• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Springfield 60x45x45

View attachment 74650

Csak egy gyors telefonos kép. Növöget mindenki.. Már a heti 2x vízcserénél tartunk, a víz paraméterek:
Cl 0
Ph 6.4
Gh7
Kh 6
NO2 2
NO3 50-100

GA tápozás megy, és az No3 szerintem az miatt mutat egy kicsit magasabb értéket.
Ma este szeretnénk beletenni az algázókat.
Tuti az az NO3 szint?
50-100 azert nagyon magas. Nem lenne szabad 10-40-töl többnek lennie szerintem...
En lehet varnek meg azokkal az algazokkal...
 
Tuti az az NO3 szint?
50-100 azert nagyon magas. Nem lenne szabad 10-40-töl többnek lennie szerintem...
En lehet varnek meg azokkal az algazokkal...
Nagyon jó a kérdésed.. Igen, nekem is fura, és soknak is tűnik.. JBL Easytest csíkkal csináltam. - Azt hozzáteszem, hogy ezen a tesztcsíkon aki leolvassa az értékeket pontosan, annak személyesen megyek el gratulálni. :) - Ameddig nem kezdtem tápozni, alacsony volt ez az érték, a második héten mikor elkezdtem, akkor lett magasabb, és úgy tudom, hogy a GA táp növeli az No3 értéket, legalábbis ezt olvastam.
Tegnap azért ki lett pucolva a szűrő és kicseréltem a perlont is.
Algásodás van a köveken, de csak kis mértékben. Vízcseréket rendesen végeztünk, első héten minden nap, második héten kétnaponta. És félig bejáratott szűrővel indultunk.
 
Nagyon jó a kérdésed.. Igen, nekem is fura, és soknak is tűnik.. JBL Easytest csíkkal csináltam. - Azt hozzáteszem, hogy ezen a tesztcsíkon aki leolvassa az értékeket pontosan, annak személyesen megyek el gratulálni. :) - Ameddig nem kezdtem tápozni, alacsony volt ez az érték, a második héten mikor elkezdtem, akkor lett magasabb, és úgy tudom, hogy a GA táp növeli az No3 értéket, legalábbis ezt olvastam.
Tegnap azért ki lett pucolva a szűrő és kicseréltem a perlont is.
Algásodás van a köveken, de csak kis mértékben. Vízcseréket rendesen végeztünk, első héten minden nap, második héten kétnaponta. És félig bejáratott szűrővel indultunk.
Szia. A JBL csíkteszten a másodiknak fehérnek kell lennie. Gyorstesztnek én is azt szoktam használni.
 
Engedj meg egy őszinte véleményt:
Az elrendezés kicsit fantáziátlan, nagyon sok akváriumban láttam már ugyanezt a koncepciót. A kivitelezés viszont nagyon profi, ízléses, senki meg nem mondaná, hogy 20 éve nem akvarizáltál. Nem is tudok rá kritikát mondani (pedig nekem abból mindig akad :) ), kritikán felüli. Remélem, innen megközelítve más értelmet nyer az előző mondatom is, vagyis hogy ilyen tehetség birtokában következő berendezésnek valami nagyon ütős egyedi akváriumra számítok tőled. Addig pedig leld ebben örömed (én is azt teszem) és maxold ki a következő versenyekre. 👍
Hátul esetleg nincs még egy pár centi helyed? Az út fölött el tudnék képzelni néhány apró követ, mint távoli hegyek tetejét. Megnövelné a tájkép mélységét.
 
Utoljára módosított:
Engedj meg egy őszinte véleményt:
Az elrendezés kicsit fantáziátlan, nagyon sok akváriumban láttam már ugyanezt a koncepciót. A kivitelezés viszont nagyon profi, ízléses, senki meg nem mondaná, hogy 20 éve nem akvarizáltál. Nem is tudok rá kritikát mondani (pedig nekem abból mindig akad :) ), kritikán felüli. Remélem, innen megközelítve más értelmet nyer az előző mondatom is, vagyis hogy ilyen tehetség birtokában következő berendezésnek valami nagyon ütős egyedi akváriumra számítok tőled. Addig pedig leld ebben örömed (én is azt teszem) és maxold ki a következő versenyekre. 👍
Hátul esetleg nincs még egy pár centi helyed? Az út fölött el tudnék képzelni néhány apró követ, mint távoli hegyek tetejét. Megnövelné a tájkép mélységét.
Először is nagyon szeretném megköszönni a véleményt/kritikát. Azt kell mondjam, teljesen igazad van, valóban egy "mainstream"-scapenek tekinthető. Viszont számunkra teljesen új ez a fajta akvarisztika. Legközelebb bíztosan igyekezni fogunk egy eredetibb ötlettel előállni, amin már most is gondolkozunk. :D
A mostaninál elsősorban a fa volt a határozott elképzelésünk, így azt mindenképpen ki akartuk próbálni. A hegyvonal kialakításán gondolkozunk. Jelenleg a megmaradt mohából kísérlet képpen köveket mohásítunk dry-startban és van rá esély, hogy ebből lesznek a hegycsúcsok.
És mégegyszer köszönjük az értékes hozzászólást! 👍
 
74974

Ez a fajta barnulás miért lehet?
No3 at mértem, az 20mg/l.
A többi paraméter.:
Cl 0
Ph 6,4
Gh7
Kh 3
No2 0

Elsősorban a Fissidensen tapasztalható, de egy kicsit a wheeping moss on is.
Ezen kívül pár pontalga van az üvegen.
7 ml mikro, 7 ml makro, 2ml carbo a napi adag, heti 2 vízcsere, visszasózott ro val [140 ppm],
Világítás 14-20 ig 90%
Co lime zöld 13-19 ig megy, kB 3 bubi /sec

Szeretném megelőzni a nagyobb bajt ha lehet.. 🙂
 
A saját tippem az lenne hogy a fény sok egy kicsit, mivel nincsen sötétítő az ablakon. Direktbe napfény nem éri azért, de a lakás világos.
 
75171Mayday Mayday Mayday. 🙂
Ez vajon mitől lehet?
Hiánytünetnek tippelem
Cl 0
Ph 6,4
Gh7
Kh 3
No2 0
No3 - 20mg/l tesztel
Po4 - 0.02mg/l tesztel
Tápozáson még nem változtattam. Ill. 10 ml kellene Micro macro, heti 2 vízcsere mellett, de az most 7-7 ml
2 helyen is foltban barnul az Mc. Na meg a wheeping moss is. És lett egy csipetnyi fonál alga is.
Szeretnék átállni amúgy is Ada tápozásra. Az vajon segíthet??

Nagyon kéne a hozzáértő segítség..
 
Back
Oldal tetejére