• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

Sziasztok!

Megjelent nálam is a kis "kedves" a HV közül kezdett el kijönni. Emeltem a világítás magasságán, így elkezdett visszaszorulni, viszont a HC is elkezdte szórni a hajtásokat, így világítás vissza lett állítva. Egyébként 240 literes 120 cm széles az akvárium, amiben jobbé s bal oldalt is van 1-1 CO2 difi. Ezen kívül egy 2000 lph szűrés van egy 1600-as belső keringetéssel + twinstar.

Utolsó gyanúm az, hogy kemény lehet a víz, ami miatt nem fejlődnek gyorsan a növények, így a felesleges tápot az alga használja fel, de ez csak egy feltételezés. GA mico+macro-t használok, most a 12 ml-ről visszavettem 10ml/napra az adagolást. Hetente 50 % vízcserét csinálok és napi 7 órát megy a világítás, ami 4* 54 W. Van esetleg más tipp a kiváltó okra? Este pakolok fel képeket.
Peace

Talajporszívózás nagyon alaposan, akár heti 2-3 alkalommal is! A fertőzött levelek eltávolítása , szűrő takarítás , amanok! 1-2 hét és el fog múlni a problémád :)
 
Talajporszívózás nagyon alaposan, akár heti 2-3 alkalommal is! A fertőzött levelek eltávolítása , szűrő takarítás , amanok! 1-2 hét és el fog múlni a problémád :)
Igen, a talajporszívózás nem az erősségem, általában csak kéthetente csinálom de elég felületesen. Inkább carbozom minden reggel, amit láthatóan nem szeret. Milyen talajporszívót használsz, ajánlsz?
 
Sziasztok!
Sajnos a napokban nálam is elborította az akváriumot az alga.
Van minden, mint a búcsúban.
Javában sztem staghorn, de van zöld pontalga, barna alga és egy kevés agancs alga is.
Staghornt elkezdtem tömény Carboval kezelni tegnap, meglátjuk mi lesz.
Várom a tanácsaitokat!
Aki 96 liter, Eheim Ecco Pro 300, Nagynyomású CO2 2bubi/sec. (2 órával a világítás előtt indul és 40 perccel korábban kapcsol ki.
Világítás 4x24 Quad napi 7 órában.
Tápozás: napi 2ml Carbo és heti 15 ml Profito.
 
zu2a3eze.jpg
 
staghorn = agancs. ugyanaz :)
a zöld ponttal lehet, hogy nem fogsz tudni mit tenni, egy foszfátszintet érdemes nézni, ha nulla, akkor az lehet kockázati tényező.
ahogy nézem makrót nem adagolsz semmit, a profitoban csak a mikro elemek vannak [+ talán kálium, de ebben nem vagyok biztos]. ha nincs elég halad, akkor lehet tápanyaghiány, ami miatt a növények szenvednek, az algák meg versenyelőnybe kerülnek.
ugyanúgy lehet a biológiai szűrés hiányossága is az oka, nem tudom az ecco pro mire képes.
 
staghorn = agancs. ugyanaz :)
a zöld ponttal lehet, hogy nem fogsz tudni mit tenni, egy foszfátszintet érdemes nézni, ha nulla, akkor az lehet kockázati tényező.
ahogy nézem makrót nem adagolsz semmit, a profitoban csak a mikro elemek vannak [+ talán kálium, de ebben nem vagyok biztos]. ha nincs elég halad, akkor lehet tápanyaghiány, ami miatt a növények szenvednek, az algák meg versenyelőnybe kerülnek.
ugyanúgy lehet a biológiai szűrés hiányossága is az oka, nem tudom az ecco pro mire képes.

Akkor az milyen alga, amit a képen látsz?
Az agancsról nem tudtam képet készíteni, mert még annyira apró, hogy mobillal nem sikerült, komolyabb gépem pedig nincsen.
Ecco Pro GA szerint 90 literes akihoz elég...
Ha egyelőre 10db van, 5 aranygyűrűs dánió, 3 lazac és 2 sziámi algaevő.
A növényeim levelei is kezdenek fonnyadtak lenni, ez is aggaszt.
Foszfátot sajna egyelőre nem tudok mérni, de akkor igyekszem beszerezni vmit.
Arra gondoltam esetleg még, hogy a CO2 nem oszolhat el egyenletesen.... (?)
 
ha fonnyadnak a növények, akkor az lehet tápanyaghiány.
milyen szűrőanyagod van a szűrőben?

h aazokra a kis szöszökre gondolsz a fákon, azok staghornok. azaz agancsok.
 
ööö... ezt nálam okosabbak majd értékelik :)
nem tudom, mennyi substrat van benne, de egy alsó szivacson vagy fél liter kerámiagyűrűn kívül minden mást kitennék belőle és csak substrat menne bele, vagy más bio szűrőanyag.
 
