• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sorozatok, amiktől nem tudunk aludni

Sziasztok,

Mivel újabban eléggé hajlamos vagyok ráfüggeni egy-egy sorozatra, gondoltam, ha vannak itt sorstársaim, megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat.
Nekem az elmúlt időszak legsúlyosabb alváshiányát a The man on the high castle okozta. Vidám nem leszel tőle, de nagyon jó, abbahagyhatatlan sorozat volt számomra.
Vele szoros versenyben van a Stranger Things (bár itt a harmadik évad nekem picit fáradt volt már), de elég hamar ledaráltuk a Witchert, és persze a Mandaloriant is. Aki fantasy vonalon szeret mocorogni, annak érdekes lehet a Carnival Row is.
Most jobb későn, mint soha jeligére elkezdtük a Westworld-öt, és látom, hogy ezt is végig fogjuk tolni.
Volt, amin elakadtunk persze, de azoknak a címe nem is jut eszembe :D
Engem a "Barátok közt" zaklat fel annyira (ha véletlenül meg kell néznem az asszonnyal), hogy utána egész éjjel nem tudok aludni.
Néha már a főcím vagy a műsorelőzetese is ilyen állapotba tud hozni.
 
Lilyhammer
Imádtam :D
Huh, de jókor irtál. Este 9-10 körül kezdödik nálam a netflixezés, és a két hete tartó karantén alatt letudtam már a
You (Nagyon egyhangú lesz 3 rész után)
SexEducation (angolul nézek sorozatokat, mert így azt hazudom magamnak, hogy ez tanulásnak számít. Hát ennek a sorozatnak köszönhetöen nagyon hamar megtanultam, hogy mi az a "spunk")
Atypical (Na ez jó volt, napi 12 óra nézéssel hipp-hopp túl van rajta az ember)
 
Két abszolút eltérő típus:
Drive to Survive - két évad, Forma-1 kicsit más nézőpontból,
Hunters - 70-es évek USÁjában titkos nácivadász csapat bújkáló háborús bűnösöket keres. Al Pacino, mint holokauszt-túlélő a "húzónév'.
 
Két abszolút eltérő típus:
Drive to Survive - két évad, Forma-1 kicsit más nézőpontból,
Hunters - 70-es évek USÁjában titkos nácivadász csapat bújkáló háborús bűnösöket keres. Al Pacino, mint holokauszt-túlélő a "húzónév'.
No, pont a napokban néztem végig a Hunterst. Über tuti, de egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy kíváncsi vagyok a második évadra. Al Pacino nélkül valahogy nem.
 
(Lehet, hogy csak nagyon felületesen futottam végig a hozzászólásokat,de) Meglepődtem, hogy az alábbi három sorozat nem szerepel itt: Altered Carbon (Magyarul asszem Valós Halál vagy mi a szösz, nem igazán szoktam nézni szinkronosan a dolgokat, így magyarul a címüket sem tudom), Lucifer és West World.
Ezen kívül, teljesen más világ és kategória: IT Crowd (Kocka Fejek talán?, 25 perc egy rész, magányos vacsi mellé pont ideális. Ennek a humorját szerintem vagy imádni fogod, vagy a világból is kikerget :D )
 
Altered Carbon
Takeshi Kovacs ;) Csak konyvben olvastuk, de az eleg jo volt. Koszi az otletet, felvesszuk a listara (ami mar igy is eleg hosszu :D )
West World.
Pedig volt, epp mi is emlitettuk :giggle:
"Have you tried turning it off and on again?" :D:love: ez vicces, mert igazabol tenyleg igy van, eleg sokszor megoldja a problemakat ;)

Errol eszembe jutott meg egy nagy kedvenc brit sorozat: Misfits (szigoruan csak eredeti hanggal!) bar nekunk csak az elso 2 evad jott be, a 3. is elmegy, de az elso 2 nagyon jo annak, akinek bejon ez a stilus. :)
 
+1 az Altered Carbonnak, de mi a második évadot valahogy nem tudtuk elkezdeni, túlságosan kötődtünk az első színészi gárdájához :)
 
Én kb. 3 hete a Vikingeket nézem. Elég durva jelenetek vannak benne, csak erős idegzetűeknek/gyomrúaknak ajánlom, de nekik nagyon.

