• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Springfield 60x45x45

Zselés volt a növény vagy folyékony zselében volt? Lehet nem volt eléggé letakarítva ültetés előtt.
Víz hőmérséklete lehetőleg 25C alatt legyen
Zselés volt.. Már azért megeredt, új hatások voltak, ahol tönkrement. A víz hőfok 25 fok maximum. Fölé nem megy. Adával szeretnénk folytatni,csak a maradék ga tápot el akartuk használni. Érdemes most váltani? Vagy semmit nem változtat?
 
A po4 szint lehet a ludas. Köszönet a jó tanácsokért.. 2ml po4 ment bele ma. Utána 10 perccel meg érve a po4 szint meg sem nyikkant, még mindig 0,02 az érték. Folytatom az adagolását, és kiderül mikor kezd egyáltalán emelkedni.. Csak nem merek egyszerre többet beletenni,úgyhogy holnap megint teszek bele 2ml t..
 
75320


Kicsit elkeserítő.. A moha és a mc továbbra is barnul. Mennyi po4 et lehet adni maximum? Mert az ajánlás szerint 2ml a 100 literhez hetente 1x. De erre meg sem mozdult a po4 szintje. Adatok így 2 nap elteltével még 2ml? @viktorlantos ? Mi az a maximum amit lehet? Természetesen visszacsekkolva csepptesztel az értéket.
 
Most akkor mennyi GA tápot adsz és milyen sűrűn?
 
5ml / nap mikro és makro is. 2ml carbo/nap. Azért változott mert átálltunk heti vízcserére a heti 2 ről közben.

És így is alig van foszfát? Az kemény. Nyugodtan add a külön foszfátot, ennél a fajta tápozási rendszernél szintbe kell hozni. Mivel van teszted, így tudod monitorozni. Azt is csinálhatod, hogy a makrót visszább veszed, mondjuk 3-ra, és adsz vagy 5 ml foszfátot naponta, így egyensúlyba hozhatod a nitrát-foszfátot.
 
És így is alig van foszfát? Az kemény. Nyugodtan add a külön foszfátot, ennél a fajta tápozási rendszernél szintbe kell hozni. Mivel van teszted, így tudod monitorozni. Azt is csinálhatod, hogy a makrót visszább veszed, mondjuk 3-ra, és adsz vagy 5 ml foszfátot naponta, így egyensúlyba hozhatod a nitrát-foszfátot.

Amint látod, hogy kezd rendeződni az arány (férjen bele kb 10-20:1 be az arányuk), akkor lehet visszavenni a foszfátból, és helyette makrót adni. Aztán idővel a foszfátot teljesen elhagyhatod.
 
Amint látod, hogy kezd rendeződni az arány (férjen bele kb 10-20:1 be az arányuk), akkor lehet visszavenni a foszfátból, és helyette makrót adni. Aztán idővel a foszfátot teljesen elhagyhatod.
Nagyon köszönöm. Sokat segítettél. Az arány az No3 - Po4 re vonatkozik?
 
Ha amazoniad van az durvan szivja a foszfatot nalam iszonyat mennyisegu foszfat tap megy bele es a foszfat szintem igy is alacsony.
 
Ha amazoniad van az durvan szivja a foszfatot nalam iszonyat mennyisegu foszfat tap megy bele es a foszfat szintem igy is alacsony.
Ha amazoniad van az durvan szivja a foszfatot nalam iszonyat mennyisegu foszfat tap megy bele es a foszfat szintem igy is alacsony.
Az van benne.. Igen, ezt mostmár én is tapasztalom. Sajna a montecarlo nagy része oda is veszett... de majdcsak kiheveri..
 
Haladgatunk.. A víz paraméterek szerintem rendben vannak. A Foszfát szint gyakorlatilag nem hajlandó emelkedni, napi 5ml adagolását mellett sem.
Cl0
Ph6.8
Gh 6
Kh 3
No2 0
No3 20

Po4 0,4
A wheeping moss és a fissidens, mint ahogyan először jelezték a hiányt, úgy először jöttek rendbe. Kitakarítottam a ki és befolyókat, így most jobban mutatnak, mert teljesen bebarnultak. A szűrőt is kiöblítettem mert mostanában sok az elhalt levél.
Sajnos a montecarlo nagyon odavan. Körülbelül a fele odaveszett, és még nincs vége. Talán az új hajtások már megmaradnak.
Este teszek majd fel egy totál képet is.
Cl0
Ph6.8
Gh 6
Kh 3
No2 0
No3 20

Po4 0,4

7572775728

Az odaveszett mc:
75729
 
Mulmozás volt ma, na meg vízcsere. Kb 2 hete Ada tápozásra álltunk át amúgy. Po4 még mindig megy bele, de csökkentettünk az adagon, már csak napi 3ml. Ada táppal alacsonyabb az No3 szint is, és így arányaiban nem kell annyi po4 sem. A víz paraméterek rendben vannak. Ma csináltunk egy nagy nyírást, szerencsére már lehetett, mert kezd helyrejönni az mc. A mohából a fán nyírtunk egy nagyobbat, mert kezdett elburjánzani. Homokot cseréltünk, hogy szebb legyen, az oldalába meg tettünk több kavicsot, hogy ne szórjanak rá az amanok annyi talajt. 😂 Hátul még nem látszik a változás, de eddig az út bal oldalán stau lett volna, csak nem nőtt olyan magasra hogy látszódjon is. Ezért az onnan kikerül, és beköltözött dickory hoz alias poseidon hoz. Helyére a nyírásból rotala bonsai került. Hát nem egy kis tereprendezés volt. 😂 Minden növényről leszedtük azokat a leveleket amelyek nem voltak egészségesek teljesen. KB ennyi történt. El is fáradtunk,de most jó ránézni. 😍
 
Back
Oldal tetejére