• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Soothing Mess

dantesix

Főkertész
Sziasztok!

Sikerült páromat meggyőznöm, hogy otthonra is "szükség" van egy akváriumra. Igaz elég erős fenntartásokkal, de belement, hogy alacsony költségvetéssel ugyan, de belekezdhessek. Emiatt lett az elején a kezdés egy használt Aquael 30-as szett. Azóta a világítás és a belső szűrő is le lett cserélve, és üveg ki/befolyókat is becsempésztem. Mindez november elején kezdődött.
Íme a részletek:

Akvárium: 30x30x35-ös Aquael szett akvárium fekete ragasztással
Táptalaj: Tropica Substrate
Talaj: Environment Aquarium Soil
Világítás: Wave Cosmos Zen Artist 20W (kb másfél hét után cseréltem le a szett lámpát)
Szűrő: Eheim 2211 (11.17.-én lett lecserélve a belső szűrő)
Tápok: Profito és Carbo
Dekor: Seiryu kövek

Növények:
Echinodorus Tenellus
Eleocharis Parvula Mini
Cryptocoryne Petchii Pink
Riccia fluitans
Anubias Barteri v. Nana Petite
Taxiphyllum sp. Spiky

Jelenlegi helyzet:


Nyitott kérdéseim:
1)

A bal hátulról kikerülő belső szűrő hatására nekem kicsit üres az a rész, de ez leginkább azért van, mert az akváriumot én leginkább fentebbről látom, és úgy már ott látszik, hogy van egy kb5x5-ös rész, ahol még nincs növény. Először arra gondoltam, hogy jól mutatna ott egy kis Blyxa japonica, viszont talán nagy lenne oda. Mostani fejlövésem, hogy Elatine Hydropiper mutatna jól, ha onnan keresztbe és egy kicsit fentebbre menne. De igazából lehet, hogy hagynom kellene úgy ahogy van. :D

2)
Garnélák már szinte biztosak, mert párom a "cuki kis pirosak"-ba szerelmes. Viszont a halakkal onnantól elvesztettem, hogy minél színesebb sziámi harcos halat szeretne, én pedig bettát a garnélák érdekében inkább nem szeretnék. Innentől én hezitálok, hogy mi legyen. Egyelőre a galaxy-k a nyerők.


Köszönöm, hogy benéztél, és ha esetleg kérdésed, tanácsod, véleményed van ne tartsd magadban!
 
Nekem tetszik ez a háromszög kompozíció, nem tennék a szűrő helyére semmi egyebet, a második kérdésben pedig állj a sarkadra :D Minél kisebbek a halak annál szebb lesz az összkép, -persze ha a tápláléklánc működésének megfigyelése a cél, akkor a Betta-RC párosítás kitűnő választás- :D
 
Kompromisszum az lett, hogy ő választja a garnélák színét, én a halakat (nem kell tudnia, hogy nekem sem tetszenek a barna garnélák :whistle::angelic: ). Tehát hétvégén bekerültek a GA-s sakurák, és a társaik, akik végül Galaxy-k lettek. Ha lesz időm, és türelmem játszani a fényképezőgéppel, akkor majd rakok fel róluk is képet, csak jelenleg a masina hol működik, hol nem. :(
 
Tegnap este bekerült két oto is. A beszoktatás után ma már vígan el vannak. Azért asszony ma home office van, és nézi őket. :D
A garnélák közül 3an kiugrottak az első egy hétben, pedig direkt nem adagoltam semmit a beszoktatás miatt. Amióta 1 hete újra adom a carbot még nem volt gond, persze lehet nincs semmi összefüggés.
Hétvégén nyírás, mert a riccia csomók már akkorák, hogy 3 galaxy simán úgy elbújt bennük, hogy észre sem vettem őket. :)
 
Már pár napja naponta többször is látom ezeket a kis huncutokat, van hogy egyszerre két pár "táncolt", kíváncsi leszek, h mi lesz a vége. :)

(Bocsi a minőségért, de csak így sikerült őket elkapni)
 
Nagyon jól néz ki az aksid, a bal felső sarok egyátalán nem zavaró. Azonban még az aksitól is nagyobb fegyverténynek érzem az asszonypajtás meggyőzését. :-D Nekem nem sikerült....Szóval duplagratula. ;-)
 
Már pár napja naponta többször is látom ezeket a kis huncutokat, van hogy egyszerre két pár "táncolt", kíváncsi leszek, h mi lesz a vége. :)
Nálad mi lett a vége? :) Nálam is táncolgatnak, de még nem történt semmi...
 
