• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOS - Ereszt a 2080-asom

Nem tudom, hogy magát az Adwa tartóját hogy lehetne felcsavarozni, mert nekem csak olyan övre csiptethető verzió van. Amit , terveztem nyomtattam egy kalap alakú műanyag, és erre van ráhúzva ez a két eredeti tartó, amiről felcsavarozás után felfele le se lehet húzni.
adwa.jpg
 
Sziasztok!

Most lehet, hogy ezután az írás után pár prof3 tulaj egyből rendel egy fejtömítés szettet :). Vagy 6-os gumit szálban:)
Durván 6,5 éves a 2080-asom, és ugyan a fejtömítésnél még nem folyt a víz, de más miatt viszont sejthető volt , hogy valami nem OK. A csomagban 3 darab tömítés van, és én gyanítottam, hogy az előszűrő tömítései fáradtak el (igazán árulhatnák külön). Ugyan újkorától kész kínlódás volt feltölteni, kézi pumpa hatástalan , és ha a hagyományos módszerrel indítottam el a feltöltést, akkor is kb a felénél megállt. Akkor ezt betudtam annak, hogy sokminden van a nyomóágon(fűtő, UV-C szűrő, CO2 atomízer) és biztos nem tudja kinyomni az azokban lévő vizet. Tavaly beüzemeltem egy második szűrőt ami levett pár dolgot a Prof3-ról, csak az UV maradt rajta azt is a fej magasságába, állítva lett bekötve, akkor elég volt feltöltésnél kivenni a Lily-t és egy vödör fölé tartani. Kiköhögte magát a rendszer és utána már el tudott indulni a szűrő.
A mostani indításnál már ez is nehezen működött. Nem volt feltöltve a vödör, és akkor is folyamatosan csak a víz jött a csövön, mikor meg elindítottam, felváltva nyomta a vizet, levegőt . Vagyis a csepp formályú vájúban lévő tömítésnek valószínűleg annyi. Héten meg is jött az új szett, és az előbb cseréltem ki, de csak az előszűrőkét, mert a fejtömítés még jó. Na és itt jön a lényeg, mégpedig, hogy rámértem az átmérőkre, de szemmel is látható, hogy a régi kisebb. Tolómérővel mérve 1mm-rel. Ez valami szivacsos gumi, és emlékszem, hogy az első takarításkor még látszott a a másik rész nyoma rajta, de most nem. Gondolom összement az évek alatt, meg most indult újra az akvárium, de előtte volt 1-2 hónap szűnet is.
Csináltam egy krétatesztet is az újjal, és épp, hogy látszik, vagyis nagyon ki lett számolva mennyire érjen össze és elég volt egy kis zsugorodás ahhoz, hogy ne tömítsen. Csak ilyenkor meg funkcióját veszti az egész előszűrő rendszer és a víz egy része mindenfajta szűrés nélkül visszamegy az akváriumba. Ez jött ki a feltöltésnél, és mivel nyom se volt a régi gumin ezért az se lehetett, hogy rászívta magát. Mondjuk egy tele vízzel lévő előszűrőtálcát nehéz is lett volna.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Most lehet, hogy ezután az írás után pár prof3 tulaj egyből rendel egy fejtömítés szettet :). Vagy 6-os gumit szálban:)
Durván 6,5 éves a 2080-asom, és ugyan a fejtömítésnél még nem folyt a víz, de más miatt viszont sejthető volt , hogy valami nem OK. A csomagban 3 darab tömítés van, és én gyanítottam, hogy az előszűrő tömítései fáradtak el (igazán árulhatnák külön). Ugyan újkorától kész kínlódás volt feltölteni, kézi pumpa hatástalan , és ha a hagyományos módszerrel indítottam el a feltöltést, akkor is kb a felénél megállt. Akkor ezt betudtam annak, hogy sokminden van a nyomóágon(fűtő, UV-C szűrő, CO2 atomízer) és biztos nem tudja kinyomni az azokban lévő vizet. Tavaly beüzemeltem egy második szűrőt ami levett pár dolgot a Prof3-ról, csak az UV maradt rajta azt is a fej magasságába, állítva lett bekötve, akkor elég volt feltöltésnél kivenni a Lily-t és egy vödör fölé tartani. Kiköhögte magát a rendszer és utána már el tudott indulni a szűrő.
A mostani indításnál már ez is nehezen működött. Nem volt feltöltve a vödör, és akkor is folyamatosan csak a víz jött a csövön, mikor meg elindítottam, felváltva nyomta a vizet, levegőt . Vagyis a csepp formályú vájúban lévő tömítésnek valószínűleg annyi. Héten meg is jött az új szett, és az előbb cseréltem ki, de csak az előszűrőkét, mert a fejtömítés még jó. Na és itt jön a lényeg, mégpedig, hogy rámértem az átmérőkre, de szemmel is látható, hogy a régi kisebb. Tolómérővel mérve 1mm-rel. Ez valami szivacsos gumi, és emlékszem, hogy az első takarításkor még látszott a a másik rész nyoma rajta, de most nem. Gondolom összement az évek alatt, meg most indult újra az akvárium, de előtte volt 1-2 hónap szűnet is.
Csináltam egy krétatesztet is az újjal, és épp, hogy látszik, vagyis nagyon ki lett számolva mennyire érjen össze és elég volt egy kis zsugorodás ahhoz, hogy ne tömítsen. Csak ilyenkor meg funkcióját veszti az egész előszűrő rendszer és a víz egy része mindenfajta szűrés nélkül visszamegy az akváriumba. Ez jött ki a feltöltésnél, és mivel nyom se volt a régi gumin ezért az se lehetett, hogy rászívta magát. Mondjuk egy tele vízzel lévő előszűrőtálcát nehéz is lett volna.
Én is szívtam egy sort mire jó lett a 2080 om. Az összes tömítés csere és ezután jött a légtelenítő gomb cseréje is. Eltört! Akkor kicseréltem a fejben a tömítést is. Szóval jó a használt cucc,de mire rendbe raktam,már nem sok külömbség van az újhoz képest.
 
Én is szívtam egy sort mire jó lett a 2080 om. Az összes tömítés csere és ezután jött a légtelenítő gomb cseréje is. Eltört! Akkor kicseréltem a fejben a tömítést is. Szóval jó a használt cucc,de mire rendbe raktam,már nem sok külömbség van az újhoz képest.
Agyalgattam kicsit a tömítés dolgon, és valahogy az a meglátásom, hogy lehet jobb lenne ha legalább az előszűrő két puha tömítését nem beépítve adná a gyártó a szűrőhöz, hanem mellé egy zacsiban. Soksszor van az a szitu, hogy hosszabb leállás után már cserélni kell a gumi fejtömítést is, mert kiszárad, de új szűrőnél is kitudja, hogy az meddig állt az Eheim raktárában, esetleg pont hátul vagy a bolt polcán. Az előszűrő tömítései meg elég puha, szivacsos gumit amik szerintem különösen érzékenyek lehetnek a kiszáradásra, sőt mivel a szűrő eleve zárva van dobozolva, így az sem kizárt, hogy van némi maradandó alakváltozás is.
A fenti dolgot abból kombináltam ki, hogy pl van akinél működik a kézi feltöltő pumpa, van akinél meg nem. Én speciel újonnan vettem a szűrőt, és hiába nyomkodtam, nem tudott átbukni a víz a szívópipák holtpontján, és mikor csak annyit csináltam, hogy a takarításkor csak a perlont cseréltem, akkor is alig tudtam elindítani, légteleníteni a szűrőt. Most, hogy cseréltem a gumikat, ugyanúgy üresen kerepelt a rotor, pedig majdnem tele volt a tartály, csak éppen nem ért bele a rotor a vízbe, viszont most elég volt egyet nyomni a feltöltőpumpán, és már el is indult.
 
Ha kulon adna a tomitest, szerintem sokkal tobb megkeresesuk lenne, mert a vasarlok nagy resze nem tenne be bekapcsolas elott (plug and play generacio nem olvasgat leirast). Igy a kisebbik rosszat valasztjak azzal, hogy eleve bent van. Magat a fo problemat a nem megfelelo gumit, ez sem orvosolna, mert az tervezesi vagy konstrukcios hiba.
 
Igazából nincs a gyártási probléma az én variációmmal megoldva csak a szenvedés-t nem szenvedéssé alakítottam.a beszívó ágra kell egy eheim dupla csapot tenni és a probléma nincs többé. levegötlenítés, pumpálás, takarítás probléma megoldva!
 
