• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sportok ollón innen, csipeszen túl

Nagyon örülök neked is, fiaim is fociznak/tak, nagyon nehéz a te korodban versenyszerűen sportolni (bulizás, lányok miatt), de biztos van sok sikerélményed, gratulálok hozzá. Néha eljárok pályára is edzeni, ott találkozom fiatal versenyzőkkel akiknek akkor van edzésük, eszméletlen milyen tempóval űzik, és közben még gátat is ugranak, olyan sebességkülönbségünk van, mintha szembe futnánk egymással. A kerületi "futó nagykövetünk" pedig tavaly veterán (6x) kategóriában 1500m-en magyar bajnok lett. Úgyhogy nekem könnyű: van előttem erős motiváció és nincs már, a fent zárójelben említett zavaró tényező. :)
Nekünk már rövidek ezek a távok mert a gyorsaságunk már megkopott.Viszont az ultra még előttünk van.:)
 
Nekünk már rövidek ezek a távok mert a gyorsaságunk már megkopott.Viszont az ultra még előttünk van.:)
Én nem koptam semmit:), mert soha életemben nem futottam 1 métert sem ezelőtt. Az ultra meg hosszú. Én meg sem próbálom. Évente kétszer futok a YT-n 50-50 km-t és ezzel le is tudtam a hosszútávú ambícióimat. De egyébként valóban így van: a kor előrehaladtával az egyre hosszabb távok hozhatnak sikerélményt. A maratont nagyon összetettnek érzem: elég lendületes és elég hosszú. Lehet nehezíteni, ha melegben futod vagy hegyen.
 
Nagyon örülök neked is, fiaim is fociznak/tak, nagyon nehéz a te korodban versenyszerűen sportolni (bulizás, lányok miatt), de biztos van sok sikerélményed, gratulálok hozzá. Néha eljárok pályára is edzeni, ott találkozom fiatal versenyzőkkel akiknek akkor van edzésük, eszméletlen milyen tempóval űzik, és közben még gátat is ugranak, olyan sebességkülönbségünk van, mintha szembe futnánk egymással. A kerületi "futó nagykövetünk" pedig tavaly veterán (6x) kategóriában 1500m-en magyar bajnok lett. Úgyhogy nekem könnyű: van előttem erős motiváció és nincs már, a fent zárójelben említett zavaró tényező. :)
Hát azért zavaró tényezőnek nem nevezném, az a pihenés része szokott lenni :D én pedig pont a hosszú távokat nem bírom mert bennem van, hogy minnél gyorsabban akarok x távot lefutni, és ezért egy erős 3-4km után ki is fekszek.A gátugrás nekem nem megy, ellenben a távol ugrás igen.Azt imádom csinálni.Számomra egy élmény 6-6.5métert "repülni".
 
Hát azért zavaró tényezőnek nem nevezném, az a pihenés része szokott lenni :D én pedig pont a hosszú távokat nem bírom mert bennem van, hogy minnél gyorsabban akarok x távot lefutni, és ezért egy erős 3-4km után ki is fekszek.A gátugrás nekem nem megy, ellenben a távol ugrás igen.Azt imádom csinálni.Számomra egy élmény 6-6.5métert "repülni".
Azért mert hosszabb egy táv, én is szeretném minél gyorsabban lefutni és én is kifekszem a végén.:) Indulok egy évben néhány 12-13 km-es versenyen is de baromi rosszul esnek ezek. Edzésen is az első óra a legnehezebb, utána kezd jó lenni. Utána teljesen kikapcsolva egy meditatív állapotban futsz és ilyenkor nagyon jól lehet akváriumot tervezni. Gondolkodni a következő ötleten. Életkori sajátosság, hogy a fiatalok a rövidebb távokat szeretik és sikeresek benne, az idősebbek pedig a hosszabbakat. Ezek alapján én még csak középkorú vagyok.:)
 
Azért mert hosszabb egy táv, én is szeretném minél gyorsabban lefutni és én is kifekszem a végén.:) Indulok egy évben néhány 12-13 km-es versenyen is de baromi rosszul esnek ezek. Edzésen is az első óra a legnehezebb, utána kezd jó lenni. Utána teljesen kikapcsolva egy meditatív állapotban futsz és ilyenkor nagyon jól lehet akváriumot tervezni. Gondolkodni a következő ötleten. Életkori sajátosság, hogy a fiatalok a rövidebb távokat szeretik és sikeresek benne, az idősebbek pedig a hosszabbakat. Ezek alapján én még csak középkorú vagyok.:)
Ilyen kor/távolság összefüggést még nem hallottam ezelőtt, de biztos így van, miután én egyáltalán nem futok, fogalmam sem lehet. :) Csak érdekesnek találtam...Annyi ismerősöm csábított már, lehet, hogy egyszer teszek egy próbát. Mondjuk innen tőlünk be a belvárosba, az kb. 5 km lehet, aztán leszervezek egy mentőt, ami hazahoz. :D
 
