• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOS - Ereszt a 2080-asom

Valamit majd muszáj kitalálniuk, hiszen a fejtömítések lágy szilikongumiból vannak ha jól tudom.
Műszakilag nem próbléma ugyan olyan keménységű/lágyságú gumit gyártani (lásd "tejgumi" ha találkoztál már vele).
Az eltérés a tartósságban van/lesz. Amíg a szilikon kb. 1000 évig jó, addig a természetes gumi 1-2 év alatt kipálik, kiszárad, elöregszik. Ezt szerintem nem tudják (és talán nem is akarják) tartósabbra csinálni.
 
Nem vitatom a kijelentésedet, egy dologtól lenne még jobb: ha nem lenne benne ez a hülye feltöltő/légtelenítő pumpa.
Mééééé' nem csinálnak a Prof1/Exp. szűrőkből ilyen vödörméretűt/teljesítményűt? :(
Egyetertek! Vagy plusz opciokent valaszthato lenne a legtelenito, mint a deepitett futoszal, vagy a szabalyozhato motor teljesitmeny az egyes modelleknen.
Nehany napja vagyok prof4 tulajdonos, meg nem hasznalom, csak kiprobaltam, de arra mar rajottem, hogy kicsit tul van bonyolitva a szerkezet. A legtelenites sincs meg 1perc alatt, mint a prof1-nel. No de ez van...
 
Azt valahogy nemigazán értem, mit jelenet az, hogy az előszűrő tömítése mellet is fel tud szivárogni a víz? Hiszen az a fej alsó részén van, az arra kialakított árokban és nem láttam, hogy bármilyen kapcsolat lenne a fej belső részével hacsak nem repedt el alatta a műanyag. Én amúgy a gumiharangot leszorító műanyag vetemedésére tippelek.
Köszi az infókat. Sajnos nekem is a Fish kft vel kell egyezkednem. Meg próbálom elküldetni a tömítést. Sajnos nincs másik szűrőm.
 
Köszi az infókat. Sajnos nekem is a Fish kft vel kell egyezkednem. Meg próbálom elküldetni a tömítést. Sajnos nincs másik szűrőm.
Tömítést szerintem nekem is kell majd cserélni, de nálam szerintem a csepp formályúval lehet gond az előszűrőn, vagy valami nagyon nincs a helyén, mert egyrészt baromi nehezen töltött fel és folyton telenyomta vízzel a nyomóágat is, pedig közel sem volt tele a tartály. Vödört is cserélni kellene.... :D, de egyre inkább valamilyen nagyátmérőjű szennyvizcsöves DIY felé kacsingatok, illetve felmerült egyedi békazáras átalakítás is erre a vödörre.
 

Attachments

  • IMG_20180828_143712.jpg
    IMG_20180828_143712.jpg
    169.9 KB · Megtekintések: 15
Utoljára módosított:
Tömítést szerintem nekem is kell majd cserélni, de nálam szerintem a csepp formályúval lehet gond az előszűrőn, vagy valami nagyon nincs a helyén, mert egyrészt baromi nehezen töltött fel és folyton telenyomta vízzel a nyomóágat is, pedig közel sem volt tele a tartály. Vödört is cserélni kellene.... :D, de egyre inkább valamilyen nagyátmérőjű szennyvizcsöves DIY felé kacsingatok, illetve felmerült egyedi békazáras átalakítás is erre a vödörre.

Off, de ilyen mágneses bigyót hol szereztél az ajtódra? :D
 
Off, de ilyen mágneses bigyót hol szereztél az ajtódra? :D
Bútorlapszabászatban vettem, eredetileg üvegajtóhoz való. A kivetőpántokban pedig el van vágva a rugó ;)
Így keress rá: D2 / GP9 - Rugós mágneszár
 
Én az ajtókilökőre értettem a kérdést, mert az is mágneses.:D A "késtartót" amin a csipeszek vannak azt azthiszem az Auchan-ben vettem.
 
Bárhol lehet kapni. :)
Praktikus cucc, nekem a pinyóban kettő van egymás mellé fúrva a falra, amiben van egy kis fém, azt már lógatom is fel rá. :D
 
Köszi. :)
Az Ikeásat néztem eddig csak, de az 56cm-es, nem fér be sajnos.
Körülnézek akkor majd. :)
 
Nekem egy bajom van vele, hogy az S ollóm mindig leesik róla, arra majd valamilyen akasztós módszert kell csinálnom. Az Adva mérőimnek meg egy ilyen tartót gyártottam ;)
 

Attachments

  • IMG_20180910_112852[1].jpg
    IMG_20180910_112852[1].jpg
    154.3 KB · Megtekintések: 13
ADWA tartó nekem is kell!!! :D
Hogyan gyártottad? Veszek belőle! :D
3D nyomtatóval csináltam :). Iletve van még más is amit sikerült vele megoldanom, mint pl , hogy a Lily ne forduljon folyton el. De ezekre majd tervezek nyitni egy külön témát ;)
 

Attachments

  • adva.png
    adva.png
    574.1 KB · Megtekintések: 10
  • advatarto1.zip
    178.4 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_20180910_121820[1].jpg
    IMG_20180910_121820[1].jpg
    165.6 KB · Megtekintések: 9
Király, ügyes vagy!
A zip file-ban található stl kiterjesztésű cuccot ha beviszem egy 3D nyomtatással foglalkozó helyre tudnak nekem csinálni ezek szerint? :)
 
De ha az adwa tartot igyis-ugyis fel kell furni, akkor mar miert nem a sajat tartojat furtad csak fel szimplan? :D
 
De ha az adwa tartot igyis-ugyis fel kell furni, akkor mar miert nem a sajat tartojat furtad csak fel szimplan? :D
Nem tudom, hogy magát az Adwa tartóját hogy lehetne felcsavarozni, mert nekem csak olyan övre csiptethető verzió van. Amit , terveztem nyomtattam egy kalap alakú műanyag, és erre van ráhúzva ez a két eredeti tartó, amiről felcsavarozás után felfele le se lehet húzni.
Meg @Victor nagyon rá is ér. :LOL::wacky:
Aha :D
 

Attachments

  • IMG_20180910_122357.jpg
    IMG_20180910_122357.jpg
    181.2 KB · Megtekintések: 10
Back
Oldal tetejére