• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stemek horizontális terjeszkedése

ideoda

Legenda
A Rotala sp. Green-em 2-3 hete lett beültetve, és nem úgy növekszik, ahogy kellene. Ahelyett, hogy felfelé menne, oldalra/lefelé megy. Akkor történik ilyen, ha az adott növény még nem tudott alkalmazkodni az új környezethez, vagy ha egyszerűen túl sok neki a fény.

A kérdésem az, hogy ha most hagyom hogy lefelé/oldalra nőjjön, és hagyok neki időt, hogy alkalmazkodjon, idővel ebből is szép magas bokor, vagy inkább alacsony valami lesz?

WP_20170516_18_07_25_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Ez a növény egy előre bukó fajta. Gyönyörű bokrokat lehet belőle készíteni. Lehet épp a fényed kevesebb ezért nem megy felfelé. De előbb utóbb egyébként is előre buknak a szálak. Az egyik kedvencem pont emiatt.
 
Ez a növény egy előre bukó fajta. Gyönyörű bokrokat lehet belőle készíteni. Lehet épp a fényed kevesebb ezért nem megy felfelé. De előbb utóbb egyébként is előre buknak a szálak. Az egyik kedvencem pont emiatt.
De ez már most bukik. Valamikor elindul majd felfelé vagy így marad lent?
 
Nekem egyszer volt egy tarackoló HM-em, futott minden irányba, csak felé nem. Zöldfülű kezdő voltam, és hagytam elveszni, pedig egy nagyon értékes növény lehetett volna.
 
A külföldi fórumnokon azt írják, hogy ilyenkor a növény először a horizontális részeit növeszti meg, és abból jönnek majd a vertikális szálak, csak türelem kell hozzá. Nekem ez nem volt, úgyhogy kiszedtem, de egy más alkalommal majd végignézem.
 
A külföldi fórumnokon azt írják, hogy ilyenkor a növény először a horizontális részeit növeszti meg, és abból jönnek majd a vertikális szálak, csak türelem kell hozzá. Nekem ez nem volt, úgyhogy kiszedtem, de egy más alkalommal majd végignézem.

Ha ilyen ritkán van ültetve akkor elképzelhető. Általában mindig egy sűrű bokor közepére ültetjük, ahol csak felfele tud növekedni.
Később aztán amikor mindent elnyom már szépen borul előre is.
 
Egyébként szerintem nagyon hasonlít Heteranthera Zosterifolia-ra. Az "alapból" nő felfelé.
 
Egyébként szerintem nagyon hasonlít Heteranthera Zosterifolia-ra. Az "alapból" nő felfelé.
Az sem egy magasra törő típus. Lehet, hogy kevés fénynél felfelé megy, de nálam oldalra ment az is, és a természetes élőhelyén készült fotón is inkább oldalra megy.
5573846452_5cd7313014_b.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére