• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spray alapú CO2 szettek

eBalazs

Kertész szaki
Csak a Tropica saját típusának bejelentésekor találkoztam ezzel az egyszerű és olcsó CO2 rendszerrel. Viszont nem találkoztam véleményékkel, amik a működésre (=hatékonyság) vagy minőségre (=időtállóság) irányultak volna.

Az olcsó palackos rendszerekről több az információ, de azok nagyon vegyesek. Illetve ha már annyit szánnék rá, akkor lehet inkább apránként raknék össze egy nagy rendszert.


Használtatok már hasonlót?
 
A párom nagybátyja ezt egy sera tablettás reaktorral és szódásszifonnal csinálja.
Adott a sera tablettás cucc:
sera_0020_CO2_0020_start.JPG

És egy szódás szifon, aminek a kifolyójába beleszuszakolt jó passzosan egy műanyag csövet, aminek a vége úgy van meggörbítve, hogy azt a reaktorba be tudja vezetni és csak oda jusson a co2-ből. A szifonban van kb fél liter víz tömítésnek. :) Úgy csinálja, hogy reggel a műanyag csövet bedugja a reaktorba, a szifont fejre fordítja (ekkor a víz letömít, mert víz nélkül a fejnél szivárgott a co2 a menet mellett és hamar kifogyott a patron) és telenyomja a reaktort. Kb 200literes aksinál ez a napi adagja. Egy doboz patront kb egy évig használ... :D
 
Molroth said:
A párom nagybátyja ezt egy sera tablettás reaktorral és szódásszifonnal csinálja.

És egy szódás szifon, aminek a kifolyójába beleszuszakolt jó passzosan egy műanyag csövet, aminek a vége úgy van meggörbítve, hogy azt a reaktorba be tudja vezetni és csak oda jusson a co2-ből. A szifonban van kb fél liter víz tömítésnek. :) Úgy csinálja, hogy reggel a műanyag csövet bedugja a reaktorba, a szifont fejre fordítja (ekkor a víz letömít, mert víz nélkül a fejnél szivárgott a co2 a menet mellett és hamar kifogyott a patron) és telenyomja a reaktort. Kb 200literes aksinál ez a napi adagja. Egy doboz patront kb egy évig használ... :D
Elmés gondolat! :cool:
 
Itt a legkényesebb kérdés az adagolás szabályozása és az időzítés (mágnesszelep hiánya).
Szóval csak óvatosan, mert az ingadozó CO2 szint nagy galibákat tud okozni.
Én inkább híve vagyok egy nagynyomású összeszedésének, apránként vagy használtan.
 
hszilvia said:
Itt a legkényesebb kérdés az adagolás szabályozása és az időzítés (mágnesszelep hiánya).
Szóval csak óvatosan, mert az ingadozó CO2 szint nagy galibákat tud okozni.
Én inkább híve vagyok egy nagynyomású összeszedésének, apránként vagy használtan.
Ha jól sejtem, akkor egyszerre csak annyit nyomsz a tartályba, amennyi a világítás időtartama alatt el is fogy. Ezt nyilván ki kell kísérletezni, és ha még apránként is haladsz, akkor is meg kell legyen egy hét alatt a pontos mennyiség.
 
az oké, megoldott ha otthon vagy. nyaralás? hosszú hétvége? ilyen esetekben egy nagynyomású végzi a dolgát, még ha nem is vagy otthon.
De ha pl sikerül is hamar és jól be is lőni a mennyiséget, minden ok, aztán pár hét múlva elutazol, nincsen aki csinálja. a növények rosszabbul fogják viselni a hiányát így, mintha nem is kaptak volna sose.
míg a micro/macrot egy hétre előre beöntheted, carbot elhagyhatod rendesen szabályozott co2 mellett ha éppen nyaralsz.
szerintem nagyon macerás hosszabb távon.
 
hszilvia said:
az oké, megoldott ha otthon vagy. nyaralás? hosszú hétvége? ilyen esetekben egy nagynyomású végzi a dolgát, még ha nem is vagy otthon.
De ha pl sikerül is hamar és jól be is lőni a mennyiséget, minden ok, aztán pár hét múlva elutazol, nincsen aki csinálja. a növények rosszabbul fogják viselni a hiányát így, mintha nem is kaptak volna sose.
míg a micro/macrot egy hétre előre beöntheted, carbot elhagyhatod rendesen szabályozott co2 mellett ha éppen nyaralsz.
szerintem nagyon macerás hosszabb távon.
Köszi, arra nem is gondoltam, hogy mi lenne akkor, ha megszűnne valamilyen okból a CO2 adagolás. Bár, nálunk (=két szintes családi ház) mindig van otthon valaki, még a legrosszabb esetben is ki tudnám adni feladatként. :)

A nagy nyomású rendszer nekem is szimpatikus, végre tudtam róla annyit olvasni, hogy felfogjam, melyik alkatrész mire jó. De sajnos nem nagyon fér bele a költségvetésbe. Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy se rövid, se hosszútávon. És akkor még arról nem is szólván, hogy egyszerűen (fizikailag) nem tudnám hová tenni.
 
Ha minden igaz holnap megjön a Tropica szállítmány a CO2 motyóval. Rápattintjuk majd az egyik Eheim nanora. Így aki felénk jár meg tudja nézni hogyan műxik.

Nem alternatíva a nagynyomású rendszerekhez, de talán egy zseléssel partiban van. Mindkét dolognak megvannak az előnyei, hátrányai.
 
viktorlantos said:
Ha minden igaz holnap megjön a Tropica szállítmány a CO2 motyóval. Rápattintjuk majd az egyik Eheim nanora. Így aki felénk jár meg tudja nézni hogyan műxik.

Nem alternatíva a nagynyomású rendszerekhez, de talán egy zseléssel partiban van. Mindkét dolognak megvannak az előnyei, hátrányai.
A hétvégén nem megyek ki a GA-ba, nem megyek ki, nem, nem.. :twisted:
 
eBalazs said:
viktorlantos said:
Ha minden igaz holnap megjön a Tropica szállítmány a CO2 motyóval. Rápattintjuk majd az egyik Eheim nanora. Így aki felénk jár meg tudja nézni hogyan műxik.

Nem alternatíva a nagynyomású rendszerekhez, de talán egy zseléssel partiban van. Mindkét dolognak megvannak az előnyei, hátrányai.
A hétvégén nem megyek ki a GA-ba, nem megyek ki, nem, nem.. :twisted:

Én sem, én sem, én sem :) Aztán kitudja.
 
hszilvia said:
Itt a legkényesebb kérdés az adagolás szabályozása és az időzítés (mágnesszelep hiánya).
Szóval csak óvatosan, mert az ingadozó CO2 szint nagy galibákat tud okozni.
Én inkább híve vagyok egy nagynyomású összeszedésének, apránként vagy használtan.

Ezzel - illetve a Tropica cuccal is - kapcsolatban, csak a fent említett nagybácsi tapasztalatait tudom mondani, ami az ő tapasztalatain alapul, nincs mögötte mérés, ha jól tudom, nem használ tesztet, dc-t, algairtót viszont igen, szóval fenntartással kezelendő. :)

Azt mondja, hogy ha esetleg van 2-3 napnyi kimaradás van, akkor kb 4 óra alatt kiszippantják a növények a co2-t a tartályból, és ilyenkor újra feltölti.
Ő reggel korán kel, tele tudja nyomni a "rendszert" még a fotoszintézis elindulása előtt. Ami előnye van pl a zselés élesztőssel szemben, hogy pontosabban adagolható és kevesebb macerával jár, de gondolom valamicskét drágább cserébe.

Az meg ugye tiszta sor, hogy nem a nagynyomású rendszerrel van egy súlycsoportban, de pl egy belső szűrős kis akváriumhoz teljesen jó kezdésnek. A megvalósítás meg szerintem teljesen rendben van.
 
NA pont ezt kérdeztem, hogy van-e ilyen topic már. Néztem volna körül előbb...
Vik ígérte hogy tesz fel képet. A leírása alapján egy 60literes akváriumhoz 30napig elég, háát...
a nagynyomású mindenképpen jobb és gazdaságosabb is hosszú távon.
Sajnos lusta vagyok élesztőssel bajlódni, ezért keltette fel az érdeklődésemet ez. pár nyomás reggel és kész is.
A baj akkor jön ha nem vagyok otthon sokáig...Elvileg az élesztős akár egész nap is mehet ha jól tudom. na majd meglátjuk, lehet kevergetés lesz a vége:D
 
