• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Stones and sand

SMAdrián

Kertész bálvány
Stones and sand


Indítás: 2020. november 25.


Egy kis rövid szomorú történettel kezdek.

Előző akvárium bontásnál, a növények nagy részét Carbo fürdőbe helyeztem. Elfeledkeztem róluk, és elutaztam vidékre 4 napra. Visszajövetelkor eszméletlen büdös volt a víz, de még a szobában is. A buce, anubias, kritikus állapotba voltak, pinnatifida, eltünt. A mohák maradtak legjobb állapotba, mert ők csak sötét kúrát kaptak.

A másik történet a következő: A scape, nem lett tervezve, csak hírtelen legozásból jött össze. Impa ragasztót használtam. Pár nap után, mikor be akartam emelni a üvegbe, szét esett a kezembe. Á nem voltam ideges. Minden követ és fát, letakarítottam a ragasztótól, amennyire tudtam. Nem volt nehéz, csak úgy pattogzott lefele. Így csúszott a indítás. Másnap vettem 10 csomag pillanatragasztót, meg cigi filtert, és azzal ragasztottam össze. És így újabb 2 nap telt el.

Adatok:
- akvárium: 80x35x45 (126 l)
- világítás: Aquamorf LDX4 felspékelve +2 Led csíkkal (2835 9000K), vezérelve (TC420) napfelkelte és naplemente funkciókkal + holdfény .Kezdetnek napi 8 óra, ebből 2és fél óra az effekt.
Amint megjön a GAból a Twinstar, le lesz cserélve.

- szűrés: JBL CristalProfi e901 ,matrix, perlon és Seachem Purigen
-CO2: nagynyomású, inline reaktorral.
- talaj: homok, hátul meg Amazonia II. Talaj alatt kapott Bacter 100 és Super Clear.
- hardscape: bazalt kő, és különböző fa darabok.

- flóra: Anubias nana 'mini' sp. 'petit', (ha marad még valami belőle), anubias pangolino, (ha marad még valami belőle) Eleocharis parvula 'mini', Microsorum mini, bolbitis heteroclita difformis, bolbitis baby leaf (ha marad még valami belőle), Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ', bucephalandra kedagang mini(ha marad még valami belőle), bucephalandra kedagang purple(ha marad még valami belőle), bucephalandra brownie purple(ha marad még valami belőle), Pogostemon helferi,riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus mini, vesicularia dubyana 'christmas', taxiphyllum sp. flame, Crepidomanes 'Grape Leaf 2, 'Hemianthus callitrichoides Cuba(ha marad még valami belőle), Plagiochila sp. "Cameroon", staurogyne repens, marsilea crenata, blyxa japonica, rotala bonsai, myriophyllum guyana, pinnatifida uk, és hookeriaceae sp moss (Köszi Csilla @star67 )

fauna:
ami maradt a előzőből:

21db. galaxy razbóra
9db. otocinclus affinis
9db. Neocaridina davidi (heteropoda) var. Orange

3db. caridina multidentata (amano)

IMG_20201206_211901.jpg

IMG_20201206_211932.jpg
 
Sajnálom, hogy ennyire galiba-dús volt a start, de nagyon bejön a szilaj hangulat.
Egyetlen egy dolog szúrja a szememet:
View attachment 98712
Azt az Anubis-Buce párost kikapnám, mert a levélméret miatt eltörpíti nemcsak az odút, de magát az egész fát. Szerintem nagy kár, mert amúgy vonzza a tekintetet, de megakad a növényen.
"Egyetlen egy dolog szúrja a szememet:"
Csak egyszer jutnék el erre a szintre... :unsure:
 
Sajnálom, hogy ennyire galiba-dús volt a start, de nagyon bejön a szilaj hangulat.
Egyetlen egy dolog szúrja a szememet:
View attachment 98712
Azt az Anubis-Buce párost kikapnám, mert a levélméret miatt eltörpíti nemcsak az odút, de magát az egész fát. Szerintem nagy kár, mert amúgy vonzza a tekintetet, de megakad a növényen.
Szia Mary!

Örülök hogy neked, csak 1 dolog szúrja a szemed, ami könnyen is orvosolható,főleg ha valahol nem marad meg a anubias vagy buce. A anubias, célal van ott, mert ott nagyon látszik a ragasztó. Ott vagy moha, vagy kő, ha mégsem ezek a növények.

Nem vagyok egy nagy scaper, és szárazon, nem látom a valóságot, csak mikor már minden víz alatt van, a első fotózásnál látom a sok hibákat.

