• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Spikes of the Dragon

Más a neve és lehetetlen kimondani a nevét úgy, hogy értsék is :D o_O
Amúgy kicsit nehezebb itt ilyen alap otthon ismert háztartási dolgokat. Mindenféle környezetvédelmi szabályzatok miatt.

Mond a vegyjelét nekik! ;)
 
Megoldottam a dolgot egyszerűbben. Találtam leértékelve egy német webshopban JBL kerámiagyűrűt. Rendeltem belőle 3 litert és azt hálóbarakva majd jól az aljzat aláteszem. (y)
Így nem kell leöntenem semmit sósavval otthon. Lehet, hogy a sósavazás amúgy sem a legjobb ötlet egy zárt lakásban.
 
Sziasztok,

Régen jelentkeztem már az akváriummal kapcsolatban. Az oka elsősorban az, hogy egy kis időbe telt mire sikerült minden növényt beszeeznem. Szerencsére egy Dán aquascaper akinek van egy boltja is szuper gyorsan segített és a tropicatól rajta keresztül sikerült beszerezni a növényeket.

A növények a következők.
  • Monte Carlo
  • Eleocharis Mini
  • Staurogyne Repens
  • Riccardia
Tegnap meg is történt az ültetés. Összesen 9 darab 1-2 Grow ment bele és 3 darab riccardia rács.

A kezdéshez a drystart method mellett döntöttem. Az oka ennek, hogy már régen ki akartam próbálni és szerencsére a választott növények is nagy eséllyel nevelhetők ilyen formában. A másik ok, pedig, hogy nem akartam gyengébb szűrőt venni mint terveztem es erre csak most oktoberben lesz keret.

A legtöbb DSM-rol azt olvasni, hogy nem adagolnak extra CO2-t viszont olvastam par olyan naplót is külföldi scaperek oldalain ahol ezzel a módszerrel látható pozitív fejlődést értek el.
Holnap fogom bekötni a CO2 adagolást.

Hamarosan jelentkezem addig is itt egy pár telefonos kép:

CE80ECA3-28EF-478C-88C2-2B4D126F50DB.jpeg 2193A57D-E244-49B7-BA57-13BCED7C613B.jpeg 9887D49D-41B3-4BDF-87E2-4367BA5C4C45.jpeg CE746E30-FBB8-4C44-B03F-C37D09E04FC5.jpeg 99CBD48D-4FF2-46EF-AEC5-48E74EECC55E.jpeg C6F9B8B4-1D28-4BDC-A0BA-308D0E8EEC6B.jpeg D130B9B1-4091-4B01-B78D-EF370C5A9D48.jpeg 1F9E3287-4CC4-4249-B289-0E2E46E56171.jpeg
 
Ez nagyon ütős lesz ám, ha bedurrannak a növények, ugye tudod?
Szerintem remek választás volt a DSM indítás.
Jó kis móka lehetett kiporciózni ezt a rengeteg növényt, aztán levezetésképp el is ültetni.:D

Követem továbbra is.
Milyen lesz ez a szűrő?:rolleyes:
 
Sziasztok Neharagudjatok nem tudom mennyire tartozik ide de láttam hogy Dragon kővel dolgozol. Én is most vettem 4kg ot egy Nano akvariumba azt szeretnem kerdezni hogy mivel es hogyan tisztítottad meg? Állitolag algasodast okoz az agyag ami van benne
 
Ez nagyon ütős lesz ám, ha bedurrannak a növények, ugye tudod?
Szerintem remek választás volt a DSM indítás.
Jó kis móka lehetett kiporciózni ezt a rengeteg növényt, aztán levezetésképp el is ültetni.:D

Követem továbbra is.
Milyen lesz ez a szűrő?:rolleyes:

Köszönöm, örülök, hogy tetszik.
A szűrő egy OASE Biomaster 350-es lesz. Seachem Matrixxal. Ez a szűrőanyag nagyon bevált a másiknál.
Az ültetéssel valóban jól elszórakoztattam magam. ;)
 
Sziasztok Neharagudjatok nem tudom mennyire tartozik ide de láttam hogy Dragon kővel dolgozol. Én is most vettem 4kg ot egy Nano akvariumba azt szeretnem kerdezni hogy mivel es hogyan tisztítottad meg? Állitolag algasodast okoz az agyag ami van benne

Szia,

Én személy szerint nem olvastam semmi algásodási problémárol. Ettől függetlenül egy alapos tisztítás ráfér a kövekre. Én első körben csak beáztattam a köveket lanygos vízbe utána egyenként lecsapattam viszonylag magas nyomással az agyagot. A kő lyukaiban is gondosan próbáltam gondosan kimosni.
Utána és egy forróvizes fürdőbe tettem amibe locsoltam egy kis ecetet és ADA Superge-t is. Ez csak úgy jött szóval nem tudom, hogy mennyire bevett gyakorlat ez. :D
Hagytam ebben a vízben a köveket állni egy pár órát utána bő vízzel átmostam megint őket és napon leszárítottam azokat.
Amúgy kétlem, hogy 100%-ban meg lehetne szabadulni az agyagtól. Némelyik kőben olyan barlangok vannak, hogy lehetetlen kimosni.
 
