• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Ismétlem: az ég világon mindent felfalnak a száraz kajáktól a grindálig, a talajt folyamatosan nyalogatják. Egy dolgot kerülnek: a fonal algát.
... és ha hozzám kerülő gébek is ezt csinálnák??? Na mind egy. Egyelőre várok, aztán majd kigondolom mi legyen géb ügyben (vagy Luigi-ék kölcsön mollyjaival).
A két gébem le se kakilta a fonalcsomómat, visszavonok minden győzködést. :notworthy: De csak ketten vannak, talán csapatban.... :'D

A kergetőzés szaporodási hajlam jele, vagy sikerült kifognom egy agresszív hímet? Tudom, hogy nem szaporodnak édesvízben (az édesvíz még hagyján, de manadoba gödröt ásni? haha...), nincsenek hiú reményeim, csak érdekelne, hogy miért hajtja a nőstényt, amikor épp nem eszik.
 
Nalunk nagyon szepen kipucoltak a fissit es bucekat, amik befonalasodtak, viszont ha kapnak hal v garnela kajat, akkor amig meg nem eheznek nem fonalaznak. A garnelasban ez ugye kivitelezheto, de nano halasban mar kevesbe, pl. a pygmy coryk 3 napnal hosszabb koplalast nagyon szarul turik: nem uszkalnak csak hevernek a talajon/dekoron.

Nalunk a kicsiben levo fiu geb mar egy nostenyt a padlora kergetett, a masik meg birja, de hajtja a sziami algazot es az ottokat is. Etetesnel ugy kell szorni, hogy ne lasson masik halat, amikor eszik. Szikla moge es ele egy-egy adagot, igy van ra esely, hogy a tobbiek is tudnak par percig haboritatlanul etkezni. Ez is csak rovid ideig tart, mert elindul a "korutjara" es szetkergeti oket. :/
A masik fiu geb (nagyban) viszont rendes volt es nem kergetett senkit, viszont hiaba evett egyre fogyott szegeny, mar napok ota nem lattuk, igy valoszinu mar nem el. :(
 
A két gébem le se kakilta a fonalcsomómat, visszavonok minden győzködést. :notworthy: De csak ketten vannak, talán csapatban.... :'D

A kergetőzés szaporodási hajlam jele, vagy sikerült kifognom egy agresszív hímet? Tudom, hogy nem szaporodnak édesvízben (az édesvíz még hagyján, de manadoba gödröt ásni? haha...), nincsenek hiú reményeim, csak érdekelne, hogy miért hajtja a nőstényt, amikor épp nem eszik.
Úgy tűnik, a fonal senkinek sem tartozik a természetes tápláléka közé. Mi is megesszük a tökfőzeléket, meg a paradicsomos káposztát, de csak akkor, ha az éhhalál fenyeget. Azon vagyok, hogy nálam minden élőlény jól érezze magát, a növényektől, az állatokig (kivéve a fonal algát). Tehát senkit sem kényszerítek olyanra, amit nem szívesen tesz. Inkább saját erőmből küzdök vele. A társas akváriumomban, egy-egy faj kiéheztetése szerintem nem megoldható.
 
Nalunk nagyon szepen kipucoltak a fissit es bucekat, amik befonalasodtak, viszont ha kapnak hal v garnela kajat, akkor amig meg nem eheznek nem fonalaznak. A garnelasban ez ugye kivitelezheto, de nano halasban mar kevesbe, pl. a pygmy coryk 3 napnal hosszabb koplalast nagyon szarul turik: nem uszkalnak csak hevernek a talajon/dekoron.

