• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOS - Ereszt a 2080-asom

Nemrég vettem egy elvileg felújított 2080-ast. Annak ellenére, hogy tesztelve volt, nem ereszt, nem folyik, megy, stbstb. nem vagyok megelégedve. A tömítések csak részben lettek kicserélve, a gumiharangot ránézésre kb. a szilikon tartja össze, stb. Mielőtt használni kezdem a szűrőt, inkább felújítom, mintsem 3-6 hónap, 1 év múlva kezdjek kapkodni egy beállt akva mellett...

Nézegetem a GA shopot, a eheimsupport.com oldalt, a 2080-as robbantott ábráját, és rakom össze az igénylistámat.

Végignyálaztam a topicot, többen belefutottatok a gumiharangos problémába.

Ezen a LINKen található egy tétel: Eheim Repair Kit Priming System for Pro 3 XL/XLCanister Filters.

Kérdéseim:

- talált valaki DIY megoldást a gumiharangra?
- ez a repair kit lehet az, ami megoldja a fejeresztés problémáját?
- a gumitömítést mindenki szilikonnal keni? A vazelint jobban szeretem/szimpatikusabb..
- @Victor írod a csepp alakú tömítésről, hogy kicsi, illetve deformálódik. Mit gondolsz, érdemes lenne egy DIY szilikontömítést vágni oda? (Pl. henger alakú szálból.)
Én annyit tudok hozzá tenni elég sok Eheim szűrő Használt és új is megfordult a kezem alatt! amiket megtartottam vagyis használok azokat mind elvittem az Eheim szervizébe és átnézettem! szinte mindegyikben cserélték a légtelenítő szerkezetet! azt tudom a tömítést ami kell a harang alá, azt csak ők cserélik! olyat nem kapsz! csak faragni tudsz! a Repair kit-et énis néztem anno, de letettem róla! mivel USA ból kellett volna megrendelni meg talán nem is szállítottak Németo-ba!
itt az Eu ban nem kapsz ilyet!!
azthiszem @Szaki -nak volt ilyesmi problémája!?
Szóval én biztosra mentem a szervizzel és nem kellett a szűrők alá edényt tenni meg ilyenek azóta is működnek! de ha kifejezetten erre a hibára hivatkozol és mondod hogy tudod hogy ez egy gyári hiba, mert az eheim betegség a Prof készülékeknél!!,
akkor lehet dijmentessen megúszod, az egyik szűrőmnél én is igy tettem és meg is úsztam fizetés nélkül!
 
- @Victor írod a csepp alakú tömítésről, hogy kicsi, illetve deformálódik. Mit gondolsz, érdemes lenne egy DIY szilikontömítést vágni oda? (Pl. henger alakú szálból.)
Meglehet próbálni ha van olyanod ami elég puha! Nálam új ,gyári tömítéssel is csak úgy lett jó, hogy pakoltam alá. Gyenge lehet az előszürő anyaga, és behajlik. Egy krétatesztet érdemes csinálni. Kemény tömítéssel vigyázni kell szerintem. Nekem sikerült letörni a vödörről a füleket, pedig akkor nem is szórakoztam a tömítésekkel.
 
Sziasztok! Valaki segítene, hogyan kell leszedni a pumpafej külső borítását? :) Használtam vettem egy elvileg felújított gépet, és csak ellenőrizni szeretném a biztonság kedvéért.

4db torx csavart találtam, de nehezen akart szétjönni, így az erőltetés előtt inkább rákérdezek nincs-e rejtett csavar valahol :D
 
Sziasztok! Valaki segítene, hogyan kell leszedni a pumpafej külső borítását? :) Használtam vettem egy elvileg felújított gépet, és csak ellenőrizni szeretném a biztonság kedvéért.

4db torx csavart találtam, de nehezen akart szétjönni, így az erőltetés előtt inkább rákérdezek nincs-e rejtett csavar valahol :D

Itt egy kiváló videó, én is ezt követtem, mikor kerestem a hibát:
 
Sziasztok! Mitől kerepelhet halkan a 2080-as? Kikapcsolás és visszakapcsolás után megszűnik a hang, de fél óra múlva újrakezdi halkan és szabálytalan időközökkel. Másnapra erősödik a hang. Kiszedtem a zöld rácsot, mert azt hittem az kocog, de pár óra múlva jelentkezett a halk kerepelés. Szerintem a rotor nem kopott. Az állítókar mozgatására is elnémul, de később újra jelentkezik.
 
Sziasztok! Mitől kerepelhet halkan a 2080-as? Kikapcsolás és visszakapcsolás után megszűnik a hang, de fél óra múlva újrakezdi halkan és szabálytalan időközökkel. Másnapra erősödik a hang. Kiszedtem a zöld rácsot, mert azt hittem az kocog, de pár óra múlva jelentkezett a halk kerepelés. Szerintem a rotor nem kopott. Az állítókar mozgatására is elnémul, de később újra jelentkezik.
Szia Nézd meg nem e az adapterbe lévő nyomásellenőrző piros valami zörög e.
Megnézheted a rotortól elvezető gumi pipába lévő kicsi műanyag téglalap nincs e nagyon kijőve és nem e abba ér bele a rotor.
A legfelső előszűrő tálca alján van egy kicsi visszacsapó műanyag ellenőrizd nincs e felakadva elmozdulva stb.
Nem tudom hogy van e a 2080 nyomó ágán az adapter alatt visszacsapó egy piros és egy fehér kis idom én azt ki szoktam szedni a szűrőkből ha tehetem.
 
Sziasztok! Mitől kerepelhet halkan a 2080-as? Kikapcsolás és visszakapcsolás után megszűnik a hang, de fél óra múlva újrakezdi halkan és szabálytalan időközökkel. Másnapra erősödik a hang. Kiszedtem a zöld rácsot, mert azt hittem az kocog, de pár óra múlva jelentkezett a halk kerepelés. Szerintem a rotor nem kopott. Az állítókar mozgatására is elnémul, de később újra jelentkezik.
Sikerült megszüntetnem a zajt keltő rezonációt. Pontosan nem tudom mivel, mert három dolgot csináltam egyszerre, de szerencsére csendes lett. Kis szivacs darabokkal kiékeltem az előszűrő tálca és vödör közötti hézagot. Megvastagítottam az előszűrő tálca csepp alakú tömítését, hogy ne tudjon falsot szívni a motor. Kiszedtem az előszűrő tálca alján lévő kis csappantyút.
 
Back
Oldal tetejére