Ilyen kor/távolság összefüggést még nem hallottam ezelőtt, de biztos így van, miután én egyáltalán nem futok, fogalmam sem lehet. :) Csak érdekesnek találtam...Annyi ismerősöm csábított már, lehet, hogy egyszer teszek egy próbát. Mondjuk innen tőlünk be a belvárosba, az kb. 5 km lehet, aztán leszervezek egy mentőt, ami hazahoz. :D
Ha 0km a távod akkor az elméletem alapján még újszülött vagy!:) Nem szoktam csábítani senkit, de ha elkezdené valaki szívesen segítek. Érdemes tudatosan kezdeni, olvasni sokat róla, mert az akvakertészethez hasonlóan tud rosszul is elsülni főleg az elején, emiatt pedig feladja könnyen az ember. Ha megérzed egyszer az örömöt amit ad, nehéz abbahagyni utána.:)
 
Jövő vasárnap Yours Truly!!!
Ez egy európai kezdeményezés, futni, gyalogolni, nordikozni lehet amennyit akarsz, feltölteni egy honlapra a kilométereket és ez alapján kialakul egy rangsor a városok között. Mi a feleségemmel Érd (tavaly az országban 5. lettek) pozícióját erősítjük, de lehet teljesíteni a legtöbb városban is, vagy egyedül bárhol és feltölteni valamelyik településhez.
Jó hangulatú, pár órás programok ezek, érdemes kipróbálni. Mindenki kikeresheti a legközelebbi útvonalat.
http://www.futanet.hu/cikk/bhirek16-ismet-itt-a-yours-truly-fuss-a-tel-leghidegebb-napjain
Hajrá Érd!:)
A Yours Truly első félidejében Érd teljesítette a legtöbb kilométert, febr.28-án még vissza lehet vágni!
http://www.futas.net/yourstruly/hungary-yourstruly-futohelyek-2016.php
De azért: Hajrá Érd!
 
A jövő héten (cs,p,sz,v) lesz a BSZM! Balaton Szupermaraton! Ez egy Balatont megkerülő futóverseny négy hasonló hosszú szakasszal. Lehet egyéniben is indulni, de váltóban is csapattal. Lesz sok kerékpáros kísérő is, ők nem versenyeznek, hanem próbálnak frissítést adni az ismerős futónak és kezelni a nyafogásukat. Nem bíztatok senkit az indulásra, inkább csak arra buzdítanálak titeket, ha lent lesztek a Balcsin, álljatok ki a kerékpárút mellé és kicsit bátorítsátok a futókat, nekik nagy erőt ad ez és érdekes módon a szurkolónak is nagyon jó. Rengeteg gyerkőc szokott kiállni közel az úthoz pacsit gyűjtögetve én mindenkinek adok, nagyon boldogok tőle. A verseny, végig a kijelölt kerékpárúton halad, nem nagyon lesznek lezárások, csak míg egy-egy csoport áthalad a zebrán. Ha valakit mégis feltartunk, attól előre is elnézést kérünk. A linkből kiderül, melyik nap merre halad a mezőny: http://www.futanet.hu/cikk/9-spuri-balaton-szupermaraton-2016
 
A jövő héten (cs,p,sz,v) lesz a BSZM! Balaton Szupermaraton! Ez egy Balatont megkerülő futóverseny négy hasonló hosszú szakasszal. Lehet egyéniben is indulni, de váltóban is csapattal. Lesz sok kerékpáros kísérő is, ők nem versenyeznek, hanem próbálnak frissítést adni az ismerős futónak és kezelni a nyafogásukat. Nem bíztatok senkit az indulásra, inkább csak arra buzdítanálak titeket, ha lent lesztek a Balcsin, álljatok ki a kerékpárút mellé és kicsit bátorítsátok a futókat, nekik nagy erőt ad ez és érdekes módon a szurkolónak is nagyon jó. Rengeteg gyerkőc szokott kiállni közel az úthoz pacsit gyűjtögetve én mindenkinek adok, nagyon boldogok tőle. A verseny, végig a kijelölt kerékpárúton halad, nem nagyon lesznek lezárások, csak míg egy-egy csoport áthalad a zebrán. Ha valakit mégis feltartunk, attól előre is elnézést kérünk. A linkből kiderül, melyik nap merre halad a mezőny: http://www.futanet.hu/cikk/9-spuri-balaton-szupermaraton-2016
Szép is volt, idő sem lehetett volna jobb a futáshoz :joyful:. Idén sokakkal együtt én is feltartottam nektek futóknak a forgalmat gyönyörű kis láthatóságiban :), jövőre remélem már be tudok vállalni egy váltót:rolleyes:. Mindenesetre hatalmas respect a teljesítőknek, kívülről is nagy élmény volt, el sem tudom képzelni belülről milyen!
 