Nalunk a kicsiben levo fiu geb mar egy nostenyt a padlora kergetett, a masik meg birja, de hajtja a sziami algazot es az ottokat is. Etetesnel ugy kell szorni, hogy ne lasson masik halat, amikor eszik. Szikla moge es ele egy-egy adagot, igy van ra esely, hogy a tobbiek is tudnak par percig haboritatlanul etkezni. Ez is csak rovid ideig tart, mert elindul a "korutjara" es szetkergeti oket. :/
A masik fiu geb (nagyban) viszont rendes volt es nem kergetett senkit, viszont hiaba evett egyre fogyott szegeny, mar napok ota nem lattuk, igy valoszinu mar nem el. :(
Szerencsére(?) csak a lány gébet piszkálja, legalábbis eddig. Kajánál nincs kergetőzés, olyankor mindenki tömi a fejét. Fonal csak egy csomó volt, lecsíptem a bolbitis tetejét, és ott képződött egy gombolyag. Biztos kiválasztott valamit, ami a fonalnak tetszett, mert sehol máshol nincs, és amióta megtéptem a bolbitist is, azon se nő. Mondjuk kis pihék nőttek még korábban a crypto-n, de mivel a kaja pont oda hullik, rá a levelekre, a gébek gyönyörűen lecsámcsogták azt is. :'D

Úgy tűnik, a fonal senkinek sem tartozik a természetes tápláléka közé. Mi is megesszük a tökfőzeléket, meg a paradicsomos káposztát, de csak akkor, ha az éhhalál fenyeget. Azon vagyok, hogy nálam minden élőlény jól érezze magát, a növényektől, az állatokig (kivéve a fonal algát). Tehát senkit sem kényszerítek olyanra, amit nem szívesen tesz. Inkább saját erőmből küzdök vele. A társas akváriumomban, egy-egy faj kiéheztetése szerintem nem megoldható.
Nem szeretem a paradicsomos káposztát, de az egyik legjobb tunkolós kaja, friss, ropogós, meleg kenyérrel. :3 Én sem kényszerítem kajálásra őket, főleg, hogy már várják reggelente ők is a szárazat. Kell majd vennem spirulinát megint, hosszú távon nem egészséges, hogy nem esznek "zöldet".

Köszi a válaszokat, fontolóra veszem egy második leányzó beszerzését, hogy két felé kelljen figyelnie.
 
Sziasztok!

50 literbe hogy lenne érdemes vásárolni ezekből a halacsokból? Csak 1 hím, vagy 1 hím 1 nőstény vagy 1 hím 2 nőstény? Az az igazság első körben csak 1-et vennék próbából, és ha "beválik" akkor esetleg még 1-2. Csak nem tudom mennyire társas lény, és ha csak 1 hím van akkor az mennyire rossz neki? :)
 
Sziasztok!

50 literbe hogy lenne érdemes vásárolni ezekből a halacsokból? Csak 1 hím, vagy 1 hím 1 nőstény vagy 1 hím 2 nőstény? Az az igazság első körben csak 1-et vennék próbából, és ha "beválik" akkor esetleg még 1-2. Csak nem tudom mennyire társas lény, és ha csak 1 hím van akkor az mennyire rossz neki? :)
Szia Boma!

Én 112 literben két hímet és négy nőstényt tartok.
A hímek a nőstényeket elég hevesen űzik el a kajától minden etetésnél.
Ennek komoly következménye (sérülés) nincs csak a többi lakót ijeszgetik, és ezáltal ők nem tudnak nyugodtan enni.

Szerintem a hímek sokkal szebbek, és ha most választhatnék 1 hímet tartanék egy akváriumban vagy csak nőstényeket.
A kérdésed illetően az "egy hím két nőstény" verzió szerintem jobb választás, mert megosztja a hím figyelmét és "agresszióját" kajáláskor.

További megfigyelésem, hogy "ungabunga" időszakban a domináns hím kiválaszt egy nőstényt, amely ennek hatására szintén "izmozni" kezd a többi nősténnyel.
Mivel tudomásom szerint édesvízben nem szaporodnak, a kergetőzést kivéve nem sok értelmét látom együtt tartani a két nem képviselőit.