ööö... ezt nálam okosabbak majd értékelik :)
nem tudom, mennyi substrat van benne, de egy alsó szivacson vagy fél liter kerámiagyűrűn kívül minden mást kitennék belőle és csak substrat menne bele, vagy más bio szűrőanyag.

1-1 liter van mindenből.
Véletlenül sem szeretném megkérdőjelezni a hozzáértésed, de szerintem a fán lévő alga valami más, mivel az agancs alga elágazik több felé, ezek pedig csak egy-egy szálas valamik.
Seachem Matrixxal már régóta szemezek, gondolod, hogy jó lenne váltanom?
 
nem látszik túl jól a képen. nekem szürkés elágazó szálaknak tűntek.
ha nem az, akkor bármi lehet, ecset is.

a szűrőanyagokról kérdezz meg mást is a megfelelő topicban, akkora tapasztalatom nincs benne.
 
Na sziasztok! Ígéretemhez híven sikerült nevelnem (lustaságból kifolyólagosan, köszönhetően a retkes szűrőnek, no meg a khmmm 2 hónapos perlonnak...) egy kis staghornt, mert az kimonduttan imádja a koszos perlont! :)
Sokan szokták azt hinni a hosszabb szőrű bba-ra, hogy staghorn, de ezt a tévhitet most eloszlatom! Hétvégén nagytakarítás volt és mára ezt sodorta elő a víz. Ez a staghorn:
ze9u4uqe.jpg

Remélem jól látható, hogy ága bogas és viszonylag vastag szálai vannak.

Mechanikusan könnyen eltávolítható alga, nem kell miatta parázni, de ha megjelenik, akkor érdemes szűrőt takarítani, perlont cserélni és aljzatot porszívózni! Remélem hasznos volt! ;)
 
Sziasztok! Szakértők nézzenek már be a naplómba, staghorn elleni küzdelemben kellene segítség. Az utolsó posztomban leírtam mindent. Köszi! :drowning:
 
Az előző kép egy kicsit gyatra volt, de most sikerült talán egy picit jobbat készíteni a címben szereplő algáról:
15836285906_521f34fcc3_b.jpg
 
Tanácstalan vagyok. :(

Összeraktam a technikát, azt hittem minden okés, de egy hete staghorn támadás következett be.

Elkezdem csökkenteni a fényerőt, hátha segít, leírom most hogy van, hátha lesz valami jó ötletetek. :(
-240 liter, mondjuk hogy high-tech.
-Világítás: 8 órában 5000 lumen, 6 órában 10.000 (magyarul 1 óra 5000, 6 óra 15.000, utána 5000 1 óráig)
-Easy Carbo 5 ml, mikro+makro 5ml naponta (kéthetente cserélek 40% vizet)
-Tetratec EX1200 full biológiai töltet (Siporax + Egeim LAV), előtte 2,3 literes szivacs előszűrő perlonnal, egy 1200l/órás pumpával megtámogatva (flow brutál, azzal nincs gond)
-Nagyon kis szögben lefelé állított esőztető van, és éjjel nlgy órát megy porlasztásos levegőztetés
-Nagynyomású CO2 világítás előtt 3 órával indítva, 45 perccel világítás lelövése előtt kikapcsolva, szép lime drop checker, bubizik minden növény mint az őrült

Vegyem még lejjebb a világítási időket? Vagy több easy carbo? Több tápanyag? :(
 
Tanácstalan vagyok. :(

Összeraktam a technikát, azt hittem minden okés, de egy hete staghorn támadás következett be.

Elkezdem csökkenteni a fényerőt, hátha segít, leírom most hogy van, hátha lesz valami jó ötletetek. :(
-240 liter, mondjuk hogy high-tech.
-Világítás: 8 órában 5000 lumen, 6 órában 10.000 (magyarul 1 óra 5000, 6 óra 15.000, utána 5000 1 óráig)
-Easy Carbo 5 ml, mikro+makro 5ml naponta (kéthetente cserélek 40% vizet)
-Tetratec EX1200 full biológiai töltet (Siporax + Egeim LAV), előtte 2,3 literes szivacs előszűrő perlonnal, egy 1200l/órás pumpával megtámogatva (flow brutál, azzal nincs gond)
-Nagyon kis szögben lefelé állított esőztető van, és éjjel nlgy órát megy porlasztásos levegőztetés
-Nagynyomású CO2 világítás előtt 3 órával indítva, 45 perccel világítás lelövése előtt kikapcsolva, szép lime drop checker, bubizik minden növény mint az őrült

Vegyem még lejjebb a világítási időket? Vagy több easy carbo? Több tápanyag? :(
Képet tudsz róla feltenni? Biztosan staghorn?
 
Back
Oldal tetejére