• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

Szaszi!

Nagyon szép lett. a Rotalla nagyon feldobja.

Hzshalas!

Staghorn eltúnt, azóta szinte mindenen tuningoltam, fény 98w mikro-makro táp, carbo, külső szűrő a belsők helyett stb....

Most ecsetem van :-(
 
Sziasztok,

3-4 napja megjelent nálam ez az agancsalga. Szerintetek is az lehet a kepek alapjan?

https://photos.google.com/share/AF1...?key=eFZFUHJfM0pKU3daYW5kQ2Q1UmEwWHZDdTFmdUtB
https://photos.google.com/share/AF1...?key=eFZFUHJfM0pKU3daYW5kQ2Q1UmEwWHZDdTFmdUtB
https://photos.google.com/share/AF1...?key=eFZFUHJfM0pKU3daYW5kQ2Q1UmEwWHZDdTFmdUtB

Igazabol 2 hete kezdem el a Makro tápokat adagolni és kb 1, 5 honapja inditottam az akváriumot. Eddig heti 3 szor csereltem vizet és holnap legy egy hete h atalltam "volna" a heti 1 cserere. Mit csinaltam szerintetek rosszul?

Akvárium: EHEIM Scuba Line 240liter 120x40x50
Vilagítás: 78Watt H5-s DayLight Osram fénycsövek + EHEIM Power LED fénycsövek: 34Watt 3400lm (elöl) + 34Watt led 4080lm (hátul)
Co2: JBL In-Line diffúzor
Szűrés: EHEIM Professional 3 2075 + Professional 3 2071
Talaj: Amasonia táptalaj

Elöre is köszi
 
Sziasztok! Nekem is meggyült a bajom ezzel az algával. Az akvárium 1,5 éve megy és nem volt ilyen problémám még vele. Paraméterek:
Aki : 100*35*40 kB 116 l akvárium
Világítás:2*24w jbl 6500k fénycsövek
Szűrés:Aqua Nova 800l/h külső , Sicce Shark 400 belső, és egy Sunsun felszín tisztító,
Talaj:Manado és Denerle 6in1 + mivel már régi a talaj jbl Kuglen néhány helyen.
Növények: sessiliflora, vízi saláta, rotala routundifolia, pogostemon heleferi, comba akvatica (tuti rosszul írtam), és valami selyemhínár meg még japán kakuktorma és gömbmoha meg valamilyen kis növény ja és criptocorin mini és a nagyobb
Tápok: Neptun liqui carbo, Tf planter, vas, phospate, NPK (gyári adagolás)
A világítás napi 12 órát megy az algát a rotalán a salátán és criptocorinon látom
Az algát leveleket eltávolítottam.
Lakók: egy kis anci, 2db nyúlcsiga, 7db ékfoltos rábóra, 10 neonhal és kB 15-20 kis endler guppi.
Szűrő töltetek: külső szűrő: alulról felfelé
Siporax+szivacs, lávakő+Siporax, Matrix szerű szűrő anyag + perlon (esőztető a kif.)
Belső sorrendben szivacs, perlon és Siporax mini. (aki ismeri az tudja) rajta van az áramlást koncentráló fej. Mindegyik szűrő a maxon pörög szóval összesen (800+400+300) 1500l/h és fodrozza a felszínt a felszín t. Nyomja be a levegő buborékokat.
Az utóbbi időben heti 20l cserélek, A szűrőt akkor takarító mikor már csökken az áramlás.
Az akváriumban az 1,5 évben csak kiugrásos halál volt.
A hőmérséklet 25 fok.
A heti vízcsere után Capatta x ből adok be 10 ml.

A segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Nekem is meggyült a bajom ezzel az algával. Az akvárium 1,5 éve megy és nem volt ilyen problémám még vele. Paraméterek:
Aki : 100*35*40 kB 116 l akvárium
Világítás:2*24w jbl 6500k fénycsövek
Szűrés:Aqua Nova 800l/h külső , Sicce Shark 400 belső, és egy Sunsun felszín tisztító,
Talaj:Manado és Denerle 6in1 + mivel már régi a talaj jbl Kuglen néhány helyen.
Növények: sessiliflora, vízi saláta, rotala routundifolia, pogostemon heleferi, comba akvatica (tuti rosszul írtam), és valami selyemhínár meg még japán kakuktorma és gömbmoha meg valamilyen kis növény ja és criptocorin mini és a nagyobb
Tápok: Neptun liqui carbo, Tf planter, vas, phospate, NPK (gyári adagolás)
A világítás napi 12 órát megy az algát a rotalán a salátán és criptocorinon látom
Az algát leveleket eltávolítottam.
Lakók: egy kis anci, 2db nyúlcsiga, 7db ékfoltos rábóra, 10 neonhal és kB 15-20 kis endler guppi.
Szűrő töltetek: külső szűrő: alulról felfelé
Siporax+szivacs, lávakő+Siporax, Matrix szerű szűrő anyag + perlon (esőztető a kif.)
Belső sorrendben szivacs, perlon és Siporax mini. (aki ismeri az tudja) rajta van az áramlást koncentráló fej. Mindegyik szűrő a maxon pörög szóval összesen (800+400+300) 1500l/h és fodrozza a felszínt a felszín t. Nyomja be a levegő buborékokat.
Az utóbbi időben heti 20l cserélek, A szűrőt akkor takarító mikor már csökken az áramlás.
Az akváriumban az 1,5 évben csak kiugrásos halál volt.
A hőmérséklet 25 fok.
A heti vízcsere után Capatta x ből adok be 10 ml.

