• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOS - Ereszt a 2080-asom

Hello, igen, erre gondoltam én is. Kiszereltem amúgy már az egészet a szekrényből, egyelőre semmi eredmény. Ha üresen próbálom, lefolyik az előszűrőnyi mennyiségű víz, aztán megjelenik a kinyomó oldali csőben és kész. Feltöltve sem indult be. Próblom megfixálni azt a középső tömítést, mert szerintem is az lehet az oka. Kikukázom a régit vagy megnézem a másik szűrőben lévőt, csak nem akartam szűrés nélkül hagyni az akváriumot.
Korábban sosem volt ilyen bajom sok évek alatt.

Köszi mindenkinek az ötleteket, próbálkozok...
nem hagytál ki belöle esteleg valamit?
 
Hello, igen, erre gondoltam én is. Kiszereltem amúgy már az egészet a szekrényből, egyelőre semmi eredmény. Ha üresen próbálom, lefolyik az előszűrőnyi mennyiségű víz, aztán megjelenik a kinyomó oldali csőben és kész. Feltöltve sem indult be. Próblom megfixálni azt a középső tömítést, mert szerintem is az lehet az oka. Kikukázom a régit vagy megnézem a másik szűrőben lévőt, csak nem akartam szűrés nélkül hagyni az akváriumot.
Korábban sosem volt ilyen bajom sok évek alatt.

Köszi mindenkinek az ötleteket, próbálkozok...
Szia.Nekem is szívás volt a fent említett szűrővel.Én kicseréltem mindent benne,most jól működik. Azt a kis pipa csövet kicserélted ami a rotortól megy az adapter felé?Ott is lehet probléma.A fejben található tömítés ami a kézi pumpálásnál vákumot csinál ,nem lehet hogy lyukas,szakadt?Ezt a tömítést nem kapod meg csak a Fisch KFT-nél.
 
egyszerü a képlet. a szürő legyen csont üres!
egy szívó ág a vagy mindkettö legyen a vízbe!
a kinyomó ágat fogd a kezedbe térdelj le s szivd meg a csövet,:D "ha a kinyomó ág víz alatt van az nem jó! nyomkodhatod a légtelenítőt a levegö nem tud távozni a rendszerböl!" végy egy vödröt, majd ha megtelt a rendszer vízzel hagyd a vödörbe folyni a vizet nem kell sokat kiengedni! utána vissza a kinyomóág a víz alá s indíthatod a rendszert! nem is kell azt a nyom...ult légtelenítőt használni! :ROFLMAO:

Ennyi, lehet ezért sem értem a problémát. Sosem használom ezeket a légtelenítő "barbipumpákat".
Egy super jet-et ha makrancoskodik sokkal nehezebb elindítani. És azt is meg lehet oldani pár perc alatt.

Persze volt már nálunk is, hogy slaggal toltuk a pipát, hogy megoldjuk, de valahogy megoldottuk.
 
Értem én, de pont az a baj, hogy nem telik meg. Tök üres a szűrő, szívó ág a vízben, kinyomó ágat megszívom, folyik le a víz 1000rel, majd mikor megtelik az előszűrő nem bukik tovább a víz a sarokban lévő 'csőbe', hogy menjen le a vödörbe, hanem átfolyik középre és kész. A 25 liter helyett benne van kb 1l, az előszűrő alatt a vödörben csak levegő...
Ennek szerinem semmi köze se a 'barbipumpához', se semmi máshoz. Ha az a középső tömítés nem engedné át a vizet ilyen rövid úton, akkor meg kellene telnie. Indítottam sokszor 8 év alatt a 2 szűrőt, pumpálás nélkül, tüdővel. Most valami nem ok és egyelőre nem értem, hogy miért, de majd rájövök. Nyilván én csesztem el valamit, alszok rá egyet.
 
Olyan nekem is volt a pinyóban, hogy úgy légtelenítettem, hogy 3000L/h pumpát ráküldtem a szívó ágra, addig csapattam amíg minden levegőt ki nem dolgozott, csapok elzár, összerak, beindít.
De ez extrém eset. :D

Én általában úgy indítom újra pucolás után, hogy teletöltöm vízzel, de úgy, hogy a fej rajta van, és a szívó csonkon (leszedett adapterrel ofc) töltöm hogy minél több levegőt dolgozzon ki, vissza a helyére, adapter be, bekapcsol, ha nem kapja fel a vizet csak kerreg, akkor a lilybe beillesztek egy csövet és izomból megszívom. Mindig elindul így.

Légtelenítő pumpától óvjon meg a Jóisten. A világ egyik leghülyébb, legfeleslegesebb szűrőalkatrésze. Csak a gond van vele.
Ha az Eheim gyártana mindegyik szűrőjéből két verziót: légtelenítő pumpásat és anélkül, tuti aki már szívott emiatt, a légtelenítő nélküli verziót választaná.
 
Csináltam egy szűrőtakarítást, részben kíváncsiságból, hogy hogyan viselkedik az új előszűrőtömítés, és hogy most leteszteljem a a feltöltőpumpát is. Nos a feltöltőpumpa ugyanolyan használhatatlan mint újkorában, a szelepje egy vacak ! Ha lenyomom a kézikart akkor nem szabadna, hogy a két szívópipában is lemenjen a vízszint, légbuborék. MIndezt csont üres tartállyal .Maradt a nyomóág megszívása, ekkor viszont feltöltött a szűrő. Viszont voltak gyanús jelek, és lehet ha nem csinálok némi tuningot akkor most is szórakozhatok a szűrővel. Biztos minden prof3 tulaj találkozott azzal a jelenséggel, hogy a csepp alakú tömítésen egy fehéres réteg van mikor tisztítjuk. Nost itt is volt, csak az volt a furcsa, hogy csak a nagy ívben látszott, hogy ott valami hozzáért, alul a piciben meg egybefüggően fehér volt, vagyis szerintem ott átereszthetett, ezért összerakás előtt a tömítés alá tettem egy gumicsíkot .Nagyon az az értésem, hogy az egész feltöltési probléma kulcsa itt keresendő, mert ha itt egy bizonyos mértéknél jobban átereszt, akkor nincs meg az a gravitációs szívóhatás ami feltölti a szűrőt. Ezek után szerintem jobb lett volna valamilyen egymásbacsúszós tömítési megoldást alkalmazni ezen a részen.
 
Csináltam egy szűrőtakarítást, részben kíváncsiságból, hogy hogyan viselkedik az új előszűrőtömítés, és hogy most leteszteljem a a feltöltőpumpát is. Nos a feltöltőpumpa ugyanolyan használhatatlan mint újkorában, a szelepje egy vacak ! Ha lenyomom a kézikart akkor nem szabadna, hogy a két szívópipában is lemenjen a vízszint, légbuborék. MIndezt csont üres tartállyal .Maradt a nyomóág megszívása, ekkor viszont feltöltött a szűrő. Viszont voltak gyanús jelek, és lehet ha nem csinálok némi tuningot akkor most is szórakozhatok a szűrővel. Biztos minden prof3 tulaj találkozott azzal a jelenséggel, hogy a csepp alakú tömítésen egy fehéres réteg van mikor tisztítjuk. Nost itt is volt, csak az volt a furcsa, hogy csak a nagy ívben látszott, hogy ott valami hozzáért, alul a piciben meg egybefüggően fehér volt, vagyis szerintem ott átereszthetett, ezért összerakás előtt a tömítés alá tettem egy gumicsíkot .Nagyon az az értésem, hogy az egész feltöltési probléma kulcsa itt keresendő, mert ha itt egy bizonyos mértéknél jobban átereszt, akkor nincs meg az a gravitációs szívóhatás ami feltölti a szűrőt. Ezek után szerintem jobb lett volna valamilyen egymásbacsúszós tömítési megoldást alkalmazni ezen a részen.

