• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOS - Ereszt a 2080-asom

Szaki

Főkertész
Sziasztok!

Az imént sikerült fullra elárasztani a szekrényemet és a padlót, szeretnék segítséget kérni a megoldáshoz!

Adott egy használtan vett 2080-as szűrő, full szűrőanyaggal. Kb. 1 hónapja járattam akvárium alatt, sokszor hallottam levegőt kuruttyolni a fejegységben, de kidolgozta magából. Tegnap viszont lekapcsoltam etetéshez és azt hallottam, ahogy rengeteg levegő buborékozik belül, ezért megpróbáltam kihúzni a szekrényből. Azonnal víz folyt belőle, mint kiderült, tele volt a fej vízzel. Kapott egy tisztítást, valamint a tömítések EHEIM sprayt és visszatettem, gond nélkül elindult.

Az imént ismét leállítottam karbantartáshoz és kb. 1 perc után egyszer csak elkezdett hátul folyni a víz, elárasztva mindent. A fej ismét tele volt vízzel.

Nem tudom, ki hozzáértő a témában, @viktorlantos @inadsz @Nigro tudtommal ti 2080-asokat használtok bent a boltban, van ötletetek mitől lehet ez?

Előre is köszönöm!
 
Nem tudom, hogy garis e. Ha nem, le kell venni a fej burkolatot, vannak benne erosito gatak, ugy nez ki mint ha rekeszek lennenek. Latszik melyikben allt tobszor mar viz. Ott fog ereszteni. Lehetosegek. Pumpa "mar ha az a kis nyomogomb az" a masik adapter. A rekeszben ami a tetejen van latszik melyik van kozelebb hozza.
 
Szétszedtem a fejet teljesen, minden szépen be volt szilikonsprézve, ami elsőre feltűnt, az a kicsit deformált motorház tömítés volt. Ez az a csonka kúp alakú, viszonylag vastag és széles gumi, ami a motorház alján van. A légtelenítő benyomásakor elég tisztes terhelést kaphat én meg azt használtam többször is, mert igen nehezen indul el a szűrő, ha levegős. Összeraktam némi tisztogatás után de a fej borítását nem tettem vissza, így láthatóvá vált, honnan jön a víz.

Persze, hogy a motorház mellől kezdett felszivárogni a fej rekeszbe.

Nem nagyon találok ilyen tömítést, lehet, el kéne vinni a Fisch-be? Az ő honlapjukon se látok ilyen alkatrészt.
 
Nem nagyon találok ilyen tömítést, lehet, el kéne vinni a Fisch-be? Az ő honlapjukon se látok ilyen alkatrészt.
Én egyszer értekeztem velük, és sajos azt a választ kaptam, hogy a fejen belüli meghibásodás javításához ők sem kapnak alkatrészt, így csak cserélni tudják a komplett fejet. Gariidőn belül ez persze ingyenes, utána viszont sajnos meg kell venni az új fejet, vagy valamilyen barkácsmegoldást alkalmazni.
 
Én egyszer értekeztem velük, és sajos azt a választ kaptam, hogy a fejen belüli meghibásodás javításához ők sem kapnak alkatrészt, így csak cserélni tudják a komplett fejet. Gariidőn belül ez persze ingyenes, utána viszont sajnos meg kell venni az új fejet, vagy valamilyen barkácsmegoldást alkalmazni.

Ami azért érdekes, mert pont most Google-ztem a 2080 miatt és, ha beírod hogy 'eheim repair kit' akkor komplett feltöltő pumpa szettet lehet venni. Eddig én sem tudtam erről
 
Ami azért érdekes, mert pont most Google-ztem a 2080 miatt és, ha beírod hogy 'eheim repair kit' akkor komplett feltöltő pumpa szettet lehet venni. Eddig én sem tudtam erről
Én sem :). Tény, hogy pár éves infó, így lehet változott azóta a helyzet, és nem csak komplett fejet akarnak eladni már :)
 
Van tartalék szűrőd, @Szaki , arra az időre amíg az Eheimet meggyógyítod?
Ha nem, egy Tetra Ex-700 (korábbi széria) szűrőt tudok kölcsönadni.

Szerencsére még nem vitték el a Tetra 1200-asomat, gyorsan aláraktam 4 liter Matrix-szal, este óta megy szépen.

