• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Sphere of life

Zuzmi

Mágus
Sziasztok.
Atkoltoztetem ide a kepeimet. Es inditok egy naplot az elso wabimnak. Nem gondoltam, hogy ennyire megtetszik. Es azt sem, hogy egyaltalan megmaradnak a novenyek, de annyira megszerettem ezt a kis gombocot, hogy megosztom veletek. (Es nem egy masik naplomat offolom szet vele.)

Adatok:
25 cm atmeroju gombaki
Amasonia light talaj
Tropica taptalaj
Ammer ko dekor

Novenyzet:
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Eleocharis parvula mini
Hydrocotyle Tripartita
Alternanthera reineckii Mini
Hygrophila corymbosa 'Siamensis 53B'
Hemianthus micranthemoides

Ludwigia Spec. Super Red- o csak egy hettel kesobb kerult be.

Vilagitas 6500K 580 lumen kb 10cm-re van az uveg peremetol.

Feltoltve akvariumvizzel a talajszintig. Napi 2* desztillalt vizes spricceles. Nehany csepp Mic-Mac van a vizben. Es ketszer 15 perc szelloztetes az elso heten.
Indulas: aprilis14. Elso kepeim:
20180414_162006.jpg 20180414_162000.jpg

 
Utoljára módosított:
A kovetkezo hetekben heti 15 perccel emeltem a szelloztetest. Nem is gondoltam, hogy ez zavart okoz a reggeli munkaba meneteli ritmusba...de beillesztettem. Kutyasetaltatas kozbeni szelloztetes.:LOL:
Szoval nodogelt minden. Leginkabb a Cuba.
A hatrafele emelkedo talaj miatt aggodtam. De kezdetben, amig a gyokerek megfeleloen meg nem nyultak megdontottem a gombot ugy, hogy a talaj felszine vizszintes legyen. Bevalt!
Sokat valtozott. Mostanra nem takarom le. Minden gyoker a gomb aljaig er. Mar a talpan all a gomb.
Elso het utan:
20180422_133527.jpg
2 het utan:
20180426_155524.jpg
Most:
20180521_122535.jpg
 
Dzsungi van.
A ludwigia megborult...hagyom. Oldalhajtasokat is hoz, jol erzi magat de nem lesz az a felfele novo tipus. A reinickik mar tok nagyok. Kicsit arnyekoljak a hygrophiliat de hozza az uj leveleket. A cuba megallithatatlan. Elnyomja a parvulat. Es egyre no a folyadekigenye a gombnek.
20180607_193035.jpg 20180606_190612.jpg 20180606_190606.jpg
 
Akkor lassan indíthatnánk egy hónap wabija topikot is!:whistle:

És lehetne majd valamikor egyik szombaton verseny, mivel ezeket könnyebb mozgatni, mint az akvákat. Közönségszavazat, zsűri, oklevél, plecsni.
Meg workshop, ahol élőben berendez valaki egy ilyet, közben mindent elmagyaráz, és aki kedvet kap hozzá, ott rögtön mindent meg is vehet.
Ez is akvakertészet, igaz?
 
Akkor lassan indíthatnánk egy hónap wabija topikot is!:whistle:

És lehetne majd valamikor egyik szombaton verseny, mivel ezeket könnyebb mozgatni, mint az akvákat. Közönségszavazat, zsűri, oklevél, plecsni.
Meg workshop, ahol élőben berendez valaki egy ilyet, közben mindent elmagyaráz, és aki kedvet kap hozzá, ott rögtön mindent meg is vehet.
Ez is akvakertészet, igaz?
Szivembol szolsz! Remek lenne!:love:
 
Back
Oldal tetejére