Nagyon erősek az első évadok, aztán kicsit átmegy barátok köztbe, én azóta nem nézem, de lehet azóta újra ráerősítettek.
 
Újabb kettő:
- eddig csak két rész ment le belőle, de nekem eddig bejövős: Last Dance (dokusorozat a Jordan-féle Chicago Bulls hatodik bajnoki címéről - vagy inkább az odáig vezető útról)
- Jack Ryan - Tom Clancy sokszor megénekelt hőséről (Vadászat a Vörös Októberre, Végveszélyben, Férfia játékok, stb) szóló sorozat
 
Orrhosszal megelőztél a Last dance-el, @GzsakSam :)
A mai napig nem tudom megbocsájtani Krausnak, hogy szétbombázta a Bikákat. 1-2 bajnoki cím még volt bennük, minimum.
 
A mai napig nem tudom megbocsájtani Krausnak, hogy szétbombázta a Bikákat. 1-2 bajnoki cím még volt bennük, minimum.
Krause lehet, hogy gyökér volt, de az a brigád már túl volt a zeniten eléggé. Rodman 36, Jordan 34, Harper 34, Pippen 32 évesek voltak, ráadásul jó részük bagóért játszott: (MJ-t kivéve gyakorlatilag mindenki) Pippen, aki top 5 játékos volt alsó hangon, csak 122-ik volt a fizetési rangsorban az NBA összes játékosát figyelembe véve. Ezt a szintet már akkor is csoda volt fenntartani.
 
Új termés:
Marco Polo a Netflixen. Most végzünk az első évaddal. Tetszik!
Messiás - nekünk ez is nagyon tetszett, aki fogékony a témára, annak esélyes, hogy bejön.
Another Life - picit "zs" a technika, de mégis jó volt nézni :)
 
Takeshi Kovacs ;) Csak konyvben olvastuk, de az eleg jo volt. Koszi az otletet, felvesszuk a listara (ami mar igy is eleg hosszu :D )

Az Altered Carbon kapcsán én csak az első évadot javasolnám, ami az első könyvet dolgozza föl.
Aki nem ismerné, ez egy jövőben játszódó sci-fi regény trilógia, ami Takeshi Kovach ex-küldött (különleges képzést kapott szuperkatona, extra érzékekkel stb.) kaladjait követi nyomon.
A regények világában az emberiség már benépesített több bolygót is az univerzumban, köszönhetően a Marson talált idegen technológiáknak. Ezek azt is lehetővé tették, hogy kifejlesszenek egy úgynevezet tudat tokot, ami az ember teljes személyiségét és emlékeit is elraktározza, és új testbe is helyezhető, ezáltal akár örökké is lehet élni. Ha megölnek, lehetőség van a tudatod újraburkolására egy másik testben. Ez különösen a katonáknál jön jól, mint amilyen Kovach is.
(Meg ha nem akarod, hogy megtaláljon a NAV... :ROFLMAO:) Ha a tudat tokod is megsemmisül, akkor ér el a valós halál, amit nyilván mindenki igyekszik elkerülni.

Az első évadban egy több száz éves milliárdos bízza meg, hogy nyomozza ki a halálát; ugyanis öngyilkos lett, de emlékei közül az utolsó órák törlődtek így újra burkolását követően nem tudja miért lett volna öngyilkos, inkább arra gyanakszik valaki megölte.
A világ érdekes, a sorozat is élvezhető, néhol Szárnyas fejvadászos hangulatot is éreztem.

A második évad viszont szerintem borzalmasra sikeredett. Mind a forgatókönyv, mind a színészek játéka nagyon gyenge. Ezen kívül nekem úgy érződik, nagyon meghúzták a költségvetést.
A 3. könyvet veszi alapul, de meglehetősen átdolgozva, néhol belevegyítve a 2. könyv elemeit is.
Aki nem olvasta a könyveket, szerintem jó pár dolognál csak kapkodja a fejét, hogy mi mit jelent, nem fáradnak azzal, hogy elmagyarázzanak dolgokat.
Jó pár jelenet banálisra sikeredett, az első részben társává fogadott mesterséges intelligencia agonizálása pedig egy idő után már inkább bosszantó, mint érdekes.

Összességében az első évadot javasolom, a második kihagyható.
 
Back
Oldal tetejére