• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stone valley

bzsolt

Kertész szaki
Mondhatni kezdő akvaristaként, nem kevés idő,pénz, energia, izagalom, és várakozás után eljutottam végre a 270l-es akváriumom elindításához!

Az akvárium paraméterei: 120x45x50 10mm-es üveg (sajnos fekete ragasztással)

Világítás: 4x54 watt T5 (2xT5 HO 6500K, 2xT5HO 8800K) (a világítást szükség esetén bővítem)
Szűrés: Eheim Prof 3e 2076 (1700l/h - 70-80%-on megy), Atman 3337(1000l/h) (Amennyiben a szűrés nem lenne elegendő hadrendbe tudok még állítani egy Superfish Aqua-Pro400 (1000l/h)-at is)

A flow segítésésre egy Hydor Koralia Nano EVO 900 -as segít!
Szűrőtöltet: 2L lávakő, 4L kerámiagyűrű, 1L Bio Rio,1L Seachem Matrix, 2x100g Seachem Purigen, 2L Ista Quarzite Glass, 1L Absorbex, 1L Sipporax
Aljzat adalék: ADA Bacter Ball
CO2: Egyenlőre 500g-os CO2 palack reduktor tűszeleppel+mágnes-szelep, AN diffúzor, GA bubiszámláló, Gush tartósteszt
Aljzat: JBL Manado 20L az akvárium hátsó traktusában, aljzatemelés céljából, Tropica Substrate 5L, ADA Amazonia 18L, ADA Amazonia Powder 3L
Dekoráció: 16Kg Dragon kő

Növények:
Eleocharis parvula
Echinodorus tenellus
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Marsilea hirsuta
Pogostemon helferi
Staurogyne repens
Ranunculus inundatus
Bacopa australis
Hemianthus micranthemoides
Micranthemum umbrosum
Proserpinaca palustris ''Cuba''
Rotala rotundifolia

CO2-t a HC miatt 3 bubi/sec-kel kezdtem (tudom kell egy nagyobb diffúzor is)
A világítás napi 6 órát megy egyenlőre!
Napi 40% vízcsere, a víz fele RO víz, fele pedig csapvíz Seachem Prime-mal kezelve!
Minden nap kerül a vízbe Sera Nitrivec 30ml

SAM_0336.JPG

Az akvárium a fotón 3 napos, ha valakit érdekel, akkor szívesen töltök fel még képet a változásokról! :)

És ezúton szeretném megköszönni a GA SHOP minden dolgozójának, a türelmüket, és hozzáállásukat, és hogy munkaidejük után is maradtak, és megvártak!
 
Nah ez szuper, köszi, hogy feltöltötted. Szerintem nagyon jó kezdés és végre kicsit a Dragon is főszereplő lehet, nem csak támaszték.
Jó kis hangulatot ad középen ez a homokos rész. Talán nélküle hiányozna valami. Ha szépen bezöldül minden, akkor öröm lesz nézegetni az tuti. :thumbup:

Talán egy gyors megjegyzésként annyit, hogy a bal oldali kő lehet jobb lenne ha jobbra nézne, de ha nagyon be van ülltetve ki ne szedd, nehogy nagyon szétessen minden. :angel:
 
Jó kezdés, én is hiányoltam lávaköves akit, na meg juharleveleset pláne...
A képről úgy látom nagyon mozog a felszíned, vagy rá kéne tölteni vizet, vagy lejjebb irányítani a befolyót mert sok co2-t kihajt.
Viktorral egyetértek, de én a két nagyobb követ megcserélném ha lehetséges.
 
Pazar kezdés, nagyon jó hangulata van az akinak, egy kis hegység, egy kis öböl, gratu. nagyon tetszik. :thumbup: :wave: ;)
Nagyon kíváncsi leszek milyen lesz amikor a növények megnőnek, csupa zöld, benne egy kis barna Dragon, WOW!! ;)
 
bzsolt said:
Az akvárium a fotón 3 napos, ha valakit érdekel, akkor szívesen töltök fel még képet a változásokról! :)

Valóban izgi kezdés! :thumbup: Képeket természetesen várunk a későbbiekben is. :)
 
Szép kezdés, én is csak azt mondhatom! Öröm látni, hogy kezdenek megint kicsit beindulni a naplók, és jelennek meg az igényesen kivitelezett akváriumok.

Ahogy Viktor is mondta, nekem is egyből szemet szúrt a bal oldali nagy kő. egy kicsit még játszani kéne vele, lehetőleg ne a vágott oldalát mutassa. Ezt leszámítva gratula! :thumbup:
 
Gratula! Nagyon ügyes kis első növényes aki! A főköved irányát még most fájdalommentesen változtasd meg,. mert ha a növények benövik, sokkal nehezebb lesz! ÉS akkor nagyon tuti lesz!! :clap: :clap:
 
Back
Oldal tetejére