Mivel nagyon jó fej halak, nem akarok megválni tőlük. Viszont algaevést illetően az otok pl. süncsigákkal vagy rohamsisak csigákkal sokkal hatékonyabbak.
+ Nálam a gébek minden alkalommal úgy zabálják az artémiát/tubit/mysist, hogy öröm nézni. Rágcsálják az algát is innen onnan (vagy csak imitálják:)), de a húsra úgy repülnek rá mintha ragadozó halak lennének.

Üdv,
Verhó
 
Szia!
Én is az 1 hím több nőstényre szavazok. Nálam 1-1 a felállás, és kajánál bizony nagyon csúnyán megy az üldözés. Nem ijed meg senki szerencsére, a kaja jobban izgatja a tömeget, mint a csatározás. :D Az algaevő hatékonyságot nem tudom alátámasztani, hiába készült róluk egy csodás videó, ahogy kétpofira zabálják a zöld fonalat. Már a beköltözésük estéjén a tápra repültek rá, a csak nekik meghagyott zöld fonalgumó helyett. :ROFLMAO:
 
Szia Boma!

Én 112 literben két hímet és négy nőstényt tartok.
A hímek a nőstényeket elég hevesen űzik el a kajától minden etetésnél.
Ennek komoly következménye (sérülés) nincs csak a többi lakót ijeszgetik, és ezáltal ők nem tudnak nyugodtan enni.

Szerintem a hímek sokkal szebbek, és ha most választhatnék 1 hímet tartanék egy akváriumban vagy csak nőstényeket.
A kérdésed illetően az "egy hím két nőstény" verzió szerintem jobb választás, mert megosztja a hím figyelmét és "agresszióját" kajáláskor.

További megfigyelésem, hogy "ungabunga" időszakban a domináns hím kiválaszt egy nőstényt, amely ennek hatására szintén "izmozni" kezd a többi nősténnyel.
Mivel tudomásom szerint édesvízben nem szaporodnak, a kergetőzést kivéve nem sok értelmét látom együtt tartani a két nem képviselőit.

Mivel nagyon jó fej halak, nem akarok megválni tőlük. Viszont algaevést illetően az otok pl. süncsigákkal vagy rohamsisak csigákkal sokkal hatékonyabbak.
+ Nálam a gébek minden alkalommal úgy zabálják az artémiát/tubit/mysist, hogy öröm nézni. Rágcsálják az algát is innen onnan (vagy csak imitálják:)), de a húsra úgy repülnek rá mintha ragadozó halak lennének.

Üdv,
Verhó

Szia!
Én is az 1 hím több nőstényre szavazok. Nálam 1-1 a felállás, és kajánál bizony nagyon csúnyán megy az üldözés. Nem ijed meg senki szerencsére, a kaja jobban izgatja a tömeget, mint a csatározás. :D Az algaevő hatékonyságot nem tudom alátámasztani, hiába készült róluk egy csodás videó, ahogy kétpofira zabálják a zöld fonalat. Már a beköltözésük estéjén a tápra repültek rá, a csak nekik meghagyott zöld fonalgumó helyett. :ROFLMAO:

Köszönöm a válaszokat! Akkor megpróbálok ma első körben egy hímet szerezni, és később talán 2 nőstényt. Bár ha jól értelmezem akkor ilyen szűk helyen lehet jobb a békesség és csak egy hímet tartani. A sok garnélát lehet hogy zavarná az állandó gébcsaládon belüli erőszak. :D Alga szerencsére nem sok van az akvában, nem is feltétlenül ezért szeretnék tartani, hanem mert már nagyon rég kinéztem őket és sok jót olvastam róluk. :)
 
Én most pateroltam el kettőt. Széttúrtak mindent. Volt sok búvóhelyük de minden szikla alá ástak lyukat . Nagyon jó fejek, de idegesítőek. Kimondottan fonalra vettem őket . Azt tényleg eltüntették de más algát nem ettek . Sajnálom őket mert nagyon helyesek de már csak nagy akváriumba tennem őket ahol sok a homok és nincs őrizendő talaj meg gyep.
 
