• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Springfield 60x45x45

Wadorzo

Főkertész
Sziasztok! Szeretnék egy viszonylag High-tech akváriummal indulni. Sajnos bementem a GA-ba és nagyon megfogott. Úgy 20 éve volt akváriumom utoljára, de az még minimál ehez képest.
A tervezett felszerelés :
60x45x45 opti akvárium - Ha valakinek van hasonló felesleges, szóljon időben
Eheim szűrő 2426 experience 350 - Ez már megvan.
Co2 rendszer 5kg-os palackkal - Már ezt is sikerült összerakni
Világítás - Chihiro wrgb 60 as
Sterilizálás - chihiro doctor 3

A növények és az élőlények még nincsenek meg.
A kinézet pedig minimalista , főleg szikla, és "rét" illetve szeretnék "Bonsai" jellegűre megépíteni egy két moha és fa kombinációt is. A lényeg hogy egyenlőre hogy maximum középméretű növényeken gondolkozom.

Előre is elnézést ha nem vagyok pontos, de sokmindent kell még tanulni.
:)
 
A szűrőt kicsit kevésnek érzem ekkora akvához, főként, hogy csak két kosaras, amiből az egyiket elvileg csak szivaccsal töltöd. Így már csak 2 liter bio szűrőanyag kerülhet bele, ami 70-80 literes tankhoz ideális. Inkább 60x30x36-ost ajánlanék, 45 centire a világítás se lesz valami acélos.
 
A szűrőt kicsit kevésnek érzem ekkora akvához, főként, hogy csak két kosaras, amiből az egyiket elvileg csak szivaccsal töltöd. Így már csak 2 liter bio szűrőanyag kerülhet bele, ami 70-80 literes tankhoz ideális. Inkább 60x30x36-ost ajánlanék, 45 centire a világítás se lesz valami acélos.
Köszönöm. Meggondolom, hogy mi legyen. A magasságból a 45 kicsit nekem is soknak tűnik, meg még a szekrény is közel van, szóval abból simán lemegyünk egy kicsit.. Viszont a mélység meg nagyon kellene.. :D Ha nem "szabványos" méret akkor 60x40x36 még elmehet ezzel a szűrővel, vagy sokat fogok szenvedni miatta?
 
Köszönöm. Meggondolom, hogy mi legyen. A magasságból a 45 kicsit nekem is soknak tűnik, meg még a szekrény is közel van, szóval abból simán lemegyünk egy kicsit.. Viszont a mélység meg nagyon kellene.. :D Ha nem "szabványos" méret akkor 60x40x36 még elmehet ezzel a szűrővel, vagy sokat fogok szenvedni miatta?
Számolj kb. 5%-ot a biológiai szűrőtöltetnek az aki brutto űrmértékéhez viszonyítva. Tehát a 100p-s akihoz 5 liter pl. matrix, substrat pro vagy bio rio kell.
 
Köszönöm. Meggondolom, hogy mi legyen. A magasságból a 45 kicsit nekem is soknak tűnik, meg még a szekrény is közel van, szóval abból simán lemegyünk egy kicsit.. Viszont a mélység meg nagyon kellene.. :D Ha nem "szabványos" méret akkor 60x40x36 még elmehet ezzel a szűrővel, vagy sokat fogok szenvedni miatta?

Tőled függ, mennyit fogsz szenvedni miatta. Egy túlméretezett szűrőnél van mozgástér hibázni, egy alulméretezett azonnal büntet. A növények mennyisége és fajtája is sokat számít, mert a legtöbb bomlásterméket ezek termelik és nem halak.

A nem szabványos méretű akváriumhoz: nehezebb beszerezni és nehezebb eladni is.
 
Akkor tényleg marad a 60x30x36 méret... Bár ezt egy kicsit sajnálom , de a szűrőt nem szeretném már cserélni.
Ennek a szűrőnek van 5l hely a baciknak, ami 100p-és akvát elbír, akkor csináltass 60hossz x 45mély x 36 magast az 97 liter!;)
 
Ennek a szűrőnek van 5l hely a baciknak, ami 100p-és akvát elbír, akkor csináltass 60hossz x 45mély x 36 magast az 97 liter!;)
Csak kettő, max 2,5 mert némi szivacs is kell.:
  • Szűrőtöltet: 2l Eheim Substrat + 3db kék szivacs + 1db perlonvatta
A GA szűrő mátrixban is 70 literig ajánlott.
 
Csak kettő, max 2,5 mert némi szivacs is kell.:
  • Szűrőtöltet: 2l Eheim Substrat + 3db kék szivacs + 1db perlonvatta
A GA szűrő mátrixban is 70 literig ajánlott.
Az ok, hogy 70-ig ajánlott, valószínű a forgatás miatt, de a 3 szivacs helyére is mehet a biológiai töltet utána csak a perlon kell 1-2 cm vastagon.
Akkor gondolom mehet úgy, hogy 1 kék szivacs alulra, fölé szűrűzsákban biológiai, utána a fokozatban megint biológiai, utána pedig a perlon.. Tévedek esetleg? És akkor így már elég a biológiai szűrő a 60x45x36-os akvának..
 
Akkor gondolom mehet úgy, hogy 1 kék szivacs alulra, fölé szűrűzsákban biológiai, utána a fokozatban megint biológiai, utána pedig a perlon.. Tévedek esetleg? És akkor így már elég a biológiai szűrő a 60x45x36-os akvának..
Ki hogy tölti kicsit olyan, ki hogy issza a kávét. Én így szeretem: :)
 
Akkor gondolom mehet úgy, hogy 1 kék szivacs alulra, fölé szűrűzsákban biológiai, utána a fokozatban megint biológiai, utána pedig a perlon.. Tévedek esetleg? És akkor így már elég a biológiai szűrő a 60x45x36-os akvának..
javaslatom: töltsd fel full mátrixszal. Hagyd a szivacsot. De te döntesz, nézd át az idevágó topicokat.
De a legtöbben nem használunk mást csak biológiai töltetet, perlont és purigent.
A nagyobb szűrőkben van előszűrő szivacsnak hely azt meg szoktuk tartani.
 
Köszönök minden tanácsot. Nagyon sokat olvasom a fórumokat még mindig.. A hétvégén sikerült beszerezni a szűrőanyagokat. Végül 4 l mátrix lesz benne, alul egy előszűrő szivacs, felül egy perlonvatta , meg Seachem Purigen. Az akvárium üvegére még várnunk kell, de olvasva a fórumot az egyik bejegyzésnél eszembe jutottt valami. A biológiai szűrést fel lehet építeni addig ameddig nincs meg az akvárium? (Ha már a szűrő megvan) A baktériumoknak gondolom kellene valami táplálék, hogy elkezdjenek szaporodni a szűrőben.. így talán könyebb lenne a tényleges indítás, mert addigra működő baktériumkultúra van.
 
Utoljára módosított:
Igen! És nem keveset, hanem annyit amennyit etetnél, hogy a szűrőbacik nevetve megbírkózannak egy sereg hal kakájával. Egy vödör is megteszi akvárium helyett.
A halak szerintem még azért jóval később jönnek csak. :) Addig még az Amazonia talaj miatti csúcsokkal is meg kell majd bírkózniuk. De azt hiszem ez lesz, talán könnyebb lesz így indulni. Köszönöm a megerősítést.
 
Back
Oldal tetejére