1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Source of Chi

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: Guzs Imre, téma nyitása: Dec 2, 2018.

1. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Végre eljött a nap, hogy a sügeres 500 literes medencében elkövetett, kudarcokkal tűzdelt low-tech szárnypróbálgatás és két év szorgalmas fórum olvasgatás után, kompromisszumoktól mentesen indíthassak én is egy high-tech akváriumot.(y)
    Szép lassan minden összeállt. Apránként beszereztem mindent, amit jelenlegi, nektek köszönhető tudásommal kedves előttem járó fórumtársak, szükségesnek látok.

Ebből az alapanyagból kellene a legtöbbet kihozni:
    120*45*45 medence 240 liter, 10-es üvegből saját kezűleg ragasztva
    Nagynyomású CO2 rendszer, 10 kg palackkal, Dennerle mágnesszeleppel, valamilyen nóném reduktorral és tűszeleppel ( az előző akvában tesztelve, jól vizsgázott) + DIY külső reaktor.
    DIY külső szűrő szörmedvêny, 2000 l/h Eheim pumpával, 18 liter belső térfogattal, ebből 11 liter Mátrix ( jelenleg, de még 2 liter fér bele, csak azt még pótolnom kell a következő szétszedésnél amikor a 250 ml Purigent megkapja. Már az is a polcon figyel :D)
    Ozmo víz, cspvízzel keményítve
    DIY LED szalagos lámpa. Elvileg könnyedén tudja a 20000 lumen fényerőt
    Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 9.6kg + 3 csomag Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 8l
    Tápozás GA mic+mac
    Dekoráció: redmor gyökér + kövek a Sopron környéki erdőkből ( semmi extra, viszont nem enged, nem keményíti a vizet)
    Növények: Parvula mini gyep, a fákon Riccardia, Crypto lárva, Reinicki mini, hogy legyen piros is, Rotala HRA, pár buce.
    Mindenképpen kevés nyírást igénylő összeállítást szeretnék. A Parvulát sem tervezem nyírni.
    Előlegbe ennyi, jöjjön aminek jönnie kell...

Utoljára módosított: Dec 2, 2018
    Matyi és elektrorudi kedvelik.
  2. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Az üveg tegnap feltöltésre került, de előbb lássukl az elmúlt napok eseményeit!
    Nálam egy akvárium élete így kezdődik;)

20181116_203323.

A scape-en nem túl sokat agyaltam, adta magát a két, nekem nagyon tetsző redmor. Budapesttől távol az ember azzal főz, amije van. Nagyon korlátozottak a lehetőségek...
    20181128_182134.
    20181128_182849.
    20181201_171330.

Matyi és Selfedestroyer kedvelik.
  3. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Ès a jelenlegi, kicsit speciális állapot. Igen, nincsenek növények. Az indításnak egy sajàtos módját szeretném kipróbálni. Növények nélkül, tehát világítás nélkül szeretnék túllenni az első néhàny vízcserén. Elkerülve ezzel, az amónia csúcsok okozta alga bummot. Meglátjuk, és ti is, ha benéztek néha;)
    20181202_203737.

Luigi13, Matyi, Selfedestroyer és 8 mások kedvelik ezt.
  4. Peee88
    Épp nem fórumozik ...

Peee88 Tapasztalt kertész

Tag:
    Nov 13, 2018
    Kedvelik:
    44
    Hely:
    Göd
    Kíváncsian várom a fejleményeket, hogy milyen lesz a növénymentes idítás

Guzs Imre kedveli.
  5. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Szia!

Valamilyen indítót azért használsz vagy csak simán cserélgeted a vizet? Szerintem legalább egy kis halkaját beszórhatsz, hogy legyen valamitől be tudjon indulni a nitrifikáció!

Guzs Imre kedveli.
  6. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    A szűrő 3 hete járatódott a "pinyóban" ( ahogy Etele mondaná ) egy 120 literes hordóban. Rendszeresen etettem halkajával, itattam jófajta házi pálinkával...;).
    Egyébként, meg azt olvastam illetve hallottam a mostanában készült remek GA videókból, hogy a táptalaj miatt jó nagy ammónia csúcsok lesznek, tehát van min hízni a már meglévő baciknak.

Luigi13, mmccannon és Nytrone kedvelik.
  7. Selfedestroyer
    Épp nem fórumozik ...

Selfedestroyer VIP kertész

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    2,295
    Hely:
    Sopron
    Hajrá!
    Ha kellene növény írj a Sopron és környéke topikba hátha valaki épp nyírt egy adagot :)

Guzs Imre és Luigi13 kedvelik.
  8. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Köszi, egyelőre Luigi13-éktól mindent beszereztem ami tervben volt. Még a Parvula mini van hátra, de az meg nem olyan növény ami nyírásból keletkezne:(

Luigi13 kedveli.
  9. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Ínyenc tál növényfejeknek, ala Luigi13 :D

10 féle Buce és ami még kell... Kezdődhet az ültetés, kötözés. 20181207_163217.

evavigh, Luigi13, Gyukker és 3 mások kedvelik ezt.
  10. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Csekély 6 órás küzdelemmel ezt sikerült összehozni. A Riccardia kötözése egy rémálom volt, remélem megérte. A jobb oldali fára már nem is maradt időm energiám, elhalasztottam 1-2 nappal.
    20181207_214606. 20181207_214617.

evavigh, Greg Filth, Luigi13 és 5 mások kedvelik ezt.
  11. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Szegény növényeim ma biztos gondolták magukban "hova kerültem???"
    Az első napot CO2 nélkül töltötték. Beragadt az egyik occó kínai visszafolyás gátló. Mivel olcsó volt és nem annyira megbízható, hármat kötöttem sorba egymás után ( plusz egy Dennerle, ami a mágneseszelephez volt), hát az egyik beragadt... Miből jöttem rá? Lelőtte a DIY buborék számláló alját:D Szerencsére már megjött a gyári is, úgyhogy, mindjárt azt is lecseréltem. Most csak 3 visszafolyás gátló van a rendszerben.

Zuzmi kedveli.
  12. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Főkertész

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    262
    Hely:
    Sopron
    Egy hét alatt ennyi történt. Nagyjából semmi. Nem egy high-tech tempó. Pedig az. Illetve annyi mégis, hogy ma bekerültek az első lakók 11 süncsiga és10 amanó garnéla személyében. Ha netán jönne az alga, legyen aki felveszi vele a harcot. Egyelőre nyoma sincs, de tudom, hogy még korai lenne. Nem!!! Pozitív leszek. Nem is fog jönni.:punch:
    A rotalák kezdik megtalálni, hogy merre van az előre, lassan elindulnak a fény felé. A 2-3 új levélkör szép rózsaszín, nem változott a színe, pont mint amikor hozzám kerültek. Ezt pozitív jelzésnek veszem. Gyenge bubizgatás van, de azért még nem káprázik a szemem, ha az akvára nézek. Fokozatosan növelni akarom a fényerőt, a tápot, CO2-t, de óvatos kis lépésekben.
    Azt várom, hogy kicsit enyhüljön az idő és már jön is a Parvula mini a GA-ból. Hétfőn megrendelem. 20181214_191316.
    20181214_191435.

Szella és Gyukker kedvelik.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése