• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Stone Garden

A B. uropthalmoides tényleg pici, nálam cca. fél éve laknak, és a két centit se érik el a kis bélpoklosok. Gyakran összekeverik, és árusítják is B. brigittae-ként, ami viszont tényleg nagyobb valamivel. A cikkek egyébként egy PFK cikk fordításai, a blogon megtalálod a hivatkozást hozzá, érdemes elolvasni, én főleg a "lényeget" próbáltam belőle kiszedni.
Biztos nagyon jól fogják magukat nálad érezni.
Az akváriumhoz pedig engedd meg, hogy gratuláljak, ez eddig valahogy elmaradt. :oops: :clap:
 
Luna said:
Biztos nagyon jól fogják magukat nálad érezni.
Az akváriumhoz pedig engedd meg, hogy gratuláljak, ez eddig valahogy elmaradt. :oops: :clap:
Köszi Luna! :)

Én is remélem beilleszkednek hamar. :) Ma mértem mindenféle vízparamétert, ami a halakat illeti, mind rendben.
Növények szempontjából a PO4 kicsit alacsony volt (0,5 ppm).
 
Ma lámpaoltás előtt lőttem párat:
P1040421.JPG

P1040423.JPG


Nem sok változás van, afféle vegetálást tapasztalok, a be nem nőtt területekre esze ágában sincs menni a HC-nak. Bár örülök, hogy még egyáltalán megvan. :)

A képek lehet nem adják vissza, de a HC még mindig nem tért magához, barnás, lassan nő, kicsik a levelei (9 napja nyírtam). A Blyxa hol szépen gyarapodik, hol mállik.
Picit emeltem a CO2-n, növeltem a flow-t. A halak még bírják, nem pipálnak.
A halak jól vannak, bár kettő Boraras kiugrott sajnos. :(
 
Szép még mindig. A második üveg cső a porlasztóval éjszakai levegőztetésre van?
 
Lájk! :thumbup:

histi said:
(...) a be nem nőtt területekre esze ágában sincs menni a HC-nak.

Vágj le pár szálat, és ültesd be vele a hiányos részeket.

histi said:
A képek lehet nem adják vissza, de a HC még mindig nem tért magához, barnás, lassan nő, kicsik a levelei (9 napja nyírtam). A Blyxa hol szépen gyarapodik, hol mállik.
Picit emeltem a CO2-n, növeltem a flow-t. A halak még bírják, nem pipálnak.
A halak jól vannak, bár kettő Boraras kiugrott sajnos. :(

A tápozással nem variáltál?
 
Nagyon szép az akid, ha nem írtad volna hogy baj van a HC-vel nem is gondoltam volna, hiszen olyan szép a képen!
Az üres részekre, egyetértek oRphEus-al, szerintem is ültesd be HC-val próbáld ki.
Nem lehet hogy valami vízértéked nem igazán megfelelő a HC-nél, sajna én is csak találgatok?!!
 
inadsz said:
Szép még mindig. A második üveg cső a porlasztóval éjszakai levegőztetésre van?
Köszi Dani. :) Igen, éjszaka levegőztetek kicsit.

stevo said:
Még mindig az egyik kedvenc aksim! :) Kell fejlődnie egyáltalán, ha már most ilyen? :p
:oops: Igen, még van hova fejlődnie. Pár be nem nőtt terület, a Blyxa igazán eldönthetné már, hogy mit akar, illetve a HC sem úgy muzsikál, ahogy kéne. :)

oRphEus said:
Lájk! :thumbup:
Köszi Hunor. :)

oRphEus said:
Vágj le pár szálat, és ültesd be vele a hiányos részeket.
A tápozással nem variáltál?

Gondoltam rá én is, lehet majd ezt fogom tenni. Bár szívesebben látnám azt, hogy a magához tért HC hódítja meg magától ezeket a helyeket. Most ezen dolgozom. :)
Ezek a bizonyos helyek eléggé árnyékosak/félárnyékosak, így érthető is hogy miért "lakatlanok" még. Egészséges HC lehet könnyedén megmaradna és nőne ilyen helyeken is, de ami most van az a legnagyobb jóindulattal is csak lábadozó HC. :(

Táppal is variáltam. A világítást 4 ről 5 órára növeltem, kicsit tekertem hozzá CO2-t is, most világos zöld a DC. CO2 bubik eljutnak szemmel láthatólag mindenhova.
24-25 fokos a víz. És félig kemény, kH=6-7 dH=8-9. Osmo mellé csapvizet is adok, hogy legyen Ca és Mg utánpótlás. Mondjuk ezt a Blyxa nem igen díjazza. :) Szerintem ettől mállik.

Heti 2 db 50%-os vízcsere mellett napi 2-2ml micro-macro-t adagolok.

Elméletben nem lehet táphiány, ugye. De e mellett minden másnap egy nyolcad kávéskanál kh2po4, kno3 és k2so4 port szórok bele. Érdekesség, hogy ennek ellenére utoljára mért nitrát szintem 15 ppm(!!!) volt, illetve a po4 sem igen akar 1 ppm felé menni! (Sera csepegtetős tesztek)

Úgyhogy most ez a kezelés, tolom az arcába a macro-kat.
Az a baj, hogy annyi, egymásnak ellentmondó infot találni neten, hogy mi a jó a HC-nak, hogy nem látom mi a jó irány.
Van, aki azt mondja, hogy a sok káliumot nem tolerálja a HC. Növénytünetes topicok meg azt mondják, hogy a káliumhiány miatt sárgul/barnul, nem nő.
Aztán ugye a túl sok táp is okozhat problémát.

