• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

CO2 nem lesz, diszkoszos akvárium. Napi 15ml carbo megy a 700l-be. Több kellene?
Hát ugye 1 ml/20 liter, de a diszkoszok miatt nem keménykednék én se. Viszont amit megpróbálhatsz, az az, hogy közvetlen az érintett területre nyomatod fecskendővel a carbot, de ha elfogy a carbod, esetleg kipróbálhatod az excelt is. Más az összetétele, lehet messzebbre jutnál vele. 😊
 
Ma érkezett 3hím/3nőstény arányban 6db kis géb. Egyelőre teljesen egy csapatban úsznak.
Az egyik nemrég beúszott a háttár mögé. Nem tudom mi dolga ott, de remélem visszatalál :)
 
Az igyekezetük dicséretes. Viszont, én egyáltalán nem láttam az alga fogyását. Lehet, hogy csak nem voltam elég figyelmes?
Miert gondolod, hogy egy masfel perces videoban barmilyen lathato erdemenyt produkalnak? Ertjuk, hogy nalad nem valtak be az algazok, de nem arra vannak, ha valamit elcsesztel a rendszerben, azt rendbetegyek helyetted, barmennyire is ezert vetted oket.
 
Lassan 2 hónapja megvannak. Láthatóan mind a hatan jól érzik magukat. Kemény vízben vannak (GH:20), jól befűtve (27°C), de nincs ezzel semmi bajuk. Egész nap rágcsálnak. Gyakran letépkedik az ecset csomókat, amit megenni nem tudnak, de ez már fél siker, mulmozásnál csak le kell szívnom. Nálam külön nem ásnak, csak a kövek alá járatokat, amit szépen karban tartanak, rendszeresen takarítanak... :D Ezekbe a járatokba vonulnak vissza esti pihenőre. Minden este azonos időpontban, akár van lámpa oltás, akár nincs.20201125_184017.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem régiben vásároltam 2db-ot (1 hímet, 1 nőstényt) a GA-ban. Örültem nekik, meg a gyerekek is komálták őket. Nem tudom miért, de a hím 1 hétig, a nőstény nem teljes 2 hétig bírta, de mindkettő beadta a kulcsot... 😔 A hím folyamatosan fel alá úszkált az utolsó napján, a nőstény meg egészen a vízfelszínnél tanyázott. A előtte lévő napokban minden normálisnak tűnt. Hirtelen CO2 problémára gondoltam, de sem a dropchekker, sem pedig a többi élőlény nem jelez problémát.
Van valami, amit nem bírnak ezek a halak? Az aksim 110 literes, a vízparamétereim rendben vannak. 7/4 ghkh, 15 NO3, 0.5 PO4, 0.1 Fe, pH 6.9, TDS 197, vízhőmérséklet 23-24°C. Nagyon sajnálom őket és szeretném tudni mi volt a baj.
Valakinek van ötlete, mi lehetett a baj?
 
Nem régiben vásároltam 2db-ot (1 hímet, 1 nőstényt) a GA-ban. Örültem nekik, meg a gyerekek is komálták őket. Nem tudom miért, de a hím 1 hétig, a nőstény nem teljes 2 hétig bírta, de mindkettő beadta a kulcsot... 😔 A hím folyamatosan fel alá úszkált az utolsó napján, a nőstény meg egészen a vízfelszínnél tanyázott. A előtte lévő napokban minden normálisnak tűnt. Hirtelen CO2 problémára gondoltam, de sem a dropchekker, sem pedig a többi élőlény nem jelez problémát.
Van valami, amit nem bírnak ezek a halak? Az aksim 110 literes, a vízparamétereim rendben vannak. 7/4 ghkh, 15 NO3, 0.5 PO4, 0.1 Fe, pH 6.9, TDS 197, vízhőmérséklet 23-24°C. Nagyon sajnálom őket és szeretném tudni mi volt a baj.
Valakinek van ötlete, mi lehetett a baj?
Gyanítom, hogy számukra kevés volt a beoldott oxigén. Természetes élőhelyük gyorsfolyású hegyvidéki víztestek (zuhatagok közelében), ahol a víz oxigéntartalma majd' a duplája a lassabb szakaszokénak.
 
Gyanítom, hogy számukra kevés volt a beoldott oxigén. Természetes élőhelyük gyorsfolyású hegyvidéki víztestek (zuhatagok közelében), ahol a víz oxigéntartalma majd' a duplája a lassabb szakaszokénak.
A nap közbeni szakaszos levegőztetés segíthet ebben?
Jelenleg csak este fél óra levegőztetés van, hogy a CO2 szintet ne bolygassam túlzottan (bár erről is megoszlanak a vélemények, hogy számít-e a CO2 szintnél a levegőztetés).
 
A nap közbeni szakaszos levegőztetés segíthet ebben?
Jelenleg csak este fél óra levegőztetés van, hogy a CO2 szintet ne bolygassam túlzottan (bár erről is megoszlanak a vélemények, hogy számít-e a CO2 szintnél a levegőztetés).
Sajnos naplód nincs, én meg látok a távolba. Szóval Rajtad kívül senki nem tudja, milyen akváriumod van, milyen technikai felszereltséggel.
Egy biztos, nem jó a gázcsere folyamat. Azt kell elérned, hogy legyen annyira megmozgatva a vízfelszín, hogy nappal oxigén jusson be, éjjel meg a felesleges CO2 távozzon.
 
Lassan eltelt 2 év :) Az egyik hím sajnos korábban valami okból kifolyólag a szárazföldi életet választotta. A további 2 hím, és 3 nőstény viszont azóta is kiválóan vannak. A mai nap a hímek az akvárium közepén ástak egy kisebb gödröt, és abban kakaskodnak. Gyanítom, hogy a nőstények kegyeiért folyik az ádáz küzdelem :)

K_IMG_20220729_212536.jpgK_IMG_20220729_212535.jpgK_IMG_20220729_212540.jpg
 
Sziasztok, van 3 algázó gébem, az egyikőjük mintha hasasodna, lehetséges, hogy petés? Nem tudtam még megfigyelni eléggé, mert eléggé félénk, mikor "meglátja" a telefont.
 
Sziasztok, van 3 algázó gébem, az egyikőjük mintha hasasodna, lehetséges, hogy petés? Nem tudtam még megfigyelni eléggé, mert eléggé félénk, mikor "meglátja" a telefont.
Előfordulhat... Viszont sajnos az ikrák csak sós vízben kelnek ki ha jól tudom :(
 
Back
Oldal tetejére