• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spray alapú CO2 szettek

Sziasztok!

18,5 literes nano akvariumhoz hasznaltok ISTA CO2 System-et.

A problemam az hogy, a harangbol egy ideig nagyon gyorsan oldodik fel a co2 aztan van egy szint ahol megall es akar napokig is megall benne amig ujra nem toltom. Ez mitol lehet, es hogy orvosolhato a problema?

koszi elore is!!!

df31148b9971414e7cdb27f5e91c53aa.jpgc29bd9c76a391ffd335f05026a0f4a10.jpg
 
Tropica harangosát használtam anno.
A problémát a harang tetején található légtelenítő használata oldja meg.
Dugó le, harang megtelik vízzel, dugó vissza, gáz feltölt.
Egy ideig ismét normális a beoldás.
 
Szia, koszi a valaszt!

Probaltam, de amikor a harang 3/4-e megtellik vizzel es az 1/4-be meg bent a gaz es ha ezt mindig eljatszom egy csomo gaz foloslegessen elveszika. folyamatos legtelenitessel? vagy en latom rosszul?
 
A beoldás két dolog miatt lassul le. A harangban ahogy emelkedik a vízszint, egyre kevésbé áramlik és keveredik el a többi alatta lévő vízzel, az a rész bedúsul co2-vel. Másrészt a vízben lévő oxigén és pára is felpárolog (ha van ilyen szó) a harangba. Ezt nem tudod megkülönböztetni, csak levegőnek érzékeled.
Próbálj rendszeresen utántölteni, így javul a beoldódás, és előbb utóbb teljes légtelenítés kell ahogy írták. Ez egy ilyen játék...
 
]Sziasztok! kis baleset tortent, es segitseg tanacs kellene! Spray alapu co2 szettem van es a karbantartas soran a harangrol beleejtettem a lefolyoba a legtelenito szelepet vagy zarat vagy dugot vagy hogy hivjak! Kerdes valakinek van-e ilyen harangja amit bem hasznal illetve mivel tudnam lezarni a harangot? Tudom ha nincs mas megoldas vasarolnom kell egy uj szettet! koszi elore is
 
]Sziasztok! kis baleset tortent, es segitseg tanacs kellene! Spray alapu co2 szettem van es a karbantartas soran a harangrol beleejtettem a lefolyoba a legtelenito szelepet vagy zarat vagy dugot vagy hogy hivjak! Kerdes valakinek van-e ilyen harangja amit bem hasznal illetve mivel tudnam lezarni a harangot? Tudom ha nincs mas megoldas vasarolnom kell egy uj szettet! koszi elore is
Ez egy tropicas szett? Nekem van valahol egy ilyen harangok, de legkorábban jövő hét második felében tudom megkeresni.
 
]Sziasztok! kis baleset tortent, es segitseg tanacs kellene! Spray alapu co2 szettem van es a karbantartas soran a harangrol beleejtettem a lefolyoba a legtelenito szelepet vagy zarat vagy dugot vagy hogy hivjak! Kerdes valakinek van-e ilyen harangja amit bem hasznal illetve mivel tudnam lezarni a harangot? Tudom ha nincs mas megoldas vasarolnom kell egy uj szettet! koszi elore is
Én is használtam ilyesmit egy ideig de megkeményedett a kupakja elég hamar és mindig lejött róla.Levegő csővel helyettesítettem egy rádugható kis műanyag csappal. A megoldás működött de maga a co harang szettet nem értékeltem hatékony megoldásnak.
A beoldódott levegőt úgy szüntettem meg hogy a víz mozgását (áramlat) a harang alá koncentráltam.Úgy vettem észre jobban mozgott a víz,a co is jobban oldódott,és a benne maradt levegő mennyiség is jelentősen csökkent.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! :)
Tegnap állítottam üzembe egy Ista 60g harangos co2-t egy (fejlesztés alatt álló) 50l-es low tech akváriumba.
Tudom, hogy kevés ide, de gondoltam a semminél több.
Szépen el is kezdte kioldani a gázt, pár óra múlva megnéztem a pHt, és semmit nem változott. Ez hogy lehet? :D
Köszi!
 
Szépen el is kezdte kioldani a gázt, pár óra múlva megnéztem a pHt, és semmit nem változott. Ez hogy lehet? :D
Mert kimutathatatlan a beoldott co2 mennyisége. :) Lágy víznél még csak-csak látszana valamicske elmozdulás, de ha csapvízbe megy, akkor kb semmit nem ér.
Egy citromsavas, vagy élesztős rendszerrel kellene próbálkoznod, ha nagyobb hatásfokra vágysz. Az élesztős összedobható pár száz forintból, a difire is van diy megoldás itt a fórumon (nagyon diy diffúzor vattával).
 
Sziasztok! :)
Tegnap állítottam üzembe egy Ista 60g harangos co2-t egy (fejlesztés alatt álló) 50l-es low tech akváriumba.
Tudom, hogy kevés ide, de gondoltam a semminél több.
Szépen el is kezdte kioldani a gázt, pár óra múlva megnéztem a pHt, és semmit nem változott. Ez hogy lehet? :D
Köszi!

Harangos "rendszert" használtam 27 literben.
A harang közelében lévő MC növekedésén látható jelei voltak (talán még bubizott is), de ennyi.
Majd ide került a nyagynyomású rendszer és a harangos átment a 45 literesbe. Na itt semmi jelentőségét nem tapasztaltam.
Ha mindenképp szeretnéd a lowtech akváriumod ilyen irányban fejleszteni a @Molroth Laci által említett megoldást próbáld összehozni.
 
Köszi! :) szerintem a nyáron beruházok egy nagynyomásúra!
Azt jól gondolom, hogy ugyanúgy haszosul az a minimális co2 a harangból csapvízbe is, csak a pHn nem látszik meg a nagy pufferkapacitás miatt?
 
pufferkapacitás
Ez a kulcsszó. A csapvízben lévő magas KH gyakorlatilag felszívja a co2-t, a növényeknek nem nagyon jut. Nem mondom, hogy teljesen haszontalan, de közel van hozzá.
Az easy/liqui carbo többet ér.
Esetleg még megérheti a lágy vizezés.
 
Köszi :)
Megpróbálom lágyítani a vizet, hátha kocsit jobb lesz :D nyáron a nagy akvárium kap egy nagynyomásút, a harangosat meg átteszem egy 18l körüli nanoba, oda talán elég lesz :p
 
Back
Oldal tetejére