Sziasztok!

50 literbe hogy lenne érdemes vásárolni ezekből a halacsokból? Csak 1 hím, vagy 1 hím 1 nőstény vagy 1 hím 2 nőstény? Az az igazság első körben csak 1-et vennék próbából, és ha "beválik" akkor esetleg még 1-2. Csak nem tudom mennyire társas lény, és ha csak 1 hím van akkor az mennyire rossz neki? :)
Szia!
Nálam 3db nőstény lakik. Jó fejek, nem agresszívek, semmivel sem rosszabbak, mint bármelyik másik hal. Néha kicsit túrnak, sőt, volt amikor beásta magát az egyik az aljzatba és csak a feje látszott ki, de mivel nálam az aljzat állapota sem kritikus, ezért nem zavart. A kaján 3 oto-val, és 4 db panda csíkkal, osztoznak, a teljes egyetértésben. A nőstényeket nem én választottam, ezt kaptam (akkor még nem tudtam, hogy a hímek sokkal színesebbek, és jól megkülönböztethető a lányoktól).
 
Sziasztok,
Végig olvastam a topikot, és kedvet kaptam én is :) 700l-re gondolnék 3hím 6 nőstény kombót.
Látom, hogy 2018-as az utolsó bejegyzés, gondolom azóta rengeteg tapasztalat gyűlt össze. A kezdeti nehézségek után mennyire strapabíró a hal? Nálam egy lowtech diszkoszosban lenne. Arról esetleg van tapasztalat, hogy mennyire bírja a 28°C-ot? Milyen élettartamra lehet számítani? Esetleg tud valaki helyet ahol mostanában beszerezhető lenne a 9db?

Az Anubias-aim levelein tanyázó fekete ecsettől, zöld ponttalgától szeretnék megszabadulni valamiképp... erre alkalmas ez a kis jószág?
 
Sziasztok,
Végig olvastam a topikot, és kedvet kaptam én is :) 700l-re gondolnék 3hím 6 nőstény kombót.
Látom, hogy 2018-as az utolsó bejegyzés, gondolom azóta rengeteg tapasztalat gyűlt össze. A kezdeti nehézségek után mennyire strapabíró a hal? Nálam egy lowtech diszkoszosban lenne. Arról esetleg van tapasztalat, hogy mennyire bírja a 28°C-ot? Milyen élettartamra lehet számítani? Esetleg tud valaki helyet ahol mostanában beszerezhető lenne a 9db?

Az Anubias-aim levelein tanyázó fekete ecsettől, zöld ponttalgától szeretnék megszabadulni valamiképp... erre alkalmas ez a kis jószág?
Szia!
Nálam az egyik több mint másfél évig bírta. A beszerzési helytől is függ. Volt, amikor olyan 4db-ot kaptam (nem a G.A.-ból vásárolva), amelyek 2 napon belül feladták, miközben a többiek vígan lubickoltak.
A topic-ot én is végigolvastam, a videókat megnéztem az "algaírtó" csapatról. Első sorban ezért vettem őket.
Annyit mondhatok, hogy nálam az ég világon minden táplálékot megesznek, kivéve az algát!
 
2018. február 15-én költözött be egy hím és egy nőstény hozzám. A hím azóta is él, a nőstény sajnos jobb létre szenderült, miután a családon belüli erőszak elől menekülve megpróbált szárazföldi létre áttérni. Mielőtt elhoztam őket, féltem, hogy ha elfogy az alga az akvából (fonal jelent meg itt-ott), nehéz lesz őket átszoktatni a száraz tápra. Az első etetésnél kiderült, hogy ettől feleslegesen tartottam, mert az első pillanattól kezdve a tápot ették. Algázni sosem láttam egyiket sem. A nagy számok törvénye alapján, ha többet veszel, talán lesz köztük olyan, aki algázik is, ezt videók bizonyítják. :D
 
Back
Oldal tetejére