Ami azért érdekes, mert pont most Google-ztem a 2080 miatt és, ha beírod hogy 'eheim repair kit' akkor komplett feltöltő pumpa szettet lehet venni. Eddig én sem tudtam erről

Hát erre a keresésre kidob egy boltot, de ők meg csak USA-ba és Kanadába szállítanak... :(
 
Ott se találtam Európába szállító boltot még, de még nem adtam fel a keresést. :)
Ha megkérdezed őket, azt megköszönném. :)
Hivtam öket német eheim céget, azt mondta a hölgy javítják öket, nem nagy összegért!
de ezt ide németbe el kell küldened vagy én kihozom neked! s elpostázom innen! egy biztos otthoni cég, eheim képviselet nem javítja!!! reparatur kit-et nem árulnak hozzá!
EHEIM GmbH & Co.KG
Abt. Service
Plochinger Straße 54
73779 Deizisau

Tel: +49 (0) 71 53 / 70 02 – 183
Fax: +49 (0) 71 53 / 70 02 – 111
Email: eheim.service@eheim.com
Internet: www.eheim.com
 
Egy baj van vele, hogy műanyag, annak minden hátrányával. Törik, defolmálódik, és az alkatrész nem kicsit borsos árú hozzá. Már ha kapható, mert ahogy kiderült, kis hazánkat még mindig nem látják el megfelelően pótalkatrésszel. Ilyen oldalról a kínaiak lekörözik a nagy német márkát, mert a 12 éves Evolution (most Atman 3338) szűrőmre szinte alig kellet költeni, két új csapot kapott ez idő alatt, tömítéseket és egy új rotort. Viszont a csere párezer forintból megvolt, szemben a 2080-as vödrével, amiről párévesen letörtek a békazár fülei, és ez ellen a csodálatos eheim spré se lett volna megoldás,(sima szilikonnal meg meg volt amúgy kenve, hogy ne nyekeregjen) új vödör meg 22 ezer forint, amennyiért már lehet használt Atmant kapni. Ahogy láttam nem egyedi az esetem, mert a múlkor volt egy eladó 2080 ugyanígy törött vödörrel. Lehet, hogy egy bivaly szűrő, erős motorral, meg nagy szűrőanyag kapacítással, de furcsállom, hogy ahol igencsak erősnek kellene lenni, ott kispórolták az anyagot belőle, mint mikor az autószervizek még a szervizelésen is rendesen lehúzzák a prémiumautós tulajt.
 
Egy baj van vele, hogy műanyag, annak minden hátrányával. Törik, defolmálódik, és az alkatrész nem kicsit borsos árú hozzá. Már ha kapható, mert ahogy kiderült, kis hazánkat még mindig nem látják el megfelelően pótalkatrésszel. Ilyen oldalról a kínaiak lekörözik a nagy német márkát, mert a 12 éves Evolution (most Atman 3338) szűrőmre szinte alig kellet költeni, két új csapot kapott ez idő alatt, tömítéseket és egy új rotort. Viszont a csere párezer forintból megvolt, szemben a 2080-as vödrével, amiről párévesen letörtek a békazár fülei, és ez ellen a csodálatos eheim spré se lett volna megoldás,(sima szilikonnal meg meg volt amúgy kenve, hogy ne nyekeregjen) új vödör meg 22 ezer forint, amennyiért már lehet használt Atmant kapni. Ahogy láttam nem egyedi az esetem, mert a múlkor volt egy eladó 2080 ugyanígy törött vödörrel. Lehet, hogy egy bivaly szűrő, erős motorral, meg nagy szűrőanyag kapacítással, de furcsállom, hogy ahol igencsak erősnek kellene lenni, ott kispórolták az anyagot belőle, mint mikor az autószervizek még a szervizelésen is rendesen lehúzzák a prémiumautós tulajt.
Majd 12 év múlva beszámolok hogy viselkedik a 2080 as:ROFLMAO:o_O most még új és hibátlan!(y)
 
Kézi feltöltőpumpa is működik? Mert én hiába nyomkodtam újonnan , akkor sem tudott átbukni a víz a szívópipák holtpontján.
elsö inditáskor rányomtam véletlen müködött!
Azért irtam hogy véletlen mivel számomra szükségtelen! mind a három ágon használok eheim csapot igy nem kell az a feltöltö csap! gyerek játék a csövek pucolása, levegösödés meg szinte semmi vagyis nagyon hamar kidolgozza!
 
Back
Oldal tetejére