Ha kulon adna a tomitest, szerintem sokkal tobb megkeresesuk lenne, mert a vasarlok nagy resze nem tenne be bekapcsolas elott (plug and play generacio nem olvasgat leirast). Igy a kisebbik rosszat valasztjak azzal, hogy eleve bent van. Magat a fo problemat a nem megfelelo gumit, ez sem orvosolna, mert az tervezesi vagy konstrukcios hiba.
Nem tudom! Szerintem a 2080 nem egy plug&play szürő amúgy sem, meg ha belegondolok akkor egy új szűrőt nem 5 perc beüzemelni. Nekem volt vagy 1 óra is mire becsöveztem meg elmostam a szűrőanyagokat,í gy el tudnám képzelni, hogy egy zacskóba csomagolva teszik be a tömítés az előszürőbe. Főleg mert így elég negatív tapasztalatokkal indult nálam a szűrő, és megfordult a fejemben, hogy jobban jártam volna egy második Atmannal. Este füleltem, hogy mintha most halkabban is menne mint a rossz tömítésekkel:)
 
Sziasztok,

Én is 2080 feltöltéssel szívok most.
Utolsó szűrőtakarításnál cseréltem a 3 tömítést (gyári, Eheim készlettel), a régiek már elhasználódtak. A pumpás feltöltés nekem sosem működött egyik 2080-asomnál sem (2 van, mindegyiket újonnan vettem). Összerakom rendesen a szűrőt, úgy, ahogy korábban is mindig, beszívó ágat berakom a vízbe, szűrőt kinyitom, kimenő csövet megszívom. Szépen elkezd folyni le a víz a szűrőbe, viszont nagyon gyorsan megáll, csak az előszűrő telik meg vízzel nem folyik le a vödörbe. Próbáltam krétás módszerrel megnézni a tömítéseket és az alapján is úgy látszik, hogy a középső, csepp alakú tömítés nem ér hozzá a szűrő fejéhez, vagyis ott simán átjár a víz, emiatt nem tudom rendesen feltölteni. Járt valaki hasonlóan? Van ötlet hogyan lehetne kultúráltan megoldani?
 
Sziasztok,

Én is 2080 feltöltéssel szívok most.
Utolsó szűrőtakarításnál cseréltem a 3 tömítést (gyári, Eheim készlettel), a régiek már elhasználódtak. A pumpás feltöltés nekem sosem működött egyik 2080-asomnál sem (2 van, mindegyiket újonnan vettem). Összerakom rendesen a szűrőt, úgy, ahogy korábban is mindig, beszívó ágat berakom a vízbe, szűrőt kinyitom, kimenő csövet megszívom. Szépen elkezd folyni le a víz a szűrőbe, viszont nagyon gyorsan megáll, csak az előszűrő telik meg vízzel nem folyik le a vödörbe. Próbáltam krétás módszerrel megnézni a tömítéseket és az alapján is úgy látszik, hogy a középső, csepp alakú tömítés nem ér hozzá a szűrő fejéhez, vagyis ott simán átjár a víz, emiatt nem tudom rendesen feltölteni. Járt valaki hasonlóan? Van ötlet hogyan lehetne kultúráltan megoldani?

A két szívó ágból az egyiket zárd el, vagy kézzel jahtsd félbe a csövet. A két cső miatt lehet nehezebben használni a pumpát és a légtelenítést.
 
Sziasztok,

Én is 2080 feltöltéssel szívok most.
Utolsó szűrőtakarításnál cseréltem a 3 tömítést (gyári, Eheim készlettel), a régiek már elhasználódtak. A pumpás feltöltés nekem sosem működött egyik 2080-asomnál sem (2 van, mindegyiket újonnan vettem). Összerakom rendesen a szűrőt, úgy, ahogy korábban is mindig, beszívó ágat berakom a vízbe, szűrőt kinyitom, kimenő csövet megszívom. Szépen elkezd folyni le a víz a szűrőbe, viszont nagyon gyorsan megáll, csak az előszűrő telik meg vízzel nem folyik le a vödörbe. Próbáltam krétás módszerrel megnézni a tömítéseket és az alapján is úgy látszik, hogy a középső, csepp alakú tömítés nem ér hozzá a szűrő fejéhez, vagyis ott simán átjár a víz, emiatt nem tudom rendesen feltölteni. Járt valaki hasonlóan? Van ötlet hogyan lehetne kultúráltan megoldani?
Szia. Én is szoktam így járni, nincs vele semmigond vedd le a fejet és töltsd meg a szűrőt vízzel úgy hogy tele legyen az egész. Az előszűrőt ne rakd nagyon tele mert amikor rárakod a fejet akkor nehogy kinyomja oldalt aztán simán elkapja majd és indul
 
A két szívó ágból az egyiket zárd el, vagy kézzel jahtsd félbe a csövet. A két cső miatt lehet nehezebben használni a pumpát és a légtelenítést.