Nagyon jól néz ki az aksid, a bal felső sarok egyátalán nem zavaró. Azonban még az akváriumotól is nagyobb fegyverténynek érzem az asszonypajtás meggyőzését. :-D Nekem nem sikerült....Szóval duplagratula. ;-)
Köszi szépen! Azóta karácsonyra többek között self-made kuponokat kaptam tőle, mint például 1-10db hal vásárlására feljogosító, akváriumhoz "kütyü" vásárlására feljogosító. Igaz mindegyik alján ott van, hogy az árról meg kell egyezni vele is! :D

Nálad mi lett a vége? :) Nálam is táncolgatnak, de még nem történt semmi...
Hát azóta naponta figyelgetem, se a ricciában, se a parvula rengetegben, nem találtam, a jobb hátsó nagy kő oldala végig moha már kb, de oda nem nagyon látok be, meg annak az aljába hesszel mindegyik, ha "para van", szóval oda csak nem ikráztak. Szóval semmi. Sajnos az ünnepek alatt nem tudtam ez ügyben túlságosan felkészülni, de gondoltam rá, hogy legközelebb elkülönítem a párt, hátha... :)
 
Sziasztok,
a nikonom még mindig nem javult meg, szóval a szokásos gyatra telefonos képek jönnek.
Múlt csütörtökön (jan8) üzembe helyeztem egy citromsavas rendszert. Egyelőre remekül szuperál. A növények szép zöldek, a halak és garnélák még élnék, szóval bizakodó vagyok. :)



A jelenlegi helyzet (bár a képen még a DC a szembe oldalon van, már átraktam a lily alá):

A jövőhéten szeretnék áttérni majd Green Aqua Macro/micro-ra a mostani profitoról, ezt meg eladni vagy elrakni a szekrénynek. :)
Most elégedett vagyok, alga minimális barna a köveken, de ennyi. :)

Örülök, hogy benéztél, további szép napot! :)
 
Na, mától micro-macro-ra álltunk át. Csináltam egy kh tesztet, 10nk az eredmény. Viszont a 2éves neptunos ph teszter sötétkék lett, ami 8 fölé mondja, de a sima csap víz éppen egy árnyalattal világosabb kék lett. Szóval izé...beszerzek egy új tesztet. Aztán ha az is ezt mondja, akkor kitalálok vmit. :(
 
Ricciák kikerültek, és most a bal oldali nagy tenelluson agyalok, nem biztos, hogy jó ötlet volt oda, viszont galaxy-k imádnak körülötte lebzselni. Mondjuk mindenhol, úgy látom élvezik a helyzetet.

Aztán a citrom savas töltet tegnap fogyott ki, megvárta, hogy hazaérjek. 100g citromsav + 300ml víz, és 100g szódab. + 100ml víz. Direkt fele annyi minden, mert kisebb a palack is, helyhiány miatt. Viszont bejött. 4hetet ment pont. Semmi ingadozás, vagy gond nem volt vele. Amikor éppen eszembe jutott, akkor a szódab.-t meglögyböltem, de ennyi volt az összes.
Következő szint egy új tűszelep, mert ami most van, attól a falra mászok. Bár lehet, hogy ez mindegyikkel így leszek, de legalább minőségit veszek. Aztán majd reduktor + palack, de hely szűkében kíváncsi leszek mi lesz a megoldás. :)

Jövőhéten kérek kölcsön egy működő dslr-t, és csinálok most már értelmes képeket is. Addig felfrissítem a makro fotózos tudásom, mert csillagfotózás pont az ellentéte, és az utóbbi időben szinte csak az volt(amíg jó volt a gépem :D )
 
Sziasztok,
gyors segítséget kérnék! Az utóbbi 2 napban jött elő a wabi próbálkozásomban, vkinek vmi ötlet, h ez mitől lehet, mi hibázik?