hello,
kb ugyanez van nálam is. Nekem ugye van 2 szűrőm, amiből az egyiket tegnap nem tudtam feltölteni tömítéscsere után. Ma leállítottam a működőt is és elkezdtem cserélgetve kipróbálni, hogy melyik résznél van a probléma. Gyorsan kiderült, hogy az előszűrő tálca a csepp alakú tömítéssel a gyenge láncszem. Elkezdtem összehasonlítgatni meg méricskélni. Ami fura, hogy berakva az előszűrőket a vödörbe, a csepp alakú 'kamra' egyiknél sem volt vízszintes, az alsó csúcsosabb része szemmel láthatóan lejjebb van, egyiknél csak minimálisan, másiknál kicsit jobban. Itt szivároghat be a víz, mint Nálad. Én is megpimpeltem a tömítést, hogy magasabb legyen, így már megszívva a kimenő ágat problémamentesen fel tudom tölteni.
 
Ismét itt vagyok, ismét megtelt a szűrő feje vízzel, de legalább nem folyik ki.
Az volt gyanús, hogy poshadt víz szagát kezdtem érezni a szekrényben. Kihúzáskor megbillentve rögtön ömlött belőle a víz.
Kiöntöttem egy vödörbe, aztán visszatettem a helyére.

Lehet, inkább eladom és aláteszek még egy Tetra1200-ast...
 
Ismét itt vagyok, ismét megtelt a szűrő feje vízzel, de legalább nem folyik ki.
Az volt gyanús, hogy poshadt víz szagát kezdtem érezni a szekrényben. Kihúzáskor megbillentve rögtön ömlött belőle a víz.
Kiöntöttem egy vödörbe, aztán visszatettem a helyére.

Lehet, inkább eladom és aláteszek még egy Tetra1200-ast...

adapter tömítés volt cserélve?
 
adapter tömítés volt cserélve?

Persze, az segített.
Azóta nem is volt különösebb gondom a levegősödésen kívül, de azt meg az új szívócső megoldotta (lefojtotta az előző és falsot szívott).

A poshadt szagot pár napja kezdtem érezni, ezért is néztem bele (meg előszűrőt takarítottam).
Gumiharang lesz szerintem, azt meg nem árulnak és nincs sok kedvem megint kivinni Tatabányára.
 
Persze, az segített.
Azóta nem is volt különösebb gondom a levegősödésen kívül, de azt meg az új szívócső megoldotta (lefojtotta az előző és falsot szívott).

A poshadt szagot pár napja kezdtem érezni, ezért is néztem bele (meg előszűrőt takarítottam).
Gumiharang lesz szerintem, azt meg nem árulnak és nincs sok kedvem megint kivinni Tatabányára.
kiváncsi leszek nálam az 0km es meddig bírja lágy vízzel! én ilyenért simán el autózok párszáz vagy pártíz kilómétert!:cool::LOL::coffee:
 
Nemrég vettem egy elvileg felújított 2080-ast. Annak ellenére, hogy tesztelve volt, nem ereszt, nem folyik, megy, stbstb. nem vagyok megelégedve. A tömítések csak részben lettek kicserélve, a gumiharangot ránézésre kb. a szilikon tartja össze, stb. Mielőtt használni kezdem a szűrőt, inkább felújítom, mintsem 3-6 hónap, 1 év múlva kezdjek kapkodni egy beállt akva mellett...

Nézegetem a GA shopot, a eheimsupport.com oldalt, a 2080-as robbantott ábráját, és rakom össze az igénylistámat.

Végignyálaztam a topicot, többen belefutottatok a gumiharangos problémába.

Ezen a LINKen található egy tétel: Eheim Repair Kit Priming System for Pro 3 XL/XLCanister Filters.

Kérdéseim:

- talált valaki DIY megoldást a gumiharangra?
- ez a repair kit lehet az, ami megoldja a fejeresztés problémáját?
- a gumitömítést mindenki szilikonnal keni? A vazelint jobban szeretem/szimpatikusabb..
- @Victor írod a csepp alakú tömítésről, hogy kicsi, illetve deformálódik. Mit gondolsz, érdemes lenne egy DIY szilikontömítést vágni oda? (Pl. henger alakú szálból.)
 
Back
Oldal tetejére