• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

sooska próbálkozása

sooska972

Kertész szaki
Üdv. mindenkinek !
Tavaly ősztől van akváriumunk kb.12 év után újra.Régen csak kb.80L-es volt,most nagyobbal probálkoztam.
Méretek,technika:
-100x40x50
-Eheim 2028 gyári szűrőtöltettel
-Wromax tető 2x40W T8+2x39W T5 és elektromos előtét+Pc ventillátor saját kivitelezéssel beépítve(kívülről semmi átalakítás nem látszik)
-10Kg Co2 palack,Dennerle reduktor,Dennerle visszacsapó+1 Sera a biztonság kedvéért,Aquamedic mágnesszelep,Dazs spirál diffúzor,Green Aqua drop checker
-aljzat fekete bazalt+fehér apró gyöngykavics kb.15Kg.
-növénytalaj 2 vödör Sera Floradepot
-növények:Valisneria,vmilyen. káka,Bacopa Caroliniana,Lila papagájlevél,Tündérhínár,Cryptocoryne Lucens és még pár kicsi tő(nem tudom a pontos nevet)Pázsitos nyílfű,Microsorum Pteropus,Rotala emersen nevelkedett a hévízí árokban ezért még zöld,kevés Riccia,Karácsony moha és Jávai moha-remélem a nevek pontosak
-dekoráció:pár kő és szőlőtőke
-halak:Fekete neon 6-8db.,4 féle Corydoras kb. 15db.,Neon 12-14db., 3 Ancy ami széttúr mindent,Ékfoltos razbóra 6-8db.,6db. Tetra ebből 2 fekete 4 fehér,3db. Sziámi algaevő,pár Vöröskarcsú díszmárna és 4-5db Rózsalazac
-vízcsere:heti 50%
-Tápozás EI szerint kb.2 hete(köszönöm N-dee)

Tudom a kevesebb néha több növényből és halból is,de nem ilyen irányban indult a dolog,sajnos későn találtam meg a blogot,ha ma vásárolnék teljesen másképp csinálnám :!:
A mai napig nem tudom milyen akit építsek,jelenleg tesztelem,hogy mi bírja nálam és gyűjtöm az ötleteket,tanulok.
A legnagyobb gondom,hogy télen 4-4,5 hónapot nem vagyok itthon keresem azokat a növényeket amik nem nőnek túl gyorsan dekoratívak és bátran itt merem hagyni az ASSZONYRA.Talán egy IWUGAMI lenne a legjobb,csak kicsi növényekkel ?
Szívesen fogadom az ötleteket,ja és a jelenlegi akiról is bármit mondhattok nem haragszom meg :)
Az idén nyár elején::

Jelenleg:






9
 
sooska972 said:
sajnos későn találtam meg a blogot,ha ma vásárolnék teljesen másképp csinálnám :!:
Ezzel szerintem vagyunk így páran... :mrgreen:

sooska972 said:
Szívesen fogadom az ötleteket,ja és a jelenlegi akiról is bármit mondhattok nem haragszom meg :)

Szerintem jó irányba indultál el, nekem kifejezetten tetszik ez a fa... Jól ki lehetne használni - mondjuk nem éppen egy iwagumiban-, de stílust, kompozíciót neked kell eldönteni, kitalálni. :)
 
Még Ryuboku is lehet belőle,nagyon megfogott ez a fa ezért került bele ;)
Várom az ötleteket a növényekre továbbra is !!!!!!!!
 
Fára tehetsz anubiast, ezerféle mohát, bolbitist, microsoriumot...

sooska972 said:
Még Ryuboku is lehet belőle,nagyon megfogott ez a fa ezért került bele ;)
Várom az ötleteket a növényekre továbbra is !!!!!!!!
 
Back
Oldal tetejére