Köszönjük a segítséget, nagyon jó ütemérzékkel csináltátok, sehol sem kellett megállnunk, de még lassítanunk sem.(y) Mielőtt félreértés esne: feleségem futja egyéniben végig a távot, idén negyedszerre, én mindig csak a harmadik napot futom Badacsonytól Füredig, eddig mindig vele, de most kicsit előrefutottam. Tényleg optimális volt az idő, ennek is tudható be, hogy mindketten javítottunk a saját legjobb eredményünkön ( elég jó helyezéssel, bár nem ez volt a cél). Futóként megélni egy ilyen versenyt hatalmas élmény, jó lenne ha sokan megtapasztalhatnák. A váltózás pedig plusz élmény lehet, együtt tölteni barátokkal, kollégákkal négy napot. És a legfontosabb a Balaton...az pedig tavasszal gyönyörű. Érdekes, hogy ezt a happy-hangulatot "kívülről" is érezni. Van egy ismerősöm, aki önkéntesként frissítőponton segített a vízosztásban egyszer, és annyira átragadt rá is a futók hangulata, hogy el kezdett futni. Megyünk jövőre is, a többi verseny év közben mindig változik, de ez fix lesz.:)
 
Örülök, hogy részese lehettem! Ez az esemény is csak tovább erősítette bennem az alap hipotézist, a "futótársadalom" tagjai is ugyan olyan emberek, mint a többi (nem őrültek:eek:, mint azt sokan az eredmények alapján gondolják), sőt. Csak meg merik valósítani céljaikat, és ami a legfontosabb, nem az elismerésért, hanem önmagukért. Én nem túl régen kezdtem el újra futni, de egy jó tempójú 10km után is nyugodtan hajtom álomra fejem, hiszen tudom, hogy ma is tettem egy lépést a céljaim eléréséhez, és nekem ennyi elég. Soha nem késő és soha nincs korán ezt elkezdeni :). A Balaton meg "csak" extra ezen az eseményen, nekem mint aki itt született különösképp, de ha a tanúhegyek közé is bekanyarodna egy-egy szakasz, valószínűleg senki sem reklamálna ;). De ez már egy másik történet, egy másik verseny. Ha addig nem is, jövőre találkozunk. (gondolom a tapolcai trappolókat nem kell bemutatnom :))
 
gondolom a tapolcai trappolókat nem kell bemutatnom
Nem ismerem a csapatot személyesen, de szoktam a nevet hallani a hangosbemondóból vagy a BSZM-en vagy pedig a "Keszthelyi Kilométereken". Vagy az Ultrabalatonon?:)
 
Vasárnap megvolt az idei második maratonom Keszthelyen. Nagyon nehézre sikeredett, nem tudom miért. Elég hullámos a pálya nem nagyon vannak rajta vízszintes szakaszok, szél is volt és a tavalyi időmön tíz percet javítottam, de nem nyafogok többet. Ami a legfontosabb, legjellemzőbb erre a versenyre és már tavaly is ezt éreztem, az a szurkolók nagy száma és lelkesedése, ebben a rossz időben is végig kint álltak a házaik előtt és bíztattak, csak pozitív megjegyzéseket tettek egymás között is. Mivel négy egyforma kört kellett megtenni, már nagyon vártam, hogy ugyanazt az arcot mikor fogom meglátni és mindig tapsoltak nem csak az ismerőseiknek. Szeretném megköszönni most nekik és a frissítő állomások személyzetének a rengeteg segítséget. Ha jövőre megyek újra, miattuk teszem.
 
Vasárnap megvolt az idei második maratonom Keszthelyen. Nagyon nehézre sikeredett, nem tudom miért. Elég hullámos a pálya nem nagyon vannak rajta vízszintes szakaszok, szél is volt és a tavalyi időmön tíz percet javítottam, de nem nyafogok többet. Ami a legfontosabb, legjellemzőbb erre a versenyre és már tavaly is ezt éreztem, az a szurkolók nagy száma és lelkesedése, ebben a rossz időben is végig kint álltak a házaik előtt és bíztattak, csak pozitív megjegyzéseket tettek egymás között is. Mivel négy egyforma kört kellett megtenni, már nagyon vártam, hogy ugyanazt az arcot mikor fogom meglátni és mindig tapsoltak nem csak az ismerőseiknek. Szeretném megköszönni most nekik és a frissítő állomások személyzetének a rengeteg segítséget. Ha jövőre megyek újra, miattuk teszem.
Ez nagyon komoly teljesítmény, gratulálok! Én csak félmaratonig jutottam, ezért tudom mit jelenthet ennek a távnak a legyőzése (nekem még távoli nagyon).
Minden elismerésem!
 