Végezetül, lehet hogy teljesen rossz helyen keresem a hiba okát, lehet csak a CO2-t kéne kicsit feljebb tekerni és kész. :)

Na most légy okos domokos. :)

Cecska said:
Nagyon szép az akid, ha nem írtad volna hogy baj van a HC-vel nem is gondoltam volna, hiszen olyan szép a képen!
Az üres részekre, egyetértek oRphEus-al, szerintem is ültesd be HC-val próbáld ki.
Nem lehet hogy valami vízértéked nem igazán megfelelő a HC-nél, sajna én is csak találgatok?!!
Köszi Tibi. :) Az a baj, hogy egyelőre még én is csak találgatok. :(
Az utolsó akimban, amikor lesz@rtam (najó, megkapta a kellő CO2-t, és tápokat) olyan gyönyörűen, önjáróan fejlődött... Itt most valamiért ezt csak az első 3-4 hétben tette, tisztára mintha felélte volna a tartalékait, utána meg nem kap meg valamit... vagy valamiből túl sok van és elnyomja a többit, vagy vagy vagy.... vagy... :crazy:
 
histi said:
Érdekesség, hogy ennek ellenére utoljára mért nitrát szintem 15 ppm(!!!) volt, illetve a po4 sem igen akar 1 ppm felé menni! (Sera csepegtetős tesztek)

Épp a minap történt egy eset ezekkel a tesztekkel kapcsolatosan.

Egy kedves ismerősünk állandóan nulla nitrátot mért és hiába tápozta nem igen látott változást. Behozta hozzánk az akvárium vizet és megnéztük Tetra és ADA tesztekkel is. Mindkettő teszt normál értéket mutatott a Sera továbbra is nullát.
Elképzelhető, hogy a teszt egyszerűen már nem működött, de ilyen víztesztekkel már mi is megszívtuk korábban ügyfélnél.

Érdemes lenne megnézni más csepegtetőssel is. Lehet, hogy a tesztjeid nem jók.

Persze legjobb lenne valami pontosabb dologgal megmérni, csak az egy egészen más kategória sajnos.
 
Az akváriumod a saját nanómra emlékeztet. Legalábbis HC szempontból. Kb ugyanez volt a szitu nálam is.
Fejlődés, stagnálás és utána is lassan siekrült csak kitölteni a területet.
Pedig jó aljzat, jó tápozás, CO2 és ugye fény is megvan.

Akkoriban a vízparaméterekre fogtam a problémát, mert ment a lágyítás is. De látva a galériát, ahol ugyanezekkel a dolgokkal, full RO-val 3 hét alatt kész HC mezőt sikerült építeni, semmi nem támasztja alá, hogy a túl lágy víz okozna bármit. Ráadásul a nanóm is magához tért később.

Mégis olyan mintha a HC sokkot kapott volna. Nálad is ezt látom most. Nanonyavaja ;)
 
Nanonyavaja. :)

Gondoltam a vasárnapi lazulásban mérek egy gyors kh-t és ph-t.
kh=6, ph=6,2

Namost, a ph-kh-co2 táblázat szerint ez elviekben 112 ppm co2-t jelent. :shock:

A halak köszönik jól vannak, DC sárgába hajló zöldes színű. Azért rajta tartom a szemem...
 
Gratulálok a Hónap Akváriuma címért, megérdemled gyönyörű aki!!!! :thumbup: :clap:
 
Nahát, ez aztán a meglepetés! :) :oops:

Köszi Tibi, meg mindenkinek akinek bármilyen formában köze van hozzá. :)

Cecska said:
Gratulálok a Hónap Akváriuma címért, megérdemled gyönyörű aki!!!! :thumbup: :clap:
 
Gratulálok!
Nem attól satnyul a HC, hogy még mindég keveset világítasz? Nekem az 5 óra kevésnek tűnik ennyi idő után.
 
egedzs said:
Gratulálok!
Nem attól satnyul a HC, hogy még mindég keveset világítasz? Nekem az 5 óra kevésnek tűnik ennyi idő után.

Köszönöm! :)

Gondoltam rá én is... lehetséges.

Egyelőre emelt CO2-vel, táppal, remineralizált RO vízzel nézem hogyan alakul.
De meg fogom növelni a világítást is.
 
Respect kollega! :clap:

Ha beindul a tengerim, akkor lehet én is ráveszem magam egy hasonló méretű növényesre.
Sok sikert és kitartást!
 
Hali!

Hogy alakul a gyep? Sikerült megküzdened a satnyuló HC-vel?
Nagyon várom az új képeket!
Két-három hét alatt rengeteget változik a látvány!

Csilla
 
Szia,

sajnos úgynézki befellegzett neki, újraültetést tervezek.

Berothadt az allja, tökéletes körülményeket teremtve az algáknak. (Rhizo)

Új képeket majd csak akkor, ha lesz merszem fotózni. :)
 
Back
Oldal tetejére