• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

Tollhegy

Kertész tanonc
Szia mindenki, karácsonyra ezt az undormány staghorn nevű csapást kaptam, tud valaki kezelést ajánlani szegény nekem?
Ez kísért, az eleocharis parvula és a mohák is tele vannak velük, illetve a tenellusok tövei között felütötte a fejét az átkozott cladophora is.
Kérem szépen a fórum bölcseinek szíves segítségét.
 
Tollhegy said:
Szia mindenki, karácsonyra ezt az undormány staghorn nevű csapást kaptam, tud valaki kezelést ajánlani szegény nekem?
Ez kísért, az eleocharis parvula és a mohák is tele vannak velük, illetve a tenellusok tövei között felütötte a fejét az átkozott cladophora is.
Kérem szépen a fórum bölcseinek szíves segítségét.

Fel tudsz tenni képet a fertőzött területekről?

Kellene kicsit többet tudni az akváriumról. Paraméterek, világítás, CO2, tápozás, vízcserék stb.
 
viktorlantos said:
Tollhegy said:
Szia mindenki, karácsonyra ezt az undormány staghorn nevű csapást kaptam, tud valaki kezelést ajánlani szegény nekem?
Ez kísért, az eleocharis parvula és a mohák is tele vannak velük, illetve a tenellusok tövei között felütötte a fejét az átkozott cladophora is.
Kérem szépen a fórum bölcseinek szíves segítségét.

Fel tudsz tenni képet a fertőzött területekről?

Kellene kicsit többet tudni az akváriumról. Paraméterek, világítás, CO2, tápozás, vízcserék stb.

Az űr 300 Liter;
Világítás: 2 x 150 Watt fémhalogén;
Szűrés: 2 x Eheim 2075 + 2 x Eheim Compact+ 3000 mini pumpa;
Tápozás: 15 ml micro, illetve 15 ml macro, ezeket 6 ml Carbo kíséri naponta;
Vízcserénél - mely hetente (+1-2 nap csúszás lehet néha) cca. 50 % - 30 ml Easy Ferro és Fosfo a vörös növények miatt.
CO2 AM1000 reaktorral oldva, mely a ráncfelvarrása óta tökéletes.

Képeket sajnos majd délután tudok róluk feltölteni.
:-(
 
Tollhegy said:
Az űr 300 Liter;Világítás: 2 x 150 Watt fémhalogén;Szűrés: 2 x Eheim 2075 + 2 x Eheim Compact+ 3000 mini pumpa;Tápozás: 15 ml micro, illetve 15 ml macro, ezeket 6 ml Carbo kíséri naponta;Vízcserénél - mely hetente (+1-2 nap csúszás lehet néha) cca. 50 % - 30 ml Easy Ferro és Fosfo a vörös növények miatt.CO2 AM1000 reaktorral oldva, mely a ráncfelvarrása óta tökéletes.Képeket sajnos majd délután tudok róluk feltölteni.

Ok így elsőre az látszik, hogy technikai oldalról nincs probléma. Minden megvan, hogy a rendzser jól működjön, csak finomhangolni kellene őket.

A világításod erős, ezért a CO2 optimális beoldása és keringetése a legfontosabb. A szűrésed elégséges ezzel az ooldallal nincs baj.
Kicsit soknak tűnik a flow a 2x2075-ös szűrő és a két compact pumpával. El tudom képzelni, hogy sokkal nagyobb az áramlás és ez felkeveri az aljzatot, mulmot vagy túlmozgatja a felszínt és kihajtod vele az értékes CO2-t.

Carbo alap adagolása ok. Micro Macro ok. Én az extra foszfát és vas bevitelt is lehet elhagynám egy kicsit, mert ha algás az akvárium ezek csak rásegítenek és nehezebben szűnteted meg az okot.

Azért várjuk a fotókat is később.

ui. remélem a világítás nem megy többet 7-8 óránál
 
viktorlantos said:
Tollhegy said:
Szia mindenki, karácsonyra ezt az undormány staghorn nevű csapást kaptam, tud valaki kezelést ajánlani szegény nekem?
Ez kísért, az eleocharis parvula és a mohák is tele vannak velük, illetve a tenellusok tövei között felütötte a fejét az átkozott cladophora is.
Kérem szépen a fórum bölcseinek szíves segítségét.

Fel tudsz tenni képet a fertőzött területekről?

Kellene kicsit többet tudni az akváriumról. Paraméterek, világítás, CO2, tápozás, vízcserék stb.


Ööö... Hogyan is kellene ebbe a fórumba képet feltenni?
:oops:
 
viktorlantos said:
Tollhegy said:
Szia mindenki, karácsonyra ezt az undormány staghorn nevű csapást kaptam, tud valaki kezelést ajánlani szegény nekem?
Ez kísért, az eleocharis parvula és a mohák is tele vannak velük, illetve a tenellusok tövei között felütötte a fejét az átkozott cladophora is.
Kérem szépen a fórum bölcseinek szíves segítségét.

Fel tudsz tenni képet a fertőzött területekről?

Kellene kicsit többet tudni az akváriumról. Paraméterek, világítás, CO2, tápozás, vízcserék stb.

Világítás: 6 órát 300 wattal és 5 órát 108 wattal ( a 300 watt előtt 2.5 illetve után 2.5 óra).

Az alanyok:
http://indafoto.hu/tollhegy/akvarium
 
Randa egy dög és elég nagy terület van befertőzve.

Hátul a parvulás részen simán adagolhatsz direktbe Carbot az algára. Szűrők lekapcsol és injekciós tűvel odatöltöd a napi adagot. 10 perc múlva szűrő bekapcs.