BBálint said:
NA pont ezt kérdeztem, hogy van-e ilyen topic már. Néztem volna körül előbb...
Vik ígérte hogy tesz fel képet. A leírása alapján egy 60literes akváriumhoz 30napig elég, háát...
a nagynyomású mindenképpen jobb és gazdaságosabb is hosszú távon.
Sajnos lusta vagyok élesztőssel bajlódni, ezért keltette fel az érdeklődésemet ez. pár nyomás reggel és kész is.
A baj akkor jön ha nem vagyok otthon sokáig...Elvileg az élesztős akár egész nap is mehet ha jól tudom. na majd meglátjuk, lehet kevergetés lesz a vége:D
Várjuk a képet!
 
2 órás tapasztalat.

A műanyagba betöltöttünk 100ml-t. A 30-as EHEIM volt a tesztalany.
2 óra után most tart 70ml-nél. Tehát 30ml-t oldott be ennyi idő alatt.

Szerintem 60 literhez nem igazán jó ez a rendszer, de egy nanonál jó kiegészítés lehet a Carbo mellé esetleg.
Nézni fogjuk az akváriumot a következő 1 hétben. Este teszek fel fotót is látni fogod, hogy látványra nem rossz.... feltéve ha tisztán van tartva a harang.

Olyan helyekre tudom elképzelni, ahol szóba sem jöhet eg 70 ezres szett esetleg a nano költségvetéséhet aránytalan lenne a túlzott invesztálás.
A semminél több, aztán meglátjuk a 30-as nano-n hogy vizsgázik. Oda mondjuk napi carbo is megy és GA tápok.
 
viktorlantos said:
2 órás tapasztalat.

A műanyagba betöltöttünk 100ml-t. A 30-as EHEIM volt a tesztalany.
2 óra után most tart 70ml-nél. Tehát 30ml-t oldott be ennyi idő alatt.

Szerintem 60 literhez nem igazán jó ez a rendszer, de egy nanonál jó kiegészítés lehet a Carbo mellé esetleg.
Nézni fogjuk az akváriumot a következő 1 hétben. Este teszek fel fotót is látni fogod, hogy látványra nem rossz.... feltéve ha tisztán van tartva a harang.

Olyan helyekre tudom elképzelni, ahol szóba sem jöhet eg 70 ezres szett esetleg a nano költségvetéséhet aránytalan lenne a túlzott invesztálás.
A semminél több, aztán meglátjuk a 30-as nano-n hogy vizsgázik. Oda mondjuk napi carbo is megy és GA tápok.
Valamelyik másik gyártó oldalán olvastam, hogy ha azt akarod, hogy lassabban oldódjon be a CO2 a vízbe, akkor a szűrőcsövektől és/vagy az áramlattól messzebb kell tenni. Ezt majd ki lehetne próbálni. Mondjuk nanóban nem lesz túl sok lehetőség, de felette van rá némi esély
 
Mikor én használtam az 54L-seben akkor reggel 5-kor telenyomtam a harangot, délután fél 4-kor még nem ürült ki teljesen és akkor még nyomtam rá egy kicsit, hogy kitartson lámpa oltásig. 1 hónapig tuti elég volt így is (Tetra).
Aztán meguntam. :ugeek:
 
kisszsu said:
Mikor én használtam az 54L-seben akkor reggel 5-kor telenyomtam a harangot, délután fél 4-kor még nem ürült ki teljesen és akkor még nyomtam rá egy kicsit, hogy kitartson lámpa oltásig. 1 hónapig tuti elég volt így is (Tetra).
Aztán meguntam. :ugeek:
Mennyi világítottál? 10-12 órát? :shock:
 
8-9 órát, de mivel dolgozni korán megyek :( be kellett nyomni az adagot.
Azért jobb a palackos időzítős módszer nekem.
10-12 óra nagyon sok lett volna, 54l-hez 48 W-tal :wtf:
 
kisszsu said:
8-9 órát, de mivel dolgozni korán megyek :( be kellett nyomni az adagot.
Azért jobb a palackos időzítős módszer nekem.
10-12 óra nagyon sok lett volna, 54l-hez 48 W-tal :wtf:
Értem. Én kb. onnan világítok, ahogy hazaérek. Éjfél előtt kapcsolódik le. Ez jelenleg 5 óra.
 
Back
Oldal tetejére