú kísérletezést.
 
Háát, sok sikert.
Én egyszer próbálkoztam virágfölddel akváriumban, de hullottak a garnélák, ezért beszüntettem az ilyen irányú kísérletezést.
Köszi. Van egy dunsztos üvegem, virágfölddel, minden nélkül, ezt szó szerint értsd (volt hogy a TDS 500 fölé ment). Folyamatosan tartottam benne rc-t, nem volt bajuk.
Ide sem egyből teszem bele a "Blue dream selection":ROFLMAO: garnikat, tesztelni fogom.:)
Annyi új van benne, hogy nem egy szinten van a föld. A hátsó részen van egy pad, ahol a föld 10-12 cm magasan van, itt a lezárás nem votl egyszerű, de szerintem rendben lesz.
 
Nekem is van dunsztosom ,Hm van benne főleg, de használt akváriumtalajjal.

Ha odasüt a nap, akkor még bubizik is.
 
Háát, sok sikert.
Én egyszer próbálkoztam virágfölddel akváriumban, de hullottak a garnélák, ezért beszüntettem az ilyen irányú kísérletezést.

Ezek az akváriumok nagyon stabil állapotokat tudnak teremteni garnéláknak / halaknak hosszú távon akár nano méretben is. Sajnos a megfelelő talaj kihívás lehet, én inkább a bolti földeket elkerültem és sima talajt használtam a kertből. Ismeretlen földnél egy kis elővigyázatosság nem árt, de megfelelően telepített saját akváriumomnál már másnap mehetnek bele a halak / garnélák (ennél nem árt, ha valaki tényleg tudja, mit csinál).
 
én ilyen virág földet raktam egy hónapja mikor újra kellet raknom az akváriumot. Még egyelőre semmi gond.

1452955403.png


img_375418_orig_216185_image_399.jpg
 
Én nem töményen használtam, hanem kerti földdel (homokkal) keverve kb. 1/3 - 2/3 arányban, a kevesebb a virágföld. De ez a lényegen nem változtat:)
 
Ígértem képeket.
Elvileg minden növény a helyére került. Van amelyik már láthatóan elindult, és nem vette zokon az új körülményeket. Riccardiat ragasztottam a kövekre. A gyep nehéz ügy lesz.
DSC_1088.JPG
A lakók egyelőre jól érzik magukat. Ketten vannak, a másik a Stau árnyékában.DSC_1096.JPG
A felső padra Hm került, Mc-vel szegélyezve.DSC_1100.JPG
Egy kép a kulisszák mögött. A stem-szekció, rájuk és a Limnobiumokra van bízva az ammóniamentesítés.
DSC_1103.JPG

Az első hiba a feltöltést követően azonnal mellbe vágott: két követ is az üvegre illesztettem, itt az üvegvastagság miatt a tükröződéssel belátni mögéjük. Ez nem szép, de igyekszem takarni a növényzettel.

Végül egy total. Ugyan már egy hetes az indulás, de a növényesítés folyamatos volt ebben az időszakban, így ezt lehet venni indító képnek.
DSC_1091.JPG
A fényviszonyok nem ideálisak, még a világítást át kell alakítanom.
És a korrekt növénylistával zárom a bejegyzést:
Hemianthus micranthemoides, Rotala rotundifolia, Ludwigia palustris, Myriophyllum mattogrossense, Micranthemum sp. Monte carlo, Eleocharis parvula mini, Cryptocoryne pygmea, Staurogyne repens, Pogostemon Helferi, Microsorum pteropus, Marsilea hirsuta, Bacopa australis, Fissidens fontanus, Riccardia chamedryfolia, Potamogeton gayi, Helianthum tenellum, Monosolenium tenerum.
 
Jelentem megvagyunk. A fő lakóközösséget 10 felnőtt blue dream és már az első lurkók adják. És ahogy látom a fajfenntartás folyamatos...:)
Van mellettük pár hólyagcsiga, és rengeteg kagylósrák.
A növények is szépen növekednek, talán egyedül a myrio-nak nem tetszett, hogy kapott pár társat (polysperma, brevipes). A Hm-et már 2x vágtam. Rotala és a palustris és szépen hozzák a formájukat. Egyik nagy meglepetés a Stau, szebb, mint amikor betettem. A talajtakaróknak még kell egy kis idő, míg rendesen begyökeresednek (ugye őket nem tudtam letolni a földig...). A kövekkel semmi gond nincs, semmi káros nem oldódott be. Algafront... a kövek finoman zöldülgetnek, de másnak se híre, se hamva...:) Izgultam a többszintes építés miatt, de úgy tűnik, nincs vele gond.
Vízcsere kéthavonta a másik akvárium vizéből. TDS 300-350 körül. A vízfelszínen hártya nincs.
Csináltam pár képet, csak hogy a "változást" lássam:
DSC_4207.JPG

DSC_4222.JPG
 
Eltelt majd' 4 hónap, és minden rendben. Nem vakartam üveget, nem takarítottam, csak a Hm-et, palustrist és a rotalát vágtam, mert már kinőttek a vízből. A kövek szép patinásak lettek, a garnélák meg folyamatosan petések. A víz 19-20 fokos.
Pár kritikán aluli kép, valószínűleg a kínai led vibrál...
 

Attachments

  • DSC_4424.JPG
    DSC_4424.JPG
    186.7 KB · Megtekintések: 20
  • DSC_4418.JPG
    DSC_4418.JPG
    350.8 KB · Megtekintések: 13
Back
Oldal tetejére