Szia,

Én személy szerint nem olvastam semmi algásodási problémárol. Ettől függetlenül egy alapos tisztítás ráfér a kövekre. Én első körben csak beáztattam a köveket lanygos vízbe utána egyenként lecsapattam viszonylag magas nyomással az agyagot. A kő lyukaiban is gondosan próbáltam gondosan kimosni.
Utána és egy forróvizes fürdőbe tettem amibe locsoltam egy kis ecetet és ADA Superge-t is. Ez csak úgy jött szóval nem tudom, hogy mennyire bevett gyakorlat ez. :D
Hagytam ebben a vízben a köveket állni egy pár órát utána bő vízzel átmostam megint őket és napon leszárítottam azokat.
Amúgy kétlem, hogy 100%-ban meg lehetne szabadulni az agyagtól. Némelyik kőben olyan barlangok vannak, hogy lehetetlen kimosni.

Szuper! Köszönöm szépen. Én is ilyen módon fogok cselekedni!
 
Sziasztok,

Nagy napra ébredtem ma. Végre megvettem az új szüröt is. Ahogy említettem egy OASE Biomaster 350-et vettem. Szuper jónak tünik, hamarosan beüzemelem a màsik akvàriumban vagy egy vödörben, hogy a DSM alatt valamennyi szüröbaci kialakuljon.
DD5E0B47-68E6-4361-9B96-7A0381AC615E.jpeg 968A22A7-5151-4897-8A2E-8941307ADA6A.jpeg

Most pedig megyek ès megnézem Koppenhága egyik legnagyobb állatos expojàt.
Ha minden igaz lesz pàr akvakertész dolog is. Amennyiben így van, késöbb megosztok pàr képet.

Szép napot mindenkinek
(y)
 
Sziasztok,

Sajnos hétvége óta nem volt időm írni.
Egy hete fut az akvárium DSM-el és elkezdtek gyökereket ereszteni a növények. Az eleocharis elkezdett oldalhajtásokat növeszteni a staurogyne és szép lassan fejlődik.

Sajnos egy kis területen felütötte a fejét egy pókháló szerű penész ami szép lassan terjed az elmúlt három napban. Le is ölt egy pár tő monte carlo-t. Ezeket egyből ki is szedtem, de tovább terjedni látszik.
Ma reggel betettem az akváriumba egy kicsi ventilátort, hogy mozgassa bent a levegőt és nyitva van hagyva az ellenkező oldali sarok.
Úgy tűnik, hogy ezt a problémát úgy idéztem elő, hogy túl spréztem ezáltal inább esőerdei hangulat volt odabent mint párás. Most várok, hogy mire munkából hazaérek a szellőztetés segít e a helyzeten, de kétlem.

Külföldi fórumokon 3 opciót vázolnak fel (Valójában sokkal többet (n) ) az egyik az, hogy felöntöm vízzel és DSM helyett normál submersed módon nevelem őket tovább. A másik leggyakrabban ajánlott a H2O2 1/4 es arányban desztillált vízzel való permetezés a harmadik pedig az Excel permetezése a fertőzött résznek. Ógy döntöttem, ha estére sem állt meg és tovább terjed a hidrogén peroxidos oldatot fogom választani reménykede abban, hogy ez megállítja. Pár nappal később pedig újratelepítem a fertőzőtt részt.

Nemtudom sikerülni fog e megmenteni a dolgot, de nagyban reménykedem. Minden esetre muszáj oda figyelnem, hogy ne legyen bent túl nedves a helyzet.

Ettől függetlenül ahol nem ütötte fel a fejét a penész a Monte carlo is fejlődik néhány levél itt-ott elhalt de közben folyamatosan hozzák a sűrű leveleket.

Pár kép:
Image from iOS (6).jpg Image from iOS (7).jpg
Az első képen a baloldali kő oldalán látható egy nagyobb növénymentes rész. Onnan szedtem ki a penész által leölt növényeket.

Image_from_iOS_(8).jpg
Itt pedig látjátok az új hajtásokat a monte carlon.

Emellett, tegnap nagy örömben volt részem az Instagram világban. A Tropica hivatalos oldala elkezdett követni és megosztott az akváriumról a képet az oldalán amiket nagyon kedves szavakkal mellékelve tettek. Ez nagyon feldobta a napomat.

Poszt:
Image from iOS (2).png

Szóval,összességében ez a nagy helyzet, ha valakinek van valami tanácsa a penésszel kapcsolatban azt örömmel fogadom.

Üdv,
Norbi
 
Na jó, akkor emsélek kicsit erről a kisállat expórol.

Egy három napos eseményről van szó amin mindenféle háziállatka megtalálható. Ez volt az első alakalom, hogy ellátogattam ide.
Voltak mindengféle programok, a kutya tréningtől kezdve a macska szépségversenyen át a végtelen kígyó tenyésztőkig.

Természetesen nekem a legfontosabb és legérdekesebb részleg az akvárisztikai standok voltak. Néhány nagyobb Dán bolt jelen volt.
Hogy őszinte legyek ez egy teljes csalódás volt. Rengeteg borzalmas stand volt és az egész teljesen igénytelennek nézet ki a leg több esetben.

Egyetlen egy stand volt, ahol láthatóan nyomták a Tropica termékeit és megtalálható volt a Chihiros néhány terméke is a polcaikon. Két nagy akvárium is kint volt az exón amik gyönyörűek voltak.
Image from iOS (15).jpg Image from iOS (12).jpg Image from iOS (14).jpg

Chihiros Doctor:
Image from iOS (10).jpg

Emellett kint volt egy Oase stand is aminek a távolból nagyon megörültem, de közelebb érve a termékeiket leszámítva csalódás volt amit láttam. Az akváriumaikban mind undorító neonszínü műnövények voltak és még az amúgy szép BioOrb-ok is hasonlóan hányadék módon voltak prezentálva.

Image_from_iOS_(13).jpg

Nagyából ennyit tudok mesélni az eseményről. Egy biztos, jövőre kihagyom. :unsure:

Image_from_iOS_(9).jpg

Üdv,
 
Emellett, tegnap nagy örömben volt részem az Instagram világban. A Tropica hivatalos oldala elkezdett követni és megosztott az akváriumról a képet az oldalán amiket nagyon kedves szavakkal mellékelve tettek. Ez nagyon feldobta a napomat.

Poszt:
View attachment 64609

Szia. Épp most pörgettem az Instagrammot és látom, hogy bizony ez a kép a Tropica oldalán nekem nagyon ismerős. Tegnap olvastam a naplódat uh egyből felismertem. Na kerestem is a naplót gyorsan, h szóljak de akkor látom már te is bedobtad. Gratulálok, ez egy nagy dolog szerintem. Remélem sikerül megállítani a penészedést és víz alatt is ugyan ilyen jól fog mutatni, mint így víz nélkül. (y):)
 
Na jó, akkor emsélek kicsit erről a kisállat expórol.

Egy három napos eseményről van szó amin mindenféle háziállatka megtalálható. Ez volt az első alakalom, hogy ellátogattam ide.
Voltak mindengféle programok, a kutya tréningtől kezdve a macska szépségversenyen át a végtelen kígyó tenyésztőkig.

Természetesen nekem a legfontosabb és legérdekesebb részleg az akvárisztikai standok voltak. Néhány nagyobb Dán bolt jelen volt.
Hogy őszinte legyek ez egy teljes csalódás volt. Rengeteg borzalmas stand volt és az egész teljesen igénytelennek nézet ki a leg több esetben.

Egyetlen egy stand volt, ahol láthatóan nyomták a Tropica termékeit és megtalálható volt a Chihiros néhány terméke is a polcaikon. Két nagy akvárium is kint volt az exón amik gyönyörűek voltak.
View attachment 64625 View attachment 64623 View attachment 64624

Chihiros Doctor:
View attachment 64621

Emellett kint volt egy Oase stand is aminek a távolból nagyon megörültem, de közelebb érve a termékeiket leszámítva csalódás volt amit láttam. Az akváriumaikban mind undorító neonszínü műnövények voltak és még az amúgy szép BioOrb-ok is hasonlóan hányadék módon voltak prezentálva.

View attachment 64626

Nagyából ennyit tudok mesélni az eseményről. Egy biztos, jövőre kihagyom. :unsure:

View attachment 64627

Üdv,

Köszi a beszámolót, így azért nem fáj annyira a szívem.
Úgy látom, nem volt nagy tolongás!
Na, akkor ideje, hogy a GA betörjön a dán piacra.;)
 
Back
Oldal tetejére