• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sphaerichthys osphromenoides - Maláj csokoládégurámi

malor

VIP kertész
INFO http://diszhal.info/Sphaerichthys_osphromenoides.php

Tudjunk meg róla többet, mert annyira szép és annyira ritka, pedig gyönyörű jelensége, dísze lehet egy növényes akváriumnak is. Szinte beszerezhetetlen, ezért aki tart, tenyészt, vagy tudja hol lehet hozzájutni, az ne habozzon megosztani itt.

Már hónapok óta keresem. Sokat olvastam róla, de eddig Budapesten egy helyen láttam élőben - még szebb mint a képeken - de a bolt nem ad el. Gondolom tenyészteni akarják őket, mert hiába járok a nyakukra nem akarnak adni belőle. Ezért ha valaki tud olyan boltot, kereskedőt, tenyésztőt, akinél hozzá lehet jutni, azt megköszönném. De az sem baj, ha valaki véletlenül megunta őket - bár ezt nem tudom elhinni - és szeretné eladni őket. Bolti áron gond nélkül átveszem őket azonnal :)

Sphaerichthys_osphromenoides.jpg
 
INFO http://diszhal.info/Sphaerichthys_osphromenoides.php

Tudjunk meg róla többet, mert annyira szép és annyira ritka, pedig gyönyörű jelensége, dísze lehet egy növényes akváriumnak is. Szinte beszerezhetetlen, ezért aki tart, tenyészt, vagy tudja hol lehet hozzájutni, az ne habozzon megosztani itt.

Már hónapok óta keresem. Sokat olvastam róla, de eddig Budapesten egy helyen láttam élőben - még szebb mint a képeken - de a bolt nem ad el. Gondolom tenyészteni akarják őket, mert hiába járok a nyakukra nem akarnak adni belőle. Ezért ha valaki tud olyan boltot, kereskedőt, tenyésztőt, akinél hozzá lehet jutni, azt megköszönném. De az sem baj, ha valaki véletlenül megunta őket - bár ezt nem tudom elhinni - és szeretné eladni őket. Bolti áron gond nélkül átveszem őket azonnal :)

GA-ban láttam eladót, de az még az ünnepek előtt volt...
 
Ebben azért kérném a GA-sok megerősítését is! Szuper lenne, ha így lenne. Kimennék értük Törökbálintra. 4-es csapatot szeretnék belőlük. Remélem olvassák a topikot és jön válasz, mert eddig te vagy az első reagáló a kérdésre :)
 
én a GA-ban vettem kettőt karácsony előtt, azóta szerettem volna még, de azt mondták hamar elkapkodták őket és azóta se jött, nem is tudják, lesz-e még :(
 
Akkor ha jól veszem ki a szavaidból jól érzik magukat nálad :)

Írták már a fórumon, hogy nem érkezett szállítmány a rossz időjárás miatt. Biztosan lesz megint. Mert én is szeretnék beszerzni belőlük. Már 3 hónapja keresgélek és mivel a GA honlapján sosem volt fennt, ezért nem is kérdeztem rá. Pedig kellett volna. Ami késik nem múlik. Addig is csinosítgatom az akváriumot.
 
Dobhatnál fel róluk képeket :oops: Ha már ilyen viszontagságokkal teli időket élünk, hogy bizonytalan az utánpótlás. Láttam már élőben, tudom, hogy magával ragadják az embert.

Egyébként mik a vízparamétereid?
 
kéne fotóznom már a halakat is mert eddig a garnélák voltak a főszerepben, de most a napokban szerintem ráveszem magam, hogy felállítsam a világítást és lesz pár kép:)

vízparamétereim nincsenek:) najó, vannak, csak nem tudom őket. Nigro a boltban megnyugtatott, hogy ezek a "szelídített" példányok majdhogynem igénytelenek, és ez nálam be is bizonyosodott, semmi extrát nem kapnak, mégsem panaszkodnak. az egyetlen paraméter, amit tudok, hogy 22-24 fok között lebeg a viz fűtéstől függően
 
Eddig ahol olvastam, vagy beszéltem róla, igen kényes halnak nevezték őket. De azért gondolom lágy és legalább enyhén savas vízben tartod őke, nem csapvízben?
 
Nálam RO víz van, de örömmel hallom, hogy nálad elvannak kezelt csapvízben is. Lehet, hogy ha nem lenne ennyira elriasztó a róla szóló leírás, akkor keresettebb/népszerűbb hal lehetne.
 
Most beszéltem telefonon Nigro-val mert láttam, hogy van a shopban belőle. Na persze elfogyott, csak jövőhéten lesz. 4 db-ra vevő vagyok. Szóval ha tényleg jönne, akkor kérlek, hogy szóljatok és megyek értük. Előre is köszönöm :)
 
Votlam egy kis túrán az elmúlt néhány órában. Jelnek vettem, hogy a GA-ban volt így reméltem, hogy hátha máshol is lehet. És találtam is a Nyugati környékén. Még van néhány a boltban, akit érdekel. Az áruk is egész baráti volt, 800 Ft/db. Ha valakit érdekel a bolt neve, szívesen megadom privátban.
 
Back
Oldal tetejére