Tulajdonképpen, a előző bontáskor, semmilyen elképzelésem sem volt, csak annyit tudtam hogy a odús fát meg akarom tartani, meg hogy egyszerűbb fenntarthatóságú legyen a üveg. Ez bukta, mert ez nem az, ez nem sikerült. Minden, összerakás(ragasztás) közben, alakult ki. Hát ez lett belőle.

Most már mind1, mert nem verseny akváriumnak szántam.

Nekem több dolog is szúrja a szemem. A képen 4 et rajzoltam be, de ebből egy már megoldódott, a másik 3hoz, nem igazán tudok hozzányúlni.
IMG_20201206_211902.jpg

Valamilyen szinten, jó is ez így ahogy van, mert ha ez a odús fa, fentebb lenne, akkor közvetlen a áramlatba lenne,és az ecsettett jelentene. Így most fonalas vagy szakállas lesz. :D
 
Szerintem a perspektíva miatt jó helyen van az odvas, mert a többiek ágméretükből kifolyólag távolabbiaknak tűnnek.

Bevallom, azóta mást is kiszúrtam, és megnéztem a Te rajzodat is. A végeredmény:
IMG_20201206_211901.jpg
Változatlanul kivenném a nagy Anut és Bucét, tudok adni micro Anubiast. A ragasztást fekete szivaccsal el tudok takarni, ha kellő vékonyságúra és méretűre csípkeded. Beszuszákolod, oszt' jónapot. Abból is tudok adni. (Vasárnap jön hozzám Csilla, vele el is tudom küldeni.)
A fenti venyigéket letördelném, mert gyakorlatilag nincs funkciójuk az összképben.
Az odvas tetején a Microsorum olyan, mint a pávatoll a hölgyek kalapján, így azt inkább lejjebb telepíteném. A helyére HM, vagy HC mehet. Akárcsak a jobboldali bekrikázott pucér fára, vagyis annak egy részére.
Hátulra, az odva mögül indulva valamilyen stemet ültetnék, amit aztán szépen ívesre lehet nyírni, és akkor meg is lesz egy V-szkép.
Csak a mohákat rendszeresen tépkedd meg, mert különben előjön @star67 nünükéje: a puli szkép. :ROFLMAO:
 
Szerintem a perspektíva miatt jó helyen van az odvas, mert a többiek ágméretükből kifolyólag távolabbiaknak tűnnek.

Bevallom, azóta mást is kiszúrtam, és megnéztem a Te rajzodat is. A végeredmény:
View attachment 98733
Változatlanul kivenném a nagy Anut és Bucét, tudok adni micro Anubiast. A ragasztást fekete szivaccsal el tudok takarni, ha kellő vékonyságúra és méretűre csípkeded. Beszuszákolod, oszt' jónapot. Abból is tudok adni. (Vasárnap jön hozzám Csilla, vele el is tudom küldeni.)
A fenti venyigéket letördelném, mert gyakorlatilag nincs funkciójuk az összképben.
Az odvas tetején a Microsorum olyan, mint a pávatoll a hölgyek kalapján, így azt inkább lejjebb telepíteném. A helyére HM, vagy HC mehet. Akárcsak a jobboldali bekrikázott pucér fára, vagyis annak egy részére.
Hátulra, az odva mögül indulva valamilyen stemet ültetnék, amit aztán szépen ívesre lehet nyírni, és akkor meg is lesz egy V-szkép.
Csak a mohákat rendszeresen tépkedd meg, mert különben előjön @star67 nünükéje: a puli szkép. :ROFLMAO:
Ha jó értelmezem a rajzodat,akkor a első hozzászólásból, a buce menne ahova a piros nyíl mutat. De ott már cuba van, igaz nem látszik, mert elég gyér.:D
A sárga nyíl, ott már van micro, és ha az megnő….:eek:
A narancssárga, alternatíva akar lenni a piros körhöz?:unsure:
Azok a áthúzott ágak, pont jó lesznek mikor ott fent belep mindent a moha, hogy látszódjon hogy ott ágak is vannak. :DDe mivel az a ágas bogos ág, borostyán, meg vékony, elég hamar elfog kopni onnan. Vagy én töröm le takarításkor, vagy magától le fog törni.:D
 