Viszont a mohánál ha ezt eljátszod valszeg megadja magát a moha. Ott fogkefével meg kellene fésülni a moha buksiját. ;) Így a nagy része kiszedhető.

Próbáld megnézni nem e keveri nagyon a talaj közelében a vizet a szűrő vagy a pumpa. Gyanus, hogy túl erős a flow a talajon és felveri a mulmot.
 
viktorlantos said:
Randa egy dög és elég nagy terület van befertőzve.

Hátul a parvulás részen simán adagolhatsz direktbe Carbot az algára. Szűrők lekapcsol és injekciós tűvel odatöltöd a napi adagot. 10 perc múlva szűrő bekapcs.

Viszont a mohánál ha ezt eljátszod valszeg megadja magát a moha. Ott fogkefével meg kellene fésülni a moha buksiját. ;) Így a nagy része kiszedhető.

Próbáld megnézni nem e keveri nagyon a talaj közelében a vizet a szűrő vagy a pumpa. Gyanus, hogy túl erős a flow a talajon és felveri a mulmot.

Szerinted a garnélák miként fognak reagálni rá?
Nem lenne "garnélusabb" megoldás egy black out?
:?:
 
Kipróbálhatod azt is. Parvula nem fogja szeretni, de regenerálódik majd idővel.

Nem tudom milyen garnélák vannak bent. Amano-nak nem lesz baja, mivel csak a napi adagot adod a fertőzött helyre. De ha van valami díszgarnid akkor inkább jobb az elővigyázatosság.
 
viktorlantos said:
Kipróbálhatod azt is. Parvula nem fogja szeretni, de regenerálódik majd idővel.

Nem tudom milyen garnélák vannak bent. Amano-nak nem lesz baja, mivel csak a napi adagot adod a fertőzött helyre. De ha van valami díszgarnid akkor inkább jobb az elővigyázatosság.

Red Cherry garnélák vannak még jópáran.
Sziámi algaevőnek mint természetes ellenfélnek jelenthet e terep terített asztalt?
 
BBQ alga ;)

Áthoztam ide, mert nem BBA.

atti76 said:
LGA said:
A vízművek szerint meg eleve 19ppm nitrát jön a csapból. Talán a foszfát sincs a halak miatt. De ha Makroval kell pentagrammát rajzolni az üvegre, akkor inkább a pontos ábrára vagyok kíváncsi, nem a miértre. :lol: ;)

Lehet, itt lesz az ok.

Viktor meg nem értett meg....

Na, most mértem egyet csíkkal... reggel ment bele 20/20ml (ez kb. a duplája táp), előtte napi 10ml ment, szombaton volt 60 helyett véletlenül 70%-os vízcsere... és csak jóindulattal 25ppm a nitrát. Nitrit olyan fehér (0) hogy világít. Ph csíkkal 7,4 körül, úgyhogy nem mértem rá műszerrel. Már csak az a kérdés, hová lesz a nitrát... remélem a növényekbe. :)
 
Jó lenne egy normális teszttel megmérni. Ez a csíkteszt ez mindenre jó csak tápozás belövéséhez nem.
Én az akvárium bejáratásán kívül semmi értelmét nem látom.

Még a csepegtetős nitrát tesztek is nagyon szórnak.. Meg kellene mérni a vized rendes tesztekkel.
 
Tollhegy said:
Világítás: 6 órát 300 wattal és 5 órát 108 wattal ( a 300 watt előtt 2.5 illetve után 2.5 óra).

Akkor ezek szerint ezt senki nem vette észre...
Szerintem túl sok a világítás, a 6 óra 300 w bőven elég lenne magában.
Most levenném 4 órára, a 108 wattot pedig 1-1 órát előtte és utána. A kiegészítő tápozást elhagynám egy ideig, csak a 15-15 (20-20) ml menne.
2 hét alatt így el kellene tűnnie.
 
atti76 said:
Tollhegy said:
Világítás: 6 órát 300 wattal és 5 órát 108 wattal ( a 300 watt előtt 2.5 illetve után 2.5 óra).

Akkor ezek szerint ezt senki nem vette észre...
Szerintem túl sok a világítás, a 6 óra 300 w bőven elég lenne magában.
Most levenném 4 órára, a 108 wattot pedig 1-1 órát előtte és utána. A kiegészítő tápozást elhagynám egy ideig, csak a 15-15 (20-20) ml menne.
2 hét alatt így el kellene tűnnie.

Köszönöm szépen.
Ez - kiegészítve Viktor direkt terápiájával - nem is tűnik rossz megoldásnak, de ebben az esetben hogyan adagoljam a CO2-t?
A 20-20 ml pedig mire is vonatkozik?
:?
 
CO2 a pilács előtt 2 órával bekapcs, majd az utolsó fénnyel le.

Tápozásra írtam a 20 millit naponta (a macroból). Micróból 15 elég naponta. Aztán lejjebb viheted 15-re a macrot is.
 
atti76 said:
CO2 a pilács előtt 2 órával bekapcs, majd az utolsó fénnyel le.

Tápozásra írtam a 20 millit naponta (a macroból). Micróból 15 elég naponta. Aztán lejjebb viheted 15-re a macrot is.

Értem. Köszönöm szépen.
Szerinted a Red Cherry garnélák mit fognak reagálni a "Carbosokkra"?
 
Max. 1ml/20 literig elmehetsz Carboból, de sztem elég lesz 1ml/25 liter is. Azaz nálad 12 ml naponta 1x, a pilács felkapcsolásakor (az algára közvetlen, 5 percre leállítva a szűrést és keringetést).
 
Back
Oldal tetejére