A segítséget előre is köszönöm!
6f0d70ec9350d53a4dc66847b199566d.jpg
 
Sziasztok megjelent nálam is az agancsalga ..37,5 literes aki...12-21ig megy 2db diversa led expert (2x10watt),11-20 ig megy a Co nagynyomású (limezöld checker),
Napi egy pumpa tf planter,napi két pumpa tf makró ( tegnap óta csökkentettem az adagot,és inkább kimérem fecskendővel tf planter0,5ml,tf makró 0,8 ml),a szűrés tetra ex600..segítsetek légyszives beállítani a helyes tápozast...illetve sziámihal segítene??a sziámi hal nem bántja az ottokat?

Köszönöm előre is
 
Sziasztok megjelent nálam is az agancsalga ..37,5 literes aki...12-21ig megy 2db diversa led expert (2x10watt),11-20 ig megy a Co nagynyomású (limezöld checker),
Napi egy pumpa tf planter,napi két pumpa tf makró ( tegnap óta csökkentettem az adagot,és inkább kimérem fecskendővel tf planter0,5ml,tf makró 0,8 ml),a szűrés tetra ex600..segítsetek légyszives beállítani a helyes tápozast...illetve sziámihal segítene??a sziámi hal nem bántja az ottokat?

Köszönöm előre is
Régóta világítasz 9 órát? Felesleges, elég 7-8 óra a felsőbbrendű növényeknek a fotoszintézishez. Utána már csak az algát tápozod a fénnyel.
 
Nagyon Köszönöm..akkor hogy állítsam be a fényt és a Co idejét?
 
Sziasztok megjelent nálam is az agancsalga ..37,5 literes aki...12-21ig megy 2db diversa led expert (2x10watt),11-20 ig megy a Co nagynyomású (limezöld checker),
Napi egy pumpa tf planter,napi két pumpa tf makró ( tegnap óta csökkentettem az adagot,és inkább kimérem fecskendővel tf planter0,5ml,tf makró 0,8 ml),a szűrés tetra ex600..segítsetek légyszives beállítani a helyes tápozast...illetve sziámihal segítene??a sziámi hal nem bántja az ottokat?

Köszönöm előre is
Milyen mennyisegben jelent meg az alga?
Tudsz egy fotot csatolni?
Mikor volt takaritva a szürod utoljara?
 
Nagyon Köszönöm..akkor hogy állítsam be a fényt és a Co idejét?
A fényt állítsd be 13-20 óráig, a szénmonoxidot (CO) semmiképpen se állítsd be nekik mert ezzel megölsz mindent ami a vízben él és mozog. ;) (Ezt nem tudtam kihagyni:D)
Azonban a CO2-őt állítsd be 12-re és 13 órakkor nézz rá hogy milyen színű az indikátor folyadék, ha kezd szép zöld lenni akkor jó, ha még kékes zöld akkor adagolj több bubiszámot, vagy állítsd 11.30-ra a bekapcsolását.
Ha érzed hogy a növények csak 7-8 óra felé bubiznak akkor adhatsz még nekik félórát vagy max. egyet.
 
Beállítottam..és Co2 megy nekik ahogy leírtad ..remélem jó lesz..a tápozás jó?
 
Napi egy pumpa tf planter,napi két pumpa tf makró ( tegnap óta csökkentettem az adagot,és inkább kimérem fecskendővel tf planter0,5ml,tf makró 0,8 ml),
A tf planter napi adagolása jónak tűnik, de heti 15 -25% vízcseret ajánlanak, ami kevés. Ajánlott 50%-ot cserélni az algamentesség miatt. Akkor viszont az 50%-os vízcsere után mindig dupla adag tápot kellene benyomnod. A tf macrora meg 1 ml/20l az ajánlott napi adag. Ha nem adod az előìrt mennyiséget akkor foszfát hiány okozhat algasodást.
 