Köszönöm az elismerést, általában vissza szoktam utasítani, mert nagyon szórakoztató egy ilyen verseny és nagyon jól érzem magam rajtuk, tehát nincs mit elismerni, de ez most más volt,kivételesen elfogadom. :) Félmaraton is nagyon élvezetes tud lenni, csak néha az ember szeretne sajátmagának egy kicsit bizonyítani, hogy tudja ezt gyorsabban is, és akkor már az is nagyon nehézzé és hosszúvá tud válni.
Egyébként a félmaratontól eljutni a maratonig rövidebb idő alatt lehet, mint nulláról a 21-ig. Biztosan sikerülni fog neked.
 
Ne vegyétek nagyon kérlek, aggitálásnak ebben a rovatban történő hozzászólásaimat, de néha olyan érdekes dolgok történnek velem versenyek közben, hogy muszáj időnként kicsit kibeszélni magamból: minden évben megrendeznek egy nagyon régen indult versenyt Tatán, egy 13km-es távval. Ez egy nyári esemény, nem szoktunk soha sem fázni.:D Nem neveznék ezen a távon, de a feleségem csapatban ( négy v. öt lány indul, teljesítik a távot és összeadódik az eredményük és azt rangsorolják) mindig ott van és akkor már én is elindulok. A lényeg: a verseny végén korosztályok szerint szólítják ki a helyezetteket a színpadra, kezdik a gyerekekkel és befejezik a legtapasztaltabbakkal. Az utolsó korosztály a 80 év felettiek kategóriája. Férfiak, nők jönnek ki és ugranak fel a dobogóra. Messze a legnagyobb tapsot ők kapják. Talán jól vannak ezért tudnak futni, talán futnak ezért vannak jól, tök mindegy. Ott vannak, indulnak, teljesítenek. A belinkelt cikkben szereplő hölgyet is mindig ott szoktam látni, elég ha a képet megnézitek, így néz ki élőben is. Elolvastam a cikket, még csak május van és már túl van az idei 14. versenyén.:eek:
http://www.futanet.hu/cikk/bhirek16-marika-s-nem-marika-neni-interju-a-81-eves-futonovel
Jó lenne most valami bölcsességgel összegezni a bejegyzést, nem teszem, hiszen mindegyikünknek mást mond ez a történet, de látni őket nagyon motiváló dolog volt, nem csak azért mert képesek rá, hanem azért, hogy meg is csinálják.(y)
 
Nos, a héten végre elkezdtem én is kicsit sportolni, mert már nagyon el vagyok tunyulva (október eleje óta két alkalommal sikerült tekernem 20-20 km-t, ami nem valami sportos életmód:mad::banghead:)
Szerdán volt ugye a kihívás napja, nos kaptam magam és munka után beugrottam a régi barátokhoz kicsit tekerni. (tavaly és idén is a helyi bicajos egyesület 0-24 órás Kiskunhalas-Pirtó váltóval ünnepli a kihívás napját, ez fordulónként kb 16-17 km, óránkénti indítással) Mentem is hirtelen felindulásból egymás után két kanyart, így hazaérve mindjárt meg is dupláztam az idei km-eket.
Pénteken önkormányzati/kormány-/járási hivatali sportnap volt Mélykúton, ami olyan 31-32 km tőlünk. Nosza felbuzdultam, beszálltam egy kollegám mellé és áttekertünk Mélykútra, ott részt vettem három kispályás focimeccsen, aztán kaja után hazatekertünk. Jól elfáradtam, de jól esett.
Tegnap másfajta sportot űztünk: édesapám ráért, így elkezdtük építeni a már bő egy éve tervezgetett kerítést: reggel 8 körül csaptunk bele, fél hétig nyomtuk, most a derekam jobban elfáradt, mint a 2x32 km bicajozásban, de ma este ha nem esik, szeretnék még egy 20-30 km-t bicajozni.
@matrai kérdezlek, mint lelkes futót: nem ismered esetleg Bajáról Sipos Jánost? Ő anno '86-'87-ben matek tanárom volt, most meg pár éve szintén nagyon lelkes futó, könyve is jelent már meg, előadásokat is tart.
 
Back
Oldal tetejére