1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Vivárium Steve (McQueen) szökése

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: Etele, téma nyitása: Szept 7, 2018.

1. Etele

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    5,926
    Hely:
    Budapest XIV.
    30665864788_2e5bb2c013_z. 20180907_190827 by Attila Szántó, on Flickr

Sziasztok, gyerekek kaptak egy növendék párduckamit, Nosy Mitsio, jópofa dög, de ennek már normál méretű terkó kell.

Szóval az elmúlt egy hétben a nyakamba szakat egy vivárium építése is. :(

Háttér purhab (nincs jó tapasztalatom, összeesett egy nappal a száradás után), szilo felkenése után kókuszrost háttér ültetőzsebekkel red moor ágakkal (szerintem ezt is elbaxtam, kicsit nedves volt a kókuszrost és s szilo sem volt éppen a legtutibb, pedig nem kevés kartus ment rá - a rost nagyja lepotyogott, most sok helyen ott a "koszos" szilo rost nélkül, ezt a növényesítéssel eltakarom mondjuk de akkor is). Következő építésben lépésálló nikecellből faragok ki mindent és FBS-el ragasztom össze, a kókuszrost helyett kókuszháncs háttérrel. Már ha lesz köv. viváriumom. :D

Pár kép az építésről:
    43817812874_3731be2fb7_z. 20180903_193414 by Attila Szántó, on Flickr
    43817812854_45d82f9063_z. 20180904_144447 by Attila Szántó, on Flickr
    30665869508_dca6cb590d_z. 20180904_144443 by Attila Szántó, on Flickr
    43626600565_ff09f6de65_z. 20180906_195611 by Attila Szántó, on Flickr

Növények főként tillandsia fajok, meg 4-5 féle terráriumi cserepes növény, meg persze broméliák.
    Még szakállbromélia jön a gagyi háttér takarására, az automata esőztetőhöz az időzítő és 12V táp (a perisztatikus pumpához) úton van, 2db 50W LED chip lesz még a tetőbe rakva néhány hét múlva amint megjön kínából, hogy legyen fény is. :D

Kb. ennyi, pacsi annak aki elolvasta. :)

(Tetőben UVB T5 van és 2db E27 foglalat, abban most egy sima fémhalogén és egy melegítő izzó tanyázik.)

RE: és a címről magyarázat. Azért Steve McQueen mert ez a kaméleon neve, ugyanis két napra rá hogy ide került, kiraktam napozni késő délután egy zamio pálmán a pincetetőre, 10 perc múlva ránéztem és eltűnt, az ereszcsatornán vadásztam le amint éppen a szomszéd bodzájára kapaszkodott át. A nagy szökés c. film ugrott be, meg a főszereplő színész. Hát így. :D
    A kami Steve lett, helyesebben Steve Rango mert a gyerekek meg Rangózzák. :) (Szó se róla jó kis film az.)

Utoljára módosított: Szept 7, 2018
  2. ezsolt80
    Épp nem fórumozik ...

ezsolt80 Legenda

Tag:
    Júli 29, 2015
    Kedvelik:
    5,343
    Hely:
    Pomáz
    Map
    szerintem amatőr próbálkozásként elég jó lett... legalábbis így távolról :ROFLMAO:(y)

Szabó Henrik és star67 kedvelik.
  3. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,606
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Mondjuk a lakója inkább próbált megszökni.:whistle:

ezsolt80 kedveli.
  4. ezsolt80
    Épp nem fórumozik ...

ezsolt80 Legenda

Tag:
    Júli 29, 2015
    Kedvelik:
    5,343
    Hely:
    Pomáz
    Map
    csak mert megpróbálta megsütni a napon :)

Szabó Henrik és star67 kedvelik.
  5. Etele

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    5,926
    Hely:
    Budapest XIV.
    Nyilván amire számítottam: mállik le a háttérről a kókuszrost. (@danyi03, te mivel ragasztottad Fred terráriumán a hátfalat? Szilóval? Megfogta rendesen a tőzeget?)

Ahogy egy böcsületes akvakertész csinálja, növényesítéssel takarom el a f@s hardscape-et. :D Kapott még vastagon Tillandsia Usneoidest, illetve alulra a zöldike helyett (ami nem érezte jól magát) egy virágzó broméliát.

42761104910_d348b5ee83_z. 2018-09-09_02-46-40 by Attila Szántó, on Flickr

evavigh, Selfedestroyer, Gyukker és 10 mások kedvelik ezt.
  6. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

danyi03 GA főstatiszta Moderátor

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    Sima sziloval, itt-ott lejott par het utan azokra a helyekre siman mohat tettem

evavigh és star67 kedvelik.
  7. elektrorudi

elektrorudi VIP kertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,254
    Hely:
    Budapest XVII.
    A kókuszrost nem bírja a nedvességet hosszú távon. Én fissy-t dugdostam kókuszrostba, hogy a talajon szőnyeget csináljak belőle. Tök jól nézett ki, de aztán a rost egyszerűen eltűnt. Persze a vivariumban kevesebb nedvességet kap...

8. Etele

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    5,926
    Hely:
    Budapest XIV.
    Köszi!
    Kókuszháncs kellett volna így utólag...
    de csomó helyen írták hogy a kókuszrost a nyerő. Eh.

9. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,410
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Mi a helyzet a szökevénnyel? Pár fotót esetleg láthatnánk?

10. Etele

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    5,926
    Hely:
    Budapest XIV.
    Holnap lövök. :)

A kókuszrost elég sok helyen lejött a háttérről (soha többet!), megvárom míg összerakom az automata esőztetőt, és a kopasz helyekre mohát fogok rakni, szerintem rozsdamentes rács+drót kombóval rögzítve a purhabba.

evavigh, Zuzmi és kmisi kedvelik.
  11. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,410
    Hely:
    Debrecen
    Map
    (y)

12. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,410
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Jó lett :whistle:

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése