• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Source of Chi

Persze. Alap.
PRL CRS? :unsure:
Szia. Ha jól látom akkor neked blue dream garnélád van, ami neocaridina faj, tehát crs garnélát tehetsz mellé mert az caridina faj, tehát nem tudnak egymással szaporodni. Viszont a neocaridina garnélák elnyomhatják a caridina garnélákat mivel gyorsabban szaporodnak.
 
Persze. Alap.
PRL CRS? :unsure:

Az mehet, mert ők nem tudnak összeívni. Viszont a Neocardinia fajok gyorsabban szaporodnak és ha nem gyéríted az állományt majd akkor a CRS-ek nem fognak szaporodni. Tapasztalatom ugyan nincs ezzel kapcsolatban de sok helyen olvastam.
 
Az mehet, mert ők nem tudnak összeívni. Viszont a Neocardinia fajok gyorsabban szaporodnak és ha nem gyéríted az állományt majd akkor a CRS-ek nem fognak szaporodni. Tapasztalatom ugyan nincs ezzel kapcsolatban de sok helyen olvastam.

Szaporodnak azok, csak a neocaridinák - véges tér esetén :) - túlsokasodják őket, így az elméleti garnéla létszámstoppot hamarabb eléri az akvárium.
 
Szaporodnak azok, csak a neocaridinák - véges tér esetén :) - túlsokasodják őket, így az elméleti garnéla létszámstoppot hamarabb eléri az akvárium.
240-esbe azért fér egy két egyed és természetesen a Neocaridina-kat folyamatosan gyéríteném, sőt ha a CRS-ek jól éreznék magukat, talán teljesen le is halásznám ( ami persze képtelenség, ezt egyszer már megpróbáltam, csak restarttal megy ). Egyelőre van bent 12 db Neocaridina, néha látok 3-at is egyszerre!!!;) Szóval még van hely.
Már készítheted a legszebb példányokat. Remélem előjegyzést felveszel...
 
Persze, új tartály lesz a szűrőhöz.
Mostani 18 liter a készülő új 38 literes lesz. Ez komoly szűrőanyag tuningot tesz lehetővé. + 4 liter Mátrix és 8 liter Bio-RioM. Ezzel elérem a 10% -ot az akva méretéhez képest. Ráadásul az áramlási sebesség majdnem 2,5 szeresére csökken a szűrőben, ami szintén egy fontos adat a mennyiség mellet, bár ezt nem szokták hangsúlyozni, pedig kellene.
Jelenleg itt tart. Természetesen lassabban készül mint szeretném.
Kicsit kókány lesz, mert gyakorlatilag 0 költségvetéssel készül, abból amit otthon találok. Ja, otthon nem talál az ember 315-ös PVC csövet, de szerencsére a közeli útépítésnél félredobtak egy méteres hulladék darabot;)
20190121_210418.jpg
 
Utoljára módosított:
Persze, új tartály lesz a szűrőhöz.
Mostani 18 liter a készülő új 38 literes lesz. Ez komoly szűrőanyag tuningot tesz lehetővé. + 4 liter Mátrix és 8 liter Bio-RioM. Ezzel elérem a 10% -ot az akva méretéhez képest. Ráadásul az áramlási sebesség majdnem 2,5 szeresére csökken a szűrőben, ami szintén egy fontos adat a mennyiség mellet, bár ezt nem szokták hangsúlyozni, pedig kellene.
Jelenleg itt tart. Természetesen lassabban készül mint szeretném.
Kicsit kókány lesz, mert gyakorlatilag 0 költségvetéssel készül, abból amit otthon találok. Ja, otthon nem talál az ember 315-ös PVC csövet, de szerencsére a közeli útépítésnél félredobtak egy méteres hulladék darabot;)
View attachment 71665
Franyo lesz! Nem egy nagy osszegert lehet bekazarakat venni, meg inoxbol is..
 
Hülyéskedsz? A menetesen állítható verzió 1700/db x6= 10200,- Horror!!! Az 4 liter Bio Rio:p Szűrőanyagot sajnos nem tudok barkácsolni, az úgyis húzós lesz...
Ertem.
Milyen vizpumpaval tervezed? A vodor aljaban az ulepitot hogy oldod meg? Azert erdekel ennyire, mert kivancsisagbol en is szeretnek egy szurot kesziteni, ha lesz ra idom.
 
Ertem.
Milyen vizpumpaval tervezed? A vodor aljaban az ulepitot hogy oldod meg? Azert erdekel ennyire, mert kivancsisagbol en is szeretnek egy szurot kesziteni, ha lesz ra idom.
Majd folyamatosan dokumentálom és választ kapsz minden kérdésedre. Igazából ez a harmadik ilyen tartály amit készítek, csak a méret lesz egyre nagyobb.
A vízpumpa mindig ugyanaz, illetve kettő. Eheim compact 2000 vagy 3000 éppen az aktuális igényeknek megfelelően változtatom. Az 500literesnél kellett a 3000-es a flow miatt, de most 240-hez elég a 2000-es. Sokkal halkabb és fele annyit fogyaszt. Gyakorlatilag egy ADA szűrő klón, de amikor az elsőt csináltam kb 15 évvel ezelőtt még nem is hallottam olyanról, hogy ADA. A különbség, hogy én alulra csinálok egy ülepítő részt, pont úgy mint a kosaras gyàri szűrőknél.
Most is ilyennel szűrök, ugyanazt tudja mint a gyáriak, csak kicsit macerásabb a szétszedése. + 2 perc viszont még sohasem folyatott.20190124_202231.jpg
 
Tegnapi vízcsere előtti állapot. Azt hiszem ezt a nyírás dolgot még igen csak gyakorolni kell. A gayna nem akar szót fogadni, teljesen átveszi az uralmat ( ez a kép már azután készült, hogy a felét kivágtam )
20190128_204059.jpg

Most teljesen kiszedtem és újra ültettem.
20190129_203815.jpg
Sajnos megjelent az első komolyabb probléma is . A parvula elkezdett sárgulni???? +50% táp emelés mellett döntöttem és a CO2-t is visszaállítom az eredeti 3 b/s-re. Az elmúlt napokban maceráltam kicst, mert a DIY reaktor nagyon csobog. Nem oldódik be a teljes mennyiség és pár óra után felgyűlik benne a gáz = csobogás.
20190129_220010.jpg
Várom a tanácsokat....
 
Back
Oldal tetejére