Elkezdett ez a pókhálós izé terjedni és pusztítani. :(
 
Sziasztok, az akvárium még létezik, tegnap volt nagy nyírás/ritkítás, aztán erre nagy örömködés is. Ugyanis végre otthon is jól érzik magukat a garnélák, és ahogy felbolygattam őket(eddig nem láttam semmit belőlük) sok-sok kicsi garnéla is előkerült és virgonckodott. :)
Viszont észrevettem még valami érdekeset. Tudna nekem segíteni, hogy ez mi lehet? :)

Sajnos csak telefonos rossz minőségű képet sikerült csinálnom róla. A parvula mini közt kerestem maradék ricciát, amikor észrevettem h a mini garnélák között ott úszkál vmi más is. kb 2 max 3 mm lehetett, és az üvegen állapodott meg. Halvány fekete csík ment rajta végig és két fekete pötty szeme volt.
Innentől már nem is mertem a parvulát zargatni, pedig nyírni akartam. Lehetséges, hogy halivadék lenne? 2 Oto van az akváriumba(ciki de nem tudom a neműket), de őket nem láttam "hancúrozni", csak a Galaxy-kat, de azokat folyton. Vki szakértőbb ebben a témában? :)
 
Na, hát időközben itt is folynak a dolgok, most volt egy nagyobb nyiszálás, illetve talán 2 hete elindult a GA lomtalanításból szerzett 20as dennerle kocka. Erről is lesz lassan napló, ha ráveszem magam. :)
A citromsavas viszont most már sokadszorra is 1hónap + pár napos üzemet bír, fele adagokkal, de ezt stabilan. Leszámítva, hogy a két flakon közti csövet kb megette egyik alkalommal a citromsav kb féltávon. Egy sima csekkolásnál néztem, h valami nem stimmel, kb alig értem hozzá és lepattant. Hangja is volt, spriccelt is, menyasszonyom pedig megdöntötte a helyből távolugrás rekordját. De egyébként tölteni kb 5 perc, mindennel együtt. :)
Jöttek amanok, szépek, szorgosak.
Meg jöttek bucephalandrák is. 4 féle. Erről bővebben később, majd képekkel(már szervízben a gép :D ). Egyelőre naponta 1órát nézegetem őket, annyira tetszenek!
 
Na hát az van, hogy a nikonom továbbra is szervízben csücsül (miután egyszer szarul visszadták) úgyhogy továbbra is telós képekkel tudok szolgálni. De legalább tudok.
Eléggé megnyirbáltam pár hete mindent. A tenellus nagy része kirepült, cryptok ritkítva, parvula visszanyírva, mohákat is rendesen megtéptem.

Ez május 18.-án készült:


Ez pedig tegnapi:

Kipróbáltam a HDR funkciót a telefonon, ott jobban mutatott. Élőben üdébb zöld a parvula, és ugyan sötétlik az első kő az algától, de nem ilyen kékes. :D

Bekerült ide pár amano, és 2 buce is: copper és sintang.
A copper még keresi igazi helyét. :)
Egyébként mindenki megvan, mindenki jól érzi magát. ;)
 
Ja, egy kis érdekesség, a májusi képen jobban látszik a bal oldali kő fölött az a kis folt, az elatine hydropiper. Még talán februárban vettem zselésen, már akkor sem volt túl jó állapotban, de még én is későn ültettem, szóval nem is fűztem hozzá sok reményt. Nagyjából be is igazolódott a félelmem, szinte teljesen elmállott, leszámítva egy körömnyi darabon, ami aztán jó sokáig stagnált. Most éppen 2,5x5centis részen terjeszkedik. :D
 
Back
Oldal tetejére