Ha jó értelmezem a rajzodat,akkor a első hozzászólásból, a buce menne ahova a piros nyíl mutat. De ott már cuba van, igaz nem látszik, mert elég gyér.:D
A sárga nyíl, ott már van micro, és ha az megnő….:eek:
A narancssárga, alternatíva akar lenni a piros körhöz?:unsure:
Azok a áthúzott ágak, pont jó lesznek mikor ott fent belep mindent a moha, hogy látszódjon hogy ott ágak is vannak. :DDe mivel az a ágas bogos ág, borostyán, meg vékony, elég hamar elfog kopni onnan. Vagy én töröm le takarításkor, vagy magától le fog törni.:D
A buce és az Anubias kerülne ki onnan. Az Anubias menne a többihez, a Bucét meg valahová, ahová gondolod. Helyére adnék Anubias microt.
Akkor a nagy Microsorumot tedd mögé, hogy kitöltse a teret. Az odvas tetejére meg idővel lecsüngő HM vagy HC. Igaz, az időnként meg kell tépkedned, hogy egy kis vadon hatása legyen.
A naracssárga egy stem sávra akar utalni, amit szép ívben metszve "levezet" az úthoz, amit áthidal a félig kopasz faág.
 
Szia Mary!

Örülök hogy neked, csak 1 dolog szúrja a szemed, ami könnyen is orvosolható,főleg ha valahol nem marad meg a anubias vagy buce. A anubias, célal van ott, mert ott nagyon látszik a ragasztó. Ott vagy moha, vagy kő, ha mégsem ezek a növények.

Nem vagyok egy nagy scaper, és szárazon, nem látom a valóságot, csak mikor már minden víz alatt van, a első fotózásnál látom a sok hibákat.

Tulajdonképpen, a előző bontáskor, semmilyen elképzelésem sem volt, csak annyit tudtam hogy a odús fát meg akarom tartani, meg hogy egyszerűbb fenntarthatóságú legyen a üveg. Ez bukta, mert ez nem az, ez nem sikerült. Minden, összerakás(ragasztás) közben, alakult ki. Hát ez lett belőle.

Most már mind1, mert nem verseny akváriumnak szántam.

Nekem több dolog is szúrja a szemem. A képen 4 et rajzoltam be, de ebből egy már megoldódott, a másik 3hoz, nem igazán tudok hozzányúlni.
View attachment 98731

Valamilyen szinten, jó is ez így ahogy van, mert ha ez a odús fa, fentebb lenne, akkor közvetlen a áramlatba lenne,és az ecsettett jelentene. Így most fonalas vagy szakállas lesz. :D
Jól látom, hogy csak a fenyőfákkal nincs problémád (a háttérben)? :oops:

... és azok is csak a karácsony miatt maradhatnak...? :notworthy:
 
Múlt hét óta a lámpa csere megtörtént. Most egy Twinstar 600SA világít fölötte.
IMG_20201209_164415.jpg

Szemre való világítás, annyira nem zavaró, de fotózáshoz, NAGYON. A növények , majd megmutatják hogy mennyire jó ez a fény forrás, vagy vissza lesz rakva a Aquamorf lámpa. A lámpa, saját lábain van, 14 cm magasságban, a üvegtől. Víz felszíntől, 17 cm.

Tehát, jöhet a alga tenyészet.:D
 
Hátöööö, nem láttam élőben az aksidat, de most megesküdnék, hogy valami mást kaptál lencsevégre.
Kép alapján a régi lámpa alatt üdébbek voltak a zöldségek.
 
24-ik nap, indítás óta. 9 nap a lámpa csere óta.

A lámpa feljebb került még 5 cm. Le van szabályozva, de nem tudom hogy mennyire, mert a egyszerű szabályzó van,amin 3 gomb nyomást csináltam. Próbáltam rákötni a TC420-ra de fel sem kapcsol. Szerintem nem tudja a 24 voltot, hiába van ráírva output 12-24V. A táp 100W. A 12 voltosokat tudja kezelni.

Más ''reflektor" fénybe:IMG_20201216_193718.jpg

IMG_20201216_212751.jpg

IMG_20201218_185800.jpg

IMG_20201218_190343.jpg
 
24-ik nap, indítás óta. 9 nap a lámpa csere óta.

A lámpa feljebb került még 5 cm. Le van szabályozva, de nem tudom hogy mennyire, mert a egyszerű szabályzó van,amin 3 gomb nyomást csináltam. Próbáltam rákötni a TC420-ra de fel sem kapcsol. Szerintem nem tudja a 24 voltot, hiába van ráírva output 12-24V. A táp 100W. A 12 voltosokat tudja kezelni.

Más ''reflektor" fénybe:View attachment 99141

View attachment 99142

View attachment 99143

View attachment 99144

megkérdezhetem, hogy miért cserélted le a aquamorf lámpát twinstarra? mi volt a baj a előzővel, illetve ez miben tud többet nála?
 
Back
Oldal tetejére