• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Stones and sand

Ne csak szép képek legyenek. Legyen ilyen is:
IMG_20210102_175115.jpg IMG_20210102_175124.jpg IMG_20210102_175136.jpg. IMG_20210102_175202.jpg. IMG_20210102_175143.jpg
Ez történik mikor a idő kapcsoló, 4 napig nem kapcsol ki. 4 napig nem voltam itthon. Hazaérve, ez fogadott. Idő kapcsoló elenörzés, beállítások, minden rendbe. Tesztelés, semmi reakció, sem ki, sem be.
A m. guyana már össze van húzódva, vagyis már nem kér a fényböl.
Most hogy 1 hétig elutazok, BO lesz. Remélem, hogy egy jobb látvány fog fogadni. Belenyomtam 12ml Excelt.
 
Miért nem tudtad rá kötni? Kevés az 5 csatorna?
Egyébként semmi sem örök életű. :-( A TC420 sem.
Nem a csatornákkal van baj.
Fentebb már írtam, nem tud 24 v kiadni, hiába van ráírva 12/24. A Twinstar S 24 v.
A 2 kicsinél is TC420 van, csak ott E szeriások és azok 12v.
Abban igazad van hogy semmi sem örök életű, de legalább a TCnek ha valami baja van, be sem kapcsol, és ez jobb lett volna.
 
Nem a csatornákkal van baj.
Fentebb már írtam, nem tud 24 v kiadni, hiába van ráírva 12/24. A Twinstar S 24 v.
A 2 kicsinél is TC420 van, csak ott E szeriások és azok 12v.
Abban igazad van hogy semmi sem örök életű, de legalább a TCnek ha valami baja van, be sem kapcsol, és ez jobb lett volna.
Ja, ja... már kezdem érteni a problémádat. (bocs, nem emlékeztem rá, hogy már írtad).
Ha jól értem, akkor a Twinstar-od 12V-os, tehát a TC420 bemenetére 12V-os tápfeszültséget adsz. Nyilván, ez esetben nem jön ki belőle 24V. :)

Azért, ha nagy lenne az akarat, 1-2 FET és 2-3 ellenállás segítségével meglehetne oldani, hogy ugyan az a TC420 szabályozza a 24V-os Twinstar S 24 tápodat is. ;)
No persze, ez egy kis mókolást igényelne.
 
Ja, ja... már kezdem érteni a problémádat. (bocs, nem emlékeztem rá, hogy már írtad).
Ha jól értem, akkor a Twinstar-od 12V-os, tehát a TC420 bemenetére 12V-os tápfeszültséget adsz. Nyilván, ez esetben nem jön ki belőle 24V. :)

Azért, ha nagy lenne az akarat, 1-2 FET és 2-3 ellenállás segítségével meglehetne oldani, hogy ugyan az a TC420 szabályozza a 24V-os Twinstar S 24 tápodat is. ;)
No persze, ez egy kis mókolást igényelne.
A Twinstar S 24 voltos, csak a E 12 voltos. A TC egyik csatornájából sem jön ki 24 volt. Rámértem. A TC 100 watos táppal van megtáplálva. A TS tápját ki akartam hagyni. De te vagy a @elektrorudi :D, te biztosan jobban tudod. Én nem értek ehhez a sufni tunnigokhoz.
 
TC420 bemenetére 12V-os tápfeszültséget adsz. Nyilván, ez esetben nem jön ki belőle 24V. :)
Most bogarat ültettél a fülembe.
A tápot nem néztem, és lehet hogy van 24 voltos kimenete. Csak a Aquamorf lámpát csatlakoztattam le, az még 12 voltról müködött.
Ha majd visszajövök vidékről, Megnézem. Lehet hogy csak a csatlakozást kellene csak cserélném.
 
Most bogarat ültettél a fülembe.
A tápot nem néztem, és lehet hogy van 24 voltos kimenete. Csak a Aquamorf lámpát csatlakoztattam le, az még 12 voltról müködött.
Ha majd visszajövök vidékről, Megnézem. Lehet hogy csak a csatlakozást kellene csak cserélném.
Ha nem vagy biztos a dolgodban, szerintem ne variálj! Csak egy kósza gondolat volt részemről, hogy viszonylag egyszerűen lehetne használni mindkét lámpához (12V-oshoz és 24V-oshoz is). Minimális kiegészítés kellene hozzá. Viszont tényleg egyszerűbb továbbra is a megszokott módon működtetned. :cool:
Kicsi az esélye annak, hogy egy tápnak kétféle feszültség kimenete legyen. Az esetek 99%-ában egy tápnak egy konkrét feszültségkimenete van, ami általában 6; 12; 24; 36V (meg persze ezektől eltérő, akár mi is lehet).
A TC420-esetében azt jelenti a 12V-tól 24V-ig működés, hogy ebben a feszültségtartományban bármekkora feszültséget adhatsz a bemenetére. 12V-nál kisebb feszültséggel nem garantált, hogy jól fog működni, 24V-nál nagyobb feszültség esetén pedig tönkremegy. Tehát a kimenetén akkora feszültség lesz, mint a tápfeszültség értéke, amit a bemenetére csatlakoztatsz.
 
Back
Oldal tetejére