• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Spikes of the Dragon

xman

Főkertész
Sziasztok Fórum társak,

Első akvakertész próbálkozásom után a Northern Valley nevezetű nanoval elértem a célomat, ami meggyőzött arról, hogy megpróbálkozhatnék valami nagyobb és kicsit bonyolultabb layouttal.

A tervek a következők.:
A célom egy olyan iwagumi akváriumot összehozni mint az alábi skicceken is láthatók. Ezek közül az első rajzocska a cél. Dragon köveket fogok használni amit múlt héten a Greenaquában járva ki is válogattam. 11Kg követ vettem amiből a főkövet és a másodlagos követ próbáltam kiválasztani. A maradék sok kicsi kőhöz amit a skicceken láttok, próbáltam olyan nagyobb köveket választani, egy kis segítséggel amiket viszonylag könnyen fogok tudni darabolni, hogy viszonylag csúcsos darabkákra essenek szét. Emellett választottam pár apróbb darabkát amik jól néztek ki és a letört kődarabkákból majd számítok olyan apró darabkákra amibő a részletekre fálhasználhatok pár darabot.

Növény szempontból a következő az elképzelésem. Az előtéri és közép növényzetre Monte Carlo-t szeretnék ami a háttér felé átmegy Eleocharis Parvulába. A nagyobb kövek tövébe pedig Staurogyne Repens lesz. A Dragonkövek zsebes kialakítása miatt pedig Riccardiát gondotam ültetni ami a korábban említett növénykhez képezt zöld színben adna egy kontrasztott sötétebb színezetéből kifolyólag. Ebben várom tanácsotokat mivel kezdésnek a fény az nem biztos, hogy elég lenne a Riccardiának. Egy Chihiros A601 lesz kezdetben a világítás és todomásom szerint a Riccardiának nem árt egy kicsit erősebb fény, mint az általam említett. Hosszabb távon, ha lesz rá keret, szeretnék egy ONF Flat One Standard 2-t fölé tenni. Mi a véleményetek meg fog maradni a Chihiros 601 alatt a riccardia, vagy esetleg cseréljem a Riccardiát — Ricciára?

Jövő héten ha minden igaz a Greenaquatól érkezik egy csomagom ide Koppenhágába a kövekkel és az aljzattal. Ha minde igaz, jövőhét hétvégén az első lépéseket az építésben meg is kezdhetem. Itt is várom tánácsotokat, hogy mivel emelhetném meg az aljzatot a kövek alatt, mivel sajnos gyeprácsot nem találtam itt Koppenhágában és a kerámia gyűrűt viszonylag drágának tartom erre a célra. Milyen egyébb módon tudnám ezeket helyettesíteni?

Techinka

Akvárium: Green Aqua 60x30x36cm Opti White 64L
Szűrés: OASE Biomaster 350 (Beszerzésre vár)
Szűrőanyag: Szivacsok és 4L Seachem Matrix + Indításkor Carbon
Világítás: Chihiros A601 (Később ha minden jól megy, ONF Flat One Standard 2)
Co2: Neo Medium diffúzor, 500 grammos palackról, solenoiddal
Csövezés: Üveg, ki (Lily Pipe) és befolyó
Hardscape: Dragon Kő
Talaj: ADA Amazonia
Táptalaj: Tropica Substrate
Növények: Monte Carlo, Eleocharis Parvula, Staurogyne Repens, Riccardia (?)

Köszönöm, hogy olvastátok.
Bármiféle gondolatot, visszajelzést és tanácsot örömmel fogadok.

Üdv,
Norbi




Image_from_i_OS_1.jpg Image_from_i_OS_2.jpg Image_from_i_OS_3.jpg Image_from_i_OS_4.jpg Image_from_i_OS_5.jpg Image_from_i_OS_6.jpg


Nagyobb méret:

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
 
Szia!

Tegyél az aljzat alá lávakövet, vagy a nagy kínai rendelős oldalról rendelj valamilyen olcsó kerámiagyűrűt. Vagy az én nagy kedvencem: a nagymuter fürdőszobájából a műanyag lábrács.
2aG5tbv
 
Nekem az előző is nagyon tetszett, erre is beállítva már a megfigyelés!;)

Köszi :)

Én is viszonylag légedett voltam vele. Most azért várom már az új kihívást. Egyetlene egy gondom, hogy nem találok sehol Amazonia powder-t 3l-es kiszerelésben. Micsoda problémák az életben nem? :D
 
Szia!

Tegyél az aljzat alá lávakövet, vagy a nagy kínai rendelős oldalról rendelj valamilyen olcsó kerámiagyűrűt. Vagy az én nagy kedvencem: a nagymuter fürdőszobájából a műanyag lábrács.
2aG5tbv

Lávakövet megpróbálok vadászni valahonnan. Jó ötlet, köszi (y)
 
Köszi :)

Én is viszonylag légedett voltam vele. Most azért várom már az új kihívást. Egyetlene egy gondom, hogy nem találok sehol Amazonia powder-t 3l-es kiszerelésben. Micsoda problémák az életben nem? :D

Biztos ezt is épp megszüntetik, mert már nagyon fogyott.:rage:
 
@star67 @Nytrone A lávakő zseniális ötlet volt. Olcsón találtam is 3kg-s kiszerelésben. Lávakőnél nem kell félni, hogy módosítaná a vízparamétereket igaz? Régen használtam mint szűrőközeg de akkoriban nem voltam nagy vízparaméter hajszoló :rolleyes:
 
Szia!

