• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Kispest Fressnap XXL-ben vettem (Europark mögött) 6 darabot 3 ütemben.
Szinte mindig volt amikor másért mentem.
Telefonon megmondják, hogy van or not.
 
Sziasztok! Több helyen is írtátok, hogy az algázó gébek kényes jószágok. Nem bírják a magas széndioxidot, meg a környezeti paraméterek gyors változását. Meg szeretném kérdezni, hogy az Easy Life Carbo-t mennyire bírják? Tudom hogy nem Co2 de a kisebbik (36liter) akváriumomba helyezett két db géb elpusztult miután végeztek az összes algával, és nagyjából akkor kezdtem el Carbozni is. A most beállított nagyobb akváriumomban nem szeretnék így járni.
 
Ezek szerint valóban létezne olyan élőlény, ami bizonyíthatóan megeszi a zöld fonálalgát? Eddig amit mind annak mondtak, én még nem láttam sohasem fogyasztani. Egy medencémben mindig termelődik a Lomariopsis tömeg között. Tényleg jó volna, ha nem nekem kellene manikűrözni.
A bizonyítékot még videóra is vették! :D

@elektrorudi Vess rá egy pillantást te is, hátha megjön a kedved. 2-3 hasznos halacska lehet, hogy még nem jelentene túltelepítést. :)
 
Nálam is szépen szorgoskodnak. A mohában mindig negbújik pár szál fonál alga, szépen túrják és tépik ki. 160 literben van 3 csajszi de 3-at még akarok. Békések sokszor együtt bandáznak.
 
A bizonyítékot még videóra is vették! :D

@elektrorudi Vess rá egy pillantást te is, hátha megjön a kedved. 2-3 hasznos halacska lehet, hogy még nem jelentene túltelepítést. :)
Ehhh... Henrik-től is kaptam már bizonyító erejű videót a molly-k tevékenységéről. Annak alapján bővítettem a csapatot. Aztán kiderült, hogy 8-10db kell belőlük, vagy 5db (by Luigi13), de 3db az kevés, ha hárman vannak, akkor rá se néznek, ha öten vannak, tépik, mint az őrültek.
Na most lehet, hogy ilyen létszám határok vannak az algázó gébeknél is. :confused:
 
Ehhh... Henrik-től is kaptam már bizonyító erejű videót a molly-k tevékenységéről. Annak alapján bővítettem a csapatot. Aztán kiderült, hogy 8-10db kell belőlük, vagy 5db (by Luigi13), de 3db az kevés, ha hárman vannak, akkor rá se néznek, ha öten vannak, tépik, mint az őrültek.
Na most lehet, hogy ilyen létszám határok vannak az algázó gébeknél is. :confused:
Ismerősöméknél 2 van, @tsokee -éknál azt hiszem 3. :D De lehet, hogy nálad olyanok a mollyk, mint nálam a garnélák, válogatnak a kis mocskok. :p
 
Ismerősöméknél 2 van, @tsokee -éknál azt hiszem 3. :D De lehet, hogy nálad olyanok a mollyk, mint nálam a garnélák, válogatnak a kis mocskok. :p
Ismétlem: az ég világon mindent felfalnak a száraz kajáktól a grindálig, a talajt folyamatosan nyalogatják. Egy dolgot kerülnek: a fonal algát.
... és ha hozzám kerülő gébek is ezt csinálnák??? Na mind egy. Egyelőre várok, aztán majd kigondolom mi legyen géb ügyben (vagy Luigi-ék kölcsön mollyjaival).
 
Back
Oldal tetejére