Eleve egy szívó ágat használok, a másik ki van iktatva. És folyik is le a víz ha megszívom a nyomó ágat, csak az előszűrő megtelte után meg is áll, mert a víz nem a vödörbe megy tovább, hanem szerintem a nem megfelelő tömítettség miatt átfolyik az előszűrőből 'középre' a kimenő oldalra.
 
Szia. Én is szoktam így járni, nincs vele semmigond vedd le a fejet és töltsd meg a szűrőt vízzel úgy hogy tele legyen az egész. Az előszűrőt ne rakd nagyon tele mert amikor rárakod a fejet akkor nehogy kinyomja oldalt aztán simán elkapja majd és indul

Köszi, én is gondoltam, hogy megpróbálom így. És ezután nem baj, ha ott középen nem tömít teljesen? A vödrön keresztül fog menni a víz nagy része?
 
Eleve egy szívó ágat használok, a másik ki van iktatva. És folyik is le a víz ha megszívom a nyomó ágat, csak az előszűrő megtelte után meg is áll, mert a víz nem a vödörbe megy tovább, hanem szerintem a nem megfelelő tömítettség miatt átfolyik az előszűrőből 'középre' a kimenő oldalra.

Fura, ezt még így nem láttam.
 
Köszi, én is gondoltam, hogy megpróbálom így. És ezután nem baj, ha ott középen nem tömít teljesen? A vödrön keresztül fog menni a víz nagy része?

Ezt a beszoruló levegő szokta okozni pláne ha a kimenő ágon van reaktor vagy a csőbe víz. Mivel ügyfeleknél elég sokszor használunk 2080 as szűrőt így sikerült párszor már belefutnom ebbe a hibába lehet az is okozza ha túl rövid a szívóágon a cső.
Én ha tehetem mindig feltöltőm a szűrőt és úgy rakom rá a fejet pláne ha van a csőbe víz akkor nagyon kevés levegő tud maradni a szűrőbe.
 
Ha pedig régebbi a szűrő érdemes megnézni, hogy a nyomócsonk megfelően fekszik fel a helyére.
Eheim 7428830 cikkszámú alkatrész.
 
egyszerü a képlet. a szürő legyen csont üres!
egy szívó ág a vagy mindkettö legyen a vízbe!
a kinyomó ágat fogd a kezedbe térdelj le s szivd meg a csövet,:D "ha a kinyomó ág víz alatt van az nem jó! nyomkodhatod a légtelenítőt a levegö nem tud távozni a rendszerböl!" végy egy vödröt, majd ha megtelt a rendszer vízzel hagyd a vödörbe folyni a vizet nem kell sokat kiengedni! utána vissza a kinyomóág a víz alá s indíthatod a rendszert! nem is kell azt a nyom...ult légtelenítőt használni! :ROFLMAO:
 
Próbáltam krétás módszerrel megnézni a tömítéseket és az alapján is úgy látszik, hogy a középső, csepp alakú tömítés nem ér hozzá a szűrő fejéhez, vagyis ott simán átjár a víz, emiatt nem tudom rendesen feltölteni. Járt valaki hasonlóan? Van ötlet hogyan lehetne kultúráltan megoldani?
Én ezzel mindenképpen csinálnék valamit, mert ha itt átjár a víz, akkor csak forgatja azt, és nem szűri. Valamit érdemes volna a tömítés alá tenni, hogy magasabb legyen. Lehet, pont ez miatt nem tölt fel most a szűrőd.
 
Én ezzel mindenképpen csinálnék valamit, mert ha itt átjár a víz, akkor csak forgatja azt, és nem szűri. Valamit érdemes volna a tömítés alá tenni, hogy magasabb legyen. Lehet, pont ez miatt nem tölt fel most a szűrőd.

Hello, igen, erre gondoltam én is. Kiszereltem amúgy már az egészet a szekrényből, egyelőre semmi eredmény. Ha üresen próbálom, lefolyik az előszűrőnyi mennyiségű víz, aztán megjelenik a kinyomó oldali csőben és kész. Feltöltve sem indult be. Próblom megfixálni azt a középső tömítést, mert szerintem is az lehet az oka. Kikukázom a régit vagy megnézem a másik szűrőben lévőt, csak nem akartam szűrés nélkül hagyni az akváriumot.
Korábban sosem volt ilyen bajom sok évek alatt.

Köszi mindenkinek az ötleteket, próbálkozok...
 
Back
Oldal tetejére