Én használom aljzatnak, dekornak, de volt már szűrőben is és nem okozott sosem problémát.

Bem vagyok egy nagy vízügyi guru, de szerintem semmilyen hatással nincs a vízre.
 
@star67 @NytroneLávakőnél nem kell félni, hogy módosítaná a vízparamétereket igaz? Régen használtam mint szűrőközeg de akkoriban nem voltam nagy vízparaméter hajszoló :rolleyes:
Szia,
Nekunk a lavako zuzalekban (kerteszetben vettuk zsakos kiszereles, mint Frodo) voltak olyan kavicsok, amik calciumot tartalmaztak, sosavfurdoben kivalogattuk ezeket. Ha ez fontos parameter, erdemes neked is valogatni.
 
Szia,
Nekunk a lavako zuzalekban (kerteszetben vettuk zsakos kiszereles, mint Frodo) voltak olyan kavicsok, amik calciumot tartalmaztak, sosavfurdoben kivalogattuk ezeket. Ha ez fontos parameter, erdemes neked is valogatni.

Most nézegettem pont, hogy gázgrillekhez árulnak lávakövet kb mindenhol. De gyanítom, érdemes lenne átnézni azokat. Nemtudom lenne e hozzá türelmem. Hígítottad a sósavat valahogy ehez @tsokee ?
 
Azok nincsenek osztályozva azért can benne mészkő. Nem árt ha kifejezetten akvarisztikai célra árulják.

Érdemes szétnézni olyan tüzépen ahol van lehetőséged neked túrni a köveket, álltalában ott van zsákolva.
 
Azok nincsenek osztályozva azért can benne mészkő. Nem árt ha kifejezetten akvarisztikai célra árulják.

Érdemes szétnézni olyan tüzépen ahol van lehetőséged neked túrni a köveket, álltalában ott van zsákolva.

Körbenézek milyen opciók vannak. Köszi az ötleteket. :)
 
Hígítottad a sósavat valahogy ehez @tsokee ?
Nem higitottuk, tomenyen ment (gumikesztyu kotelezo!). Ha jol remlik, 20kg-os kiszerelesre hasznaltunk el 2-3 litert, annyira nem volt idoigenyes. Persze utana alaposan atmostuk vizzel es meg at is foztuk. :)
 
Láva zúzalék keresőszavakra dobja a google a találatokat. De valóban, szinte bármelyik kőkereskedésben elérhető ~100 Ft/kg áron.
Sósavval én szoktam úgy is "spórolni", hogy spriccelős kannába öntök tömény oldatot és azzal átpermetezem a köveket. Persze ezzel óvatosan kell bánni, mert - azon kívül, hogy "égeti" a kannát is - a permetet még könnyebb belélegezni és könnyen nem-kívánatos helyekre is odaszállhat. De garantáltan töredéke kell csak, mintha áztatná a köveket az ember...
Tetszenek a rajzaid, kíváncsi vagyok, hogyan sikerül megvalósítani őket az üvegben (y)
 
Láva zúzalék keresőszavakra dobja a google a találatokat. De valóban, szinte bármelyik kőkereskedésben elérhető ~100 Ft/kg áron.
Sósavval én szoktam úgy is "spórolni", hogy spriccelős kannába öntök tömény oldatot és azzal átpermetezem a köveket. Persze ezzel óvatosan kell bánni, mert - azon kívül, hogy "égeti" a kannát is - a permetet még könnyebb belélegezni és könnyen nem-kívánatos helyekre is odaszállhat. De garantáltan töredéke kell csak, mintha áztatná a köveket az ember...
Tetszenek a rajzaid, kíváncsi vagyok, hogyan sikerül megvalósítani őket az üvegben (y)

@Jopet @tsokee
Köszi a tanácsot, most megpróbálok találni lávakövet valami akvarisztikai boltban mint szűrőanyag, ha nem jön össze, mindenképpen kipróbálom ezt a módszert. Már látom, hogy kedvelt leszek az otthoni sósavpacsálásért :p

@Jopet
Köszi, örülök, hogy tetszenek a skiccek. Remélem, hogy a remek rajztudásom nem sokkal erősebb mint a kézügyességem és valóban összetudok hozni valami hasonlót (n)

Igen a Ricciától én is félek kicsit. Az előző akiba tettem ricciát az elején, pár nap mólva kiszedtem és fél évig tartott mire teljsen kiirtottam. Szuper hír viszont, hogy a riccardia ilyen szépen elnövögetett neked a chihiros alatt. Meggyőzött, maradok az eredeti tervnél.
 
Back
Oldal tetejére