• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sorozatok, amiktől nem tudunk aludni

A zászlónk halált jelent - Aki szereti a hülye humort, az jól fog szórakozni. Én szeretem.
 
Aha. Kíváncsi vagyok mit mondasz majd, lehet meggyőzöl
Végig néztem. Hát érdekes. Kicsit utána olvastam és ez a sorozat mind a kritikusokat, mind a nézőket nagyon megosztja. Egy nagyon lezáratlan vége lett. Ahogy olvasom egyelőre gondolkozik az Apple a folytatáson. Mindenesetre az Apple saját top listáján valamelyik nap még a 7. volt elég nagy nevek után. Tehát valahol népszerű.
Viszont olyan vizualitás és finomság van benne, amit én eddig nagyon kevés sorozatban láttam. Nekem nagyon bejött. Igaz a végén pislogtam egy kicsit. Ahogy látom a listádból elég hasonló az ízlésünk. Én adnék neki egy esélyt. Nézd meg az első egy-két epizódot, aztán meglátod.

Ha már itt vagyok akkor még egy sorozatot ajánlok:
Servant: Egy a gyereküket elvesztése miatti traumát feldolgozó család felfogad egy szolgálót, hogy segítsen az anyának. Viszont idővel kiderül, hogy nem minden az, aminek látszik és egyre szövevényesebbé válik a szolgáló múltja és kapcsolata a családdal. 4 évad, iszonyatosan jó operatőri munkával és látványvilággal.
Trailer:
 
Ahogy látom a listádból elég hasonló az ízlésünk.
Igazából én mindig megpróbálok informálódni, mielőtt belevágok egy sorozatba. Ez azért mégsem egy kétórás film ahol általában félóra után el lehet dönteni, hogy érdemes-e végignézni. Ennek köszönhetően szerencsére nagyon kevés olyat fogok ki, amit útközben kaszálok. A fenti ajánlót az idén nézettekből gyűjtöttem, a Napi film topikban régóta ajánlok sorozatokat (korábban nem volt még ez a topik), voltak ezeknél bőven jobbak is.

Én adnék neki egy esélyt. Nézd meg az első egy-két epizódot, aztán meglátod.
Köszi, megfogadom. Bár nálam mindig van 4-5 a megnézendők között, hangulatfüggő, hogy mikor melyikre tudom rávenni magam. A Servant is ott van köztük :)
 
7. A siló, Netflix: Posztapokaliptikus disztópia.

Mostanában kevés sorozatot nézünk, de ezt én is ajánlanám! Az utóbbi évek egyik kedvenc sorozata volt nekünk, és akinek ajánlottam ismerősi körben mindenkinek tetszett. Első évad ment még csak le tényleg nagy cliffhangerrel a végén. Nagyon szerettük, hogy nincsenek töltelék részek, időhúzások, hol jobban, hol kevésbé de folyamatosan történtek az események.
Én ez alapján kaptam kedvet hozzá, ez segíthet eldönteni, hogy neked való vagy sem.
(Emlékeim szerint nem Netflixes, hanem Apple tv-s)

 
Utoljára módosított:
:) RetroShock rulez! 👍

(Emlékeim szerint nem Netflixes, hanem Apple tv-s)
Valóban. Javítottam.

Ajánlok mégegyet, amit még csak most kezdtem el. Azért merem mégis, mert eleve nagyon kis réteget fog bevonzzani és hiába nem tudom hogy milyen lesz az összkép, azt már most tudom, hogy aki az ajánlóm (vagy egyéb alaposabb kritikák elolvasása után) belevág, az ugyanúgy szereti ha csesztetik az agyát, ahogy én :D

Az ördög terve, Netflix. Reality!!! Ráadásul koreai is :D Okos és leleményes embereket gyűjtenek össze egy "villában", ahol különböző, többnyire logikai és egyéb bonyolult feladatokat kell megoldaniuk a végső győzelem érdekében. Az első rész után gondolkodtam, hogy elővegyek-e papírt meg tollat, mert eléggé szétcsavarta az agyamat. Iszonyatosan pörög, friss aggyal érdemes csak leülni elé. Viszont izgalmas a koncepció és a tálalás is, a feladatok pedig rendkívül átgondoltak.


Szerk: Ja! És ha már reality, az HBO gyártású A híd nevű realityt ugye láttátok? Magyarok a készítők és a szereplők is, utóbbiak kevésbé ismert, ám mégis többnyire kamerákhoz szokott fiatalok. A koncepció az, hogy különböző, más és másban jó karaktereket válogattak össze, akiknek összefogva kell egy nagyobb feladatot teljesíteniük. A feladat kipipálása olykor lehetetlennek tűnik, máskor pedig majdhogynem lazán teljesíthetőnek, ám a fordulatok által ez folyamatosan változik - ezzel együtt a játékosok lelki egyensúlya is. Na de mitől jó még ez a reality? Attól, hogy nem ciklikus, tehát a feladatok és kirostálódások nem meghatározott séma szerint ismétlődnek. És attól, hogy filmes stílusben forgatták, gyönyörű helyszínen, gyönyörű képekkel. Ugyan fordulatokból szerintem elbírt volna többet is, de az a kevés amivel megcsavarták a játékosok napjait, az mind olyan, amiről hosszasan lehet beszélgetni otthon, hogy ki mit csinált volna adott helyzetben. És ez teszi életszagúvá ezt a - ki tudja mennyire scriptelt - realityt. Mindenkinek ajánlom, tényleg kellemes időtöltés. Kategóriájában 8/10.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére