• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Steve (McQueen) szökése

Etele

Kertész bálvány
30665864788_2e5bb2c013_z.jpg20180907_190827 by Attila Szántó, on Flickr

Sziasztok, gyerekek kaptak egy növendék párduckamit, Nosy Mitsio, jópofa dög, de ennek már normál méretű terkó kell.

Szóval az elmúlt egy hétben a nyakamba szakat egy vivárium építése is. :(

Háttér purhab (nincs jó tapasztalatom, összeesett egy nappal a száradás után), szilo felkenése után kókuszrost háttér ültetőzsebekkel red moor ágakkal (szerintem ezt is elbaxtam, kicsit nedves volt a kókuszrost és s szilo sem volt éppen a legtutibb, pedig nem kevés kartus ment rá - a rost nagyja lepotyogott, most sok helyen ott a "koszos" szilo rost nélkül, ezt a növényesítéssel eltakarom mondjuk de akkor is). Következő építésben lépésálló nikecellből faragok ki mindent és FBS-el ragasztom össze, a kókuszrost helyett kókuszháncs háttérrel. Már ha lesz köv. viváriumom. :D

Pár kép az építésről:
43817812874_3731be2fb7_z.jpg20180903_193414 by Attila Szántó, on Flickr
43817812854_45d82f9063_z.jpg20180904_144447 by Attila Szántó, on Flickr
30665869508_dca6cb590d_z.jpg20180904_144443 by Attila Szántó, on Flickr
43626600565_ff09f6de65_z.jpg20180906_195611 by Attila Szántó, on Flickr

Növények főként tillandsia fajok, meg 4-5 féle terráriumi cserepes növény, meg persze broméliák.
Még szakállbromélia jön a gagyi háttér takarására, az automata esőztetőhöz az időzítő és 12V táp (a perisztatikus pumpához) úton van, 2db 50W LED chip lesz még a tetőbe rakva néhány hét múlva amint megjön kínából, hogy legyen fény is. :D

Kb. ennyi, pacsi annak aki elolvasta. :)

(Tetőben UVB T5 van és 2db E27 foglalat, abban most egy sima fémhalogén és egy melegítő izzó tanyázik.)

RE: és a címről magyarázat. Azért Steve McQueen mert ez a kaméleon neve, ugyanis két napra rá hogy ide került, kiraktam napozni késő délután egy zamio pálmán a pincetetőre, 10 perc múlva ránéztem és eltűnt, az ereszcsatornán vadásztam le amint éppen a szomszéd bodzájára kapaszkodott át. A nagy szökés c. film ugrott be, meg a főszereplő színész. Hát így. :D
A kami Steve lett, helyesebben Steve Rango mert a gyerekek meg Rangózzák. :) (Szó se róla jó kis film az.)
 
Utoljára módosított:
Nyilván amire számítottam: mállik le a háttérről a kókuszrost. (@danyi03, te mivel ragasztottad Fred terráriumán a hátfalat? Szilóval? Megfogta rendesen a tőzeget?)

Ahogy egy böcsületes akvakertész csinálja, növényesítéssel takarom el a f@s hardscape-et. :D Kapott még vastagon Tillandsia Usneoidest, illetve alulra a zöldike helyett (ami nem érezte jól magát) egy virágzó broméliát.

42761104910_d348b5ee83_z.jpg2018-09-09_02-46-40 by Attila Szántó, on Flickr
 
Nyilván amire számítottam: mállik le a háttérről a kókuszrost. (@danyi03, te mivel ragasztottad Fred terráriumán a hátfalat? Szilóval? Megfogta rendesen a tőzeget?)

Ahogy egy böcsületes akvakertész csinálja, növényesítéssel takarom el a f@s hardscape-et. :D Kapott még vastagon Tillandsia Usneoidest, illetve alulra a zöldike helyett (ami nem érezte jól magát) egy virágzó broméliát.

View attachment 628992018-09-09_02-46-40 by Attila Szántó, on Flickr
A kókuszrost nem bírja a nedvességet hosszú távon. Én fissy-t dugdostam kókuszrostba, hogy a talajon szőnyeget csináljak belőle. Tök jól nézett ki, de aztán a rost egyszerűen eltűnt. Persze a vivariumban kevesebb nedvességet kap...
 
Holnap lövök. :)

A kókuszrost elég sok helyen lejött a háttérről (soha többet!), megvárom míg összerakom az automata esőztetőt, és a kopasz helyekre mohát fogok rakni, szerintem rozsdamentes rács+drót kombóval rögzítve a purhabba.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére