1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Staghorn alga

Kategória: 'Akváriumi alga típusa, kezelése és okai', témanyitó: Tollhegy, téma nyitása: Jan 5, 2012.

1. Gábor L.
    Épp nem fórumozik ...

Gábor L. Kertész tanonc

Tag:
    Nov 5, 2015
    Kedvelik:
    23
    Hely:
    Nagykanizsa
    Szaszi!

Nagyon szép lett. a Rotalla nagyon feldobja.

Hzshalas!

Staghorn eltúnt, azóta szinte mindenen tuningoltam, fény 98w mikro-makro táp, carbo, külső szűrő a belsők helyett stb....

Most ecsetem van :-(

2. hzshalas
    Épp nem fórumozik ...

hzshalas Főkertész

Tag:
    Máj 1, 2009
    Kedvelik:
    368
    Hely:
    Kiskunhalas
    Hm, nem írtad le, hogy mit csináltál az agancs megszüntetéséhez? Előre is köszi

3. szabo.orsy
    Épp nem fórumozik ...

szabo.orsy Nézelődő

Tag:
    Júni 2, 2017
    Kedvelik:
    20
    Hely:
    Stuttgart
    Sziasztok,

3-4 napja megjelent nálam ez az agancsalga. Szerintetek is az lehet a kepek alapjan?

https://photos.google.com/share/AF1...?key=eFZFUHJfM0pKU3daYW5kQ2Q1UmEwWHZDdTFmdUtB
    https://photos.google.com/share/AF1...?key=eFZFUHJfM0pKU3daYW5kQ2Q1UmEwWHZDdTFmdUtB

Igazabol 2 hete kezdem el a Makro tápokat adagolni és kb 1, 5 honapja inditottam az akváriumot. Eddig heti 3 szor csereltem vizet és holnap legy egy hete h atalltam "volna" a heti 1 cserere. Mit csinaltam szerintetek rosszul?

Akvárium: EHEIM Scuba Line 240liter 120x40x50
    Vilagítás: 78Watt H5-s DayLight Osram fénycsövek + EHEIM Power LED fénycsövek: 34Watt 3400lm (elöl) + 34Watt led 4080lm (hátul)
    Co2: JBL In-Line diffúzor
    Szűrés: EHEIM Professional 3 2075 + Professional 3 2071
    Talaj: Amasonia táptalaj

Elöre is köszi

4. Tremmel Máté
    Épp nem fórumozik ...

Tremmel Máté Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 4, 2017
    Kedvelik:
    20
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok! Nekem is meggyült a bajom ezzel az algával. Az akvárium 1,5 éve megy és nem volt ilyen problémám még vele. Paraméterek:
    Aki : 100*35*40 kB 116 l akvárium
    Világítás:2*24w jbl 6500k fénycsövek
    Szűrés:Aqua Nova 800l/h külső , Sicce Shark 400 belső, és egy Sunsun felszín tisztító,
    Talaj:Manado és Denerle 6in1 + mivel már régi a talaj jbl Kuglen néhány helyen.
    Növények: sessiliflora, vízi saláta, rotala routundifolia, pogostemon heleferi, comba akvatica (tuti rosszul írtam), és valami selyemhínár meg még japán kakuktorma és gömbmoha meg valamilyen kis növény ja és criptocorin mini és a nagyobb
    Tápok: Neptun liqui carbo, Tf planter, vas, phospate, NPK (gyári adagolás)
    A világítás napi 12 órát megy az algát a rotalán a salátán és criptocorinon látom
    Az algát leveleket eltávolítottam.
    Lakók: egy kis anci, 2db nyúlcsiga, 7db ékfoltos rábóra, 10 neonhal és kB 15-20 kis endler guppi.
    Szűrő töltetek: külső szűrő: alulról felfelé
    Siporax+szivacs, lávakő+Siporax, Matrix szerű szűrő anyag + perlon (esőztető a kif.)
    Belső sorrendben szivacs, perlon és Siporax mini. (aki ismeri az tudja) rajta van az áramlást koncentráló fej. Mindegyik szűrő a maxon pörög szóval összesen (800+400+300) 1500l/h és fodrozza a felszínt a felszín t. Nyomja be a levegő buborékokat.
    Az utóbbi időben heti 20l cserélek, A szűrőt akkor takarító mikor már csökken az áramlás.
    Az akváriumban az 1,5 évben csak kiugrásos halál volt.
    A hőmérséklet 25 fok.
    A heti vízcsere után Capatta x ből adok be 10 ml.

A segítséget előre is köszönöm!

5. Tremmel Máté
    Épp nem fórumozik ...

Tremmel Máté Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 4, 2017
    Kedvelik:
    20
    Hely:
    Budapest
    6f0d70ec9350d53a4dc66847b199566d.

6. Tremmel Máté