• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Source of Chi

Nagyjából sehova. Az összes nőstény bepetésedett, ahogy elérték az ivarérett kort. A kicsik meg is születtek, aztán szép lassan elkoptak.. Amelyik legtovább bírta kb 1 cm-es volt???
Azóta semmi. A nagyok létszáma állandó, de peték sehol. Tanácstalan vagyok. Sőt a melléjük telepített 5 neocaridina nőstény(+3 hím természetesen) sem hajlandó petésedni????? Valami gond lehet az akváriumban, de nem tudok rájönni, hogy mi? Amit mérni tudok minden rendben, PH 6,2.
Nalam a neocaridinak alacsonyabb ph mellett kannibalokka valtak. A ph emelesevel megoldodott a problema, nem teptek tobbe szet egymast. Esetleg kiserlet celjabol egy himet ket nöstennyel tarthatnal külön, sima csapvizben.
 
Nálam is magasabb lett a pH, de az kevésbé ártott a garnéláknak, mint a rettenetesen alacsony kálciumszint, mert így nem tudtak rendesen vedleni, nem volt miből új páncélt építeniük.
Valamit valamiért.
 
A kálcium szint az tulajdonképpen a KH. Azt ha emelem, akkor felmegy a PH is és akkor pá-pá 6,2 PH. Vagy rosszul tudom?

Rosszul. A KH a karbonát keménység a vízben a hidrogénkarbonát ionok jelenlétére utal. Természetesen, ha kálcium pótlásra kálcium-karbonátot használ az ember, akkor az hat a PH-ra, de nem a kálcium, hanem a karbonát miatt. Ha nem karbonát formában juttatod be a kálciumot, akkor az csak az állandó keménységet fogja növelni.
 
Nálam is magasabb lett a pH, de az kevésbé ártott a garnéláknak, mint a rettenetesen alacsony kálciumszint, mert így nem tudtak rendesen vedleni, nem volt miből új páncélt építeniük.
Valamit valamiért.

egyébként ezek a menő garnélatápok, mint a mineral junkie nem pont az ilyen jellegű hiányok pótlására van? Ne kövezzetek meg érte, lehet hogy tévedek, csak úgy eszembe jutott, és bocs az offfért :)
 
Rosszul. A KH a karbonát keménység a vízben a hidrogénkarbonát ionok jelenlétére utal. Természetesen, ha kálcium pótlásra kálcium-karbonátot használ az ember, akkor az hat a PH-ra, de nem a kálcium, hanem a karbonát miatt. Ha nem karbonát formában juttatod be a kálciumot, akkor az csak az állandó keménységet fogja növelni.
Ok, de pont a lényeget spóroltad ki a hozzászólásodból. Mi az egyszerű és lehetőleg olcsó módja a kálcium pótlásának úgy, hogy a karbonát keménységét ne emeljem?
 
Ok, de pont a lényeget spóroltad ki a hozzászólásodból. Mi az egyszerű és lehetőleg olcsó módja a kálcium pótlásának úgy, hogy a karbonát keménységét ne emeljem?

Nem találtam akkor azt a régi hozzászólást, és nem akartam hülyeséget leírni, de most rátaláltam: A fórumon itt tudsz utánaolvasni, illetve ebben a cikkben vannak használható anyagok, illetve receptek is a használathoz.
 
Rosszul. A KH a karbonát keménység a vízben a hidrogénkarbonát ionok jelenlétére utal. Természetesen, ha kálcium pótlásra kálcium-karbonátot használ az ember, akkor az hat a PH-ra, de nem a kálcium, hanem a karbonát miatt. Ha nem karbonát formában juttatod be a kálciumot, akkor az csak az állandó keménységet fogja növelni.
A kálcium-karbonát gyakorlatilag mészkő. Szóval, ha egy kis darabkát berak valaki az aksiba, az megoldhatja a problémát?
 
A kálcium-karbonát gyakorlatilag mészkő. Szóval, ha egy kis darabkát berak valaki az aksiba, az megoldhatja a problémát?

Ha már nagyon döglenek a garnélák a kálcium hiány miatt, akkor jobb nem megvárni, hogy esetlegesen mikor oldódik ki annyi kálcium a mészkőből, hogy rendezze a hiányt, de megelőzésre, ha a PH szinten tartása nem gond, akkor jó lehet. Vagy telepakolja seyru kővel az ember az akvát, aztán próbáljon meg lelágyulni az a fránya víz! 🤣
Nem tudom, hogy a folyékony kálcium pótló szerek pontosan mit tartalmaznak, az ált. nincs rájuk írva - de ha akut a helyzet én ezeket preferálom.
 
igazából én tenyésztőtől azt a tanácsot kaptam, hogy a cserevizet 20ppm ig GH/KH+ al sózam utána a maradékot csak Gh+al! Ph val ők abszolút nem foglalkoznak! egy db seriu kö megoldja amugy a problémát! meg vannak ásványi kövek amire esküsznek! hogy az jó a vedléshez, na meg a fehérje ami kell nekik még
 

Attachments

  • 27867700_519242798475965_4436557684417054940_n.jpg
    27867700_519242798475965_4436557684417054940_n.jpg
    51 KB · Megtekintések: 25
Mivel etetsz! és mennyit? vizcserék? és milyen cserevízzel!?
Bocs a trollkodásért
Itt a képen látsz mindenféle generációt!
View attachment 82764View attachment 82765View attachment 82766
Kétnaponta BacterAE, + mineral Junki pearls vagy Dennerle shrimp king mineral felváltva. Shirakura ebi dama, JBL Novo prawn, Dennerle shrimp king baby, JBL novo Tanganyika lemezes porrá törve(ez maradt még a sügerektől ) vegyesen össze vissza. Próbálok keveset etetni, a kis létszám miatt. Van benn mindíg katappa levél és éger toboz. Vízcserék most hetente ( volt kéthetente is, de nem látok különbséget ) Cserevíz 9 TDS ozmóvíz visszasózva 150 TDS-re GA GH+-al.
 
igazából én tenyésztőtől azt a tanácsot kaptam, hogy a cserevizet 20ppm ig GH/KH+ al sózam utána a maradékot csak Gh+al! Ph val ők abszolút nem foglalkoznak! egy db seriu kö megoldja amugy a problémát! meg vannak ásványi kövek amire esküsznek! hogy az jó a vedléshez, na meg a fehérje ami kell nekik még
Mit adsz nekik fehérjeként?
 
Back
Oldal tetejére