Levágtam azokat a növényleveleket,ahol tapasztaltam..két hónapja takarítottam a szűrőt
Nekem staghorn mindig a nanoban jött eddig elő.
Tápadagolással összefüggésben még nem tapasztaltam.
Jellemzően elhanyagolt szűrés a fő oka, tudtommal.
Nálam a heti 2 x nagyobb vízcsere, plusz a szűrő takarítása két-három hét alatt eltüntette.
 
Sziasztok
Itt az ido hogy a profik segitseget kerjem. Epp hogy befejeztem a kuzdelmet a rhizoclonium ellen maris jott a Staghorn. Olyan szinten csapott le az akvara, hogy teljesen ertetlenul allok elotte.
Onnantol indult el, hogy valtoztattam a felnyomo csovek befujasi iranyan, es beszereltem egy kulso szurot is, mert kezdem elvesziteni a remenyt, hogy az also polcos szuressel normalisan mukodni tud egy novenyes tartaly. Igazabol nem is a szuressel van a hiba, hanem a tul sok Co2 veszteseggel. Egyszeruen lehetetlen potolni annyit elmegy. Van egy reaktorom amibe olyan 180bpm-el megy a gaz, es ez melle meg egy diffuzer is van az akvaban ami 80bpm-re van allitva. Igy mutat a DC jo erteket, viszont pontosabb mereseknel csak 15 koruli az ertekem az akva barmelyik reszerol merve. Amikor a kulso szurot beallitottam, egy foszfat remover volt hozza amit gondoltam nem lenne rossz egy kis ideig hasznalni, mert magas volt a szint. 2 hetet volt benne es tegnap szedtem ki. Lehet az a gond, hogy most meg tul alacsony?

Leirom az osszes parametert
netto 200L (display es sump egyben) Brutto 250L
Vizcsere heti egyszer 50L
2x 40W Kessil A160WE tuna sun LED - ezek eddit 90%-on mentek napi 8 oraban, most vissza vettem 70%-ra napi 6 es fel orara
Hofok 24C
Eddig 4ml Easy-life PROFITO ment naponta + a heti vizcserekkor meg 20ml
Easy life EASYCARBO - ment eddig 4ml/nap - ezt most megemeltem 8ml/napra
Easy-life FERRO - ment 4ml/nap ezt most leallitottam
A viz ertekek a kepen lathatoak a kezdettol mert parameterekkel. JBL csepegtetos tesztet hasznalok.
Villany bekapcsolas 14:30-tol este 21:00-ig. A co2 2.5 oraval korabban indul es a feny lekapcsolas elott fel oraval all le.
Etetes, napi egyszer csak annyit amennyit azonnal megesznek a halak. Az utobbi ket hetben sajnos csak szaraz tappal, mert akadt egy kis ellatasbeli problema a fagyi kajaval.
Sajnos Makro es Mikro nem kaphato egyetlen akvarisztikai boltban sem. Online probalok talalni valami olyat amit masok is ajanlanak.

894FFD8E-DF7F-4FF0-AFA1-312D56D7A29C.jpeg
 
Talaltam egy erdekes oldalt ahol a tul sok vasat teszik felelosse ennek az alganak a keletkezeseert. Erdekes elmelet, de lehet benne valami. Nalam a vas szint a kezdetektol magas mert utolag megnezve a JBL tapom amit hasznaltam igen magas szintu vasat tartalmaz es ehhez kepest tul keves kaliumot kaptak a novenyek. Megprobalom megemelni a potassium mennyiseget egy idore es heti ket 50%-os vizcseret is csinalok. Remelem lesz valtozas.

https://www.aquasabi.com/aquascaping-wiki/algae/staghorn-algae
 
Sziasztok! Engem is megtámadott az említett algatípus, illetve barna algám is van, valószínű árnyékol a cuba annyit, de attól kevésbé tartok mint az agancstól.

281988_20190412_202837.thumb.jpg281988_20190412_202855.thumb.jpg281988_20190412_203015.thumb.jpg

Br. 200L
2x Ody Dual (2x39W) Napi 8 óra
Atman CF-1200 alulról felfelé (Siporax, Szivacs, Durva szivacs, Seachem Matrix illetve Siporax mini, szivacs, perlon, Seachem Purigen, illetve bekerült egy kis aktív szén még 1 napig).
Víz : GH12 KH6
Co2 van, 1.5bubi/s Diffúzorral (olcsóbb nagy típus) világítás előtt 1 órával kapcsol be, és 1 órával lámpaoltás előtt ki.
KH-t kellett emelnem így most kékeszöld a checker, remélhetőleg visszaáll a nap folyamán.
Tápozás: 10-10ml GA + 5ml Seachem féle Carbo
Talaj : Aquabasis Plus rajt manado, legfelül pedig Amazonia

Az érintett leveleket levágtam, carboval kezeltem a fertőzött területeket, de szeretném a kiváltó okot megszűntetni.

Előre is köszönöm a segítséget!
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Back
Oldal tetejére