• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOS - Ereszt a 2080-asom

Ha nem jutsz dulore vele irj ram es megcsinaljuk.

Köszi, észben tartom mindenképp.

Hivtam öket német eheim céget, azt mondta a hölgy javítják öket, nem nagy összegért!
de ezt ide németbe el kell küldened vagy én kihozom neked! s elpostázom innen! egy biztos otthoni cég, eheim képviselet nem javítja!!! reparatur kit-et nem árulnak hozzá!
EHEIM GmbH & Co.KG
Abt. Service
Plochinger Straße 54
73779 Deizisau

Tel: +49 (0) 71 53 / 70 02 – 183
Fax: +49 (0) 71 53 / 70 02 – 111
Email: eheim.service@eheim.com
Internet: www.eheim.com

Köszi szépen, első körben megpróbálnám szervizelni, mielőtt barkácsolni kezdünk. Mikor jársz legközelebb Budapesten? Elég nekik csak a fejegység, vagy vinni kell az egész miskulanciát?

Amúgy finoman szólva érdekes, hogy Észak-Amerikában lehet repair kiteket kapni, EU-ban, Ázsiában meg egyáltalán nem. Ennyire nem éri meg spare partokat tartani? Az ember azt hinné, hogy legalább Németországban kapható ilyesmi, ha már egyszer német cég...
 
Köszi, észben tartom mindenképp.



Köszi szépen, első körben megpróbálnám szervizelni, mielőtt barkácsolni kezdünk. Mikor jársz legközelebb Budapesten? Elég nekik csak a fejegység, vagy vinni kell az egész miskulanciát?

Amúgy finoman szólva érdekes, hogy Észak-Amerikában lehet repair kiteket kapni, EU-ban, Ázsiában meg egyáltalán nem. Ennyire nem éri meg spare partokat tartani? Az ember azt hinné, hogy legalább Németországban kapható ilyesmi, ha már egyszer német cég...
Ki akarod küldeni Németországba? A hazai képviseletet, a Fisch Kft. miért nem kérdezed meg? Nekem 2074e, 2075, 2078e és 2178e-as szűrőimet is javították teljesen korrektül. A 2078e esetében konkrétan a 2080-hoz nagyon hasonlító légtelenítő pumpát cseréltek kompletten, 6990 Ft-ba került az alkatrész...
 
Szia,

Én most csináltattam - igaz egy kompresszorhoz és szilikon - dugattyú tömítést (1200Ft). Ha megvan az eredeti, akkor érdemes megkérdezni 1-2 céget és lehet, hogy simán legyártják neked méret után.
Egy fénykép és beszélgetés alapján megmondják, hogy tudnak-e segíteni.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ki akarod küldeni Németországba? A hazai képviseletet, a Fisch Kft. miért nem kérdezed meg? Nekem 2074e, 2075, 2078e és 2178e-as szűrőimet is javították teljesen korrektül. A 2078e esetében konkrétan a 2080-hoz nagyon hasonlító légtelenítő pumpát cseréltek kompletten, 6990 Ft-ba került az alkatrész...

Olvasva a releváns topikokat nekem az jött le, hogy ott nem szervizelnek fejen belül.
Felhívtam őket, nagyon segítőkészek voltak, elmondták, hogy valóban nem lehetne nekik fejen belül javítani, de ez leginkább a garancia miatt van így. Mivel az enyém már nem garis, megcsinálják.
Úgyhogy lesz egy kiruccanásom Tatabányára. :)

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!
 
Pár képet bedobok a problémáról, mementónak.


Vízkő nyomok bal oldalon.

20180827_183951.jpg


Szűrőindítás után elkezd felszivárogni a víz. Mikor 2 napja összeraktam, a motor és a ház között kezdett feljönni (ahol a szorító gumi van felül).

20180827_191254.jpg



Kikapcsolás után. A tömítés hibája miatt visszafolyik a víz a fejbe, így árasztott el a minap.

20180827_202548.jpg
 
Sziasztok!

Az imént sikerült fullra elárasztani a szekrényemet és a padlót, szeretnék segítséget kérni a megoldáshoz!

Adott egy használtan vett 2080-as szűrő, full szűrőanyaggal. Kb. 1 hónapja járattam akvárium alatt, sokszor hallottam levegőt kuruttyolni a fejegységben, de kidolgozta magából. Tegnap viszont lekapcsoltam etetéshez és azt hallottam, ahogy rengeteg levegő buborékozik belül, ezért megpróbáltam kihúzni a szekrényből. Azonnal víz folyt belőle, mint kiderült, tele volt a fej vízzel. Kapott egy tisztítást, valamint a tömítések EHEIM sprayt és visszatettem, gond nélkül elindult.

Az imént ismét leállítottam karbantartáshoz és kb. 1 perc után egyszer csak elkezdett hátul folyni a víz, elárasztva mindent. A fej ismét tele volt vízzel.

Nem tudom, ki hozzáértő a témában, @viktorlantos @inadsz @Nigro tudtommal ti 2080-asokat használtok bent a boltban, van ötletetek mitől lehet ez?

Előre is köszönöm!
Szia. Ugyan ez a problémám ami Neked .
Megtaláltad a hibát már?
 
Szia. Ugyan ez a problémám ami Neked .
Megtaláltad a hibát már?

Szia!

A fenti képek alapján nagy valószínűséggel a gumiharang a ludas, ma reggel kivittem Tatabányára és beadtam szervízbe, ők még azt is mondták, hogy az előszűrő tömítése mellett is fel tud szökni a víz, de én ezt kizárnám, mert ahogy szétszedtem és összeraktam párszor, úgy változott, hogy alul, vagy felül jön a víz a motorház mellett.

Fejborítás nélkül teszteld, fölérakva egy nagyobb vödör vizet (én egy 20 literes vödröt használtam a konyhapultra felrakva), kapcsolgasd ki és be néhány percenként, így elég jól megállapítható, hogy honnan jön a víz (adapter, gumiharang).

Mindenképp szervizeltesd szerintem, ha megvan a hibaforrás.
 
Azt valahogy nemigazán értem, mit jelenet az, hogy az előszűrő tömítése mellet is fel tud szivárogni a víz? Hiszen az a fej alsó részén van, az arra kialakított árokban és nem láttam, hogy bármilyen kapcsolat lenne a fej belső részével hacsak nem repedt el alatta a műanyag. Én amúgy a gumiharangot leszorító műanyag vetemedésére tippelek.
 
Szia!

A fenti képek alapján nagy valószínűséggel a gumiharang a ludas, ma reggel kivittem Tatabányára és beadtam szervízbe, ők még azt is mondták, hogy az előszűrő tömítése mellett is fel tud szökni a víz, de én ezt kizárnám, mert ahogy szétszedtem és összeraktam párszor, úgy változott, hogy alul, vagy felül jön a víz a motorház mellett.

Fejborítás nélkül teszteld, fölérakva egy nagyobb vödör vizet (én egy 20 literes vödröt használtam a konyhapultra felrakva), kapcsolgasd ki és be néhány percenként, így elég jól megállapítható, hogy honnan jön a víz (adapter, gumiharang).

Mindenképp szervizeltesd szerintem, ha megvan a hibaforrás.
Nem annyira a témába vág, de mégis... A minap szedtem szét a WC tartályt mert szivárgott a víz. A gumitömítés mintha feloldódott volna. Csak fekete korom maradt a tömítésből. A PVC lefolyócső gumi O gyűrűje dettó. Pár hónapja vettem használtan egy 2 éves JEBO szűrőt, aminek szintén minden gumialkatrésze szétmállott. Szóval csodák nincsenek. A márkás szűrők tömítését lehet, hogy valamivel jobb anyagból csinálják, de az élettartamuk nem végtelen. Jó tömítést szilikongumiból lehetne csinálni, de azt meg ugye betiltották...
 
Erről írtak valahol, mert én nem találtam semmit, és a kereső mindjár elsőre kidob egy szilikon termékeket árusító boltot.
2020 januartol allnak le a gyartassal az unioban. Addig meg gyarthatnak. Ugy hogy remelem 20 evre elegendot gyartanak le. En is beszereztem O gyuru garniturat az osszes letezo meretben es anyag vastagsagban. Pont belefert egy 160 literes szemeteszsakba.
 
Erről írtak valahol, mert én nem találtam semmit, és a kereső mindjár elsőre kidob egy szilikon termékeket árusító boltot.
Nem azt mondom, hogy nem lehet kapni semmit ami, szilikon (lásd akvárium ragasztó), hanem a nagyüzemi termelést valahogy korlátozták.
Van egy csomó dolog, ami csak szilikonból jó (gondolj csak Boksán Virág mellére...), de pl. 10-20 évvel ezelőtt egy olyan német cégnél dolgoztam, aminek azért kellett elmenni Németországból, mert ott már akkor betiltották azokat az anyagokat, amit itt még nem. Pontosabban az autóiparban nem engedtek szilkont használni. ... és szerintem azóta csak szigorodtak a szabályok.
 
2020 januartol allnak le a gyartassal az unioban. Addig meg gyarthatnak. Ugy hogy remelem 20 evre elegendot gyartanak le. En is beszereztem O gyuru garniturat az osszes letezo meretben es anyag vastagsagban. Pont belefert egy 160 literes szemeteszsakba.
szóval utána még eladhatják a raktáron lévő készletet... kb. 2025re fogy ki.
egyébként meg kicci occó távoli keletről meg kb. még unokáitok is tudnak majd rendelni belőle (gondolom ők soha nem lesznek eu tagok).
 
Nem azt mondom, hogy nem lehet kapni semmit ami, szilikon (lásd akvárium ragasztó), hanem a nagyüzemi termelést valahogy korlátozták.
Van egy csomó dolog, ami csak szilikonból jó (gondolj csak Boksán Virág mellére...), de pl. 10-20 évvel ezelőtt egy olyan német cégnél dolgoztam, aminek azért kellett elmenni Németországból, mert ott már akkor betiltották azokat az anyagokat, amit itt még nem. Pontosabban az autóiparban nem engedtek szilkont használni. ... és szerintem azóta csak szigorodtak a szabályok.
Voksán Virág a hölgy neve.:watching